SEO

Arama Motoru Sıralamanızı İyileştirmek için Ucuz SEO Taktikleri

Arama Motoru Sıralamanızı İyileştirmek için Ucuz SEO Taktikleri. Evet, işletmeniz için deneyebileceğiniz bazı ucuz SEO taktikleri olduğu doğru.

Görüyorsunuz, her işletme sahibi Google’ın önemini ve popülerliğini bilir. Gezegende en çok kullanılan web tabanlı araçlardan biridir ve her şey için daha fazla insan kullandıkça etkisi artmaya devam etmektedir. En yakın restoranı bulmaktan, en üst düzey becerileri öğreten öğreticileri keşfetmeye kadar.

Büyük G trafiğin olduğu yerdir, bu nedenle iş siteniz hedeflenen anahtar kelimeleriniz için sıralama yapmıyorsa , müşteri kaybedersiniz. Ve uzun vadede, SEO’ya daha fazla önem veren rekabette de kaybediyorsunuz.

İster basit bir sorunu çözüyor olun, ister belirli bir sektör hakkında daha fazla şey öğreniyor olun, Google insanların ilk tercihidir. Dahası, istatistiklere bakarsanız, çevrimiçi alışveriş yapanların yalnızca% 81’inin Google’ı ürünleri araştırmak için kullandığını değil, aynı zamanda B2B müşterilerinin / alıcılarının % 80’inin de bir çözüm hakkında daha fazla bilgi edinmeye geldiğinde buna güvendiğini göreceksiniz. yatırım yapmadan önce.

Dahası, birisi arama yoluyla web sitenizi ziyaret ettiğinde, ödeme yapan bir müşteriye veya müşteriye dönüşme şansı daha yüksektir.

Ancak gerçek şu ki, Google’da üst sıralarda yer almak için yarışan pek çok web sitesi ile rekabet tüm sektörlerde şiddetli hale geldi. Henüz SEO’ya yatırım yapmamış küçük bir işletme için, bizimki gibi SEO konusunda uzmanlaşmış bir dijital pazarlama şirketiyle çalışmadığınız sürece, bir web sitesini etkili bir şekilde optimize etmek ve daha üst sıraya koymak zaman alıcı ve pahalı olabilir .

Ayrıca Google’ın zaman zaman algoritmasını güncellediği bilinmektedir, bu nedenle geçmişte sizin için işe yarayan taktikler bugün geçerli olmayabilir. Doğru adımları atmazsanız, tüm SEO oyunu hızlı tempolu ve küçük işletmeniz için zor olabilir.

SEO, daha fazla satış yapmanın ve daha kaliteli potansiyel müşteriler elde etmenin harika bir yolu olsa da, eğer dikkatli değilseniz ve bu konuda size rehberlik edecek bir profesyonel yoksa zamanınızı ve paranızı yanlış yerde boşa harcayabilirsiniz. macera.

SEO’nuzu Filipinler’deki birine dış kaynak olarak verebileceğiniz ve sayfalarınızı hedeflenen anahtar kelimelerinize göre sıralamak için spam içerikli bir bağlantı stratejisi oluşturmalarını sağlayabileceğiniz günler geride kaldı. Bu, hedeflemeniz gereken ucuz SEO türü değil. Bunun yerine, cüzdanınızda kolay olan ve aynı zamanda Google’ın iyi kitaplarına girmenize yardımcı olan ucuz SEO stratejileri kullanmanız gerekir.

Örneğin, şu taktiklere bir göz atın:

İşletmeniz için Ucuz SEO Taktikleri

  • Uzun Biçimli Blog İçeriği Oluşturun
  • Eski İçeriği Güncelleyin
  • Dahili Bağlantıları Kullanın
  • Sayfa Yükleme Hızını Artırın

Bunların hepsi, sitenizin Google’daki ve Bing gibi diğer arama motorlarındaki sıralamasını yükseltmek için bugün uygulayabileceğiniz oldukça etkili ancak ucuz SEO taktikleridir.

Daha da iyisi, bu makalede bu 4 en iyi taktiği parçalayacağız ve size ucuz SEO’yu kendi başınıza nasıl kullanabileceğinizi göstereceğiz!

İşinizi Geliştirmek için 4 Ucuz SEO Taktiği

Ucuz SEO Taktiği 1: Uzun Form Blog İçeriği Oluşturun

Google, blog içeriğini sever. Neden? Çünkü doğru yapıldığında okuyuculara olağanüstü değer sunabilir. Blogunuz için kaliteli, alakalı içerik oluşturabilirseniz, lazer hedefli organik arama trafiğini web sitenize geri çekebilir ve bunu potansiyel müşterilere veya satışlara dönüştürebilirsiniz. Blog yazmanın, en çok aranan içerik pazarlama en iyi uygulamalarından biri olmasına şaşmamalı.

Siteniz için içerik oluşturmayı düşünüyorsanız, tipik 500 – 800 kelime sayısının ötesine geçmeye odaklanmalısınız.

Uzun biçimli içerik oluşturmaya ve yayınlamaya çalışarak iki önemli hedefe ulaşırsınız:

  1. Kullanıcılarına maksimum değeri elde etmeleri için göstermek istediği derinlemesine, anahtar kelime açısından zengin içerik sağlayarak Google’ı doğrudan etkilersiniz.
  2. Ziyaretçilerinizi etkiler ve web sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini sağlarsınız, bu da hemen çıkma oranınızı azaltır ve sayfa süresini uzatır. Ve dolaylı olarak Google’a sayfanızın alakalı ve değerli olduğunu söyler.

20.000’den fazla anahtar kelimenin analiz edildiği 2018 araştırmasına göre, en iyi 10 arama sonucundaki sayfaların ortalama uzunluğunun 2.000 kelime olduğu keşfedildi. Hatta en üst sıradaki üç web sitesini incelediler ve ortalama kelime sayısının 2,400+ olduğunu öğrendiler.

Bu, uzun biçimli içeriğin değer sağladığını ve insanlara aradıkları bilgileri verdiğini göstermeye devam ediyor. Ve Google bunu biliyor.

Çoğu arama kullanıcısı, hızlı yanıtlar ve çözümler bulmak için Google’ı kullanma eğiliminde olsa da, bunların önemli bir yüzdesi bunu geniş konular hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha derinlemesine araştırma yapmak için kullanıyor. Bu nedenle arama motorları, kullanıcıların ayrıntılı, derinlemesine içerik bulmasına ve kullanmasına yardımcı olmaya çalışıyor.

Buradaki fikir, son kullanıcıların bakış açısından düşünmek ve bir konuya birden çok açıdan dokunan oldukça bilgilendirici içerik oluşturmaktır . Çünkü organik trafiğinizi zaman içinde artırmanın yolu budur ve ayrıca ziyaretçinizin sorularını yanıtlarsınız.

Bu, tutarlı bir şekilde yapıldığında neredeyse her zaman işe yarayan ucuz bir SEO taktiği olsa da, nicelik için kaliteden asla ödün vermemelisiniz. Başka bir deyişle, sadece kelime sayısını artırmak için bir makaleyi şişirmek kesinlikle geri tepecektir. Sadece ziyaretçileriniz üzerinde değil, Google’da da kötü bir izlenim bırakıyor. Bu nedenle, uzun biçimli içerik oluştururken, kabartmaya hayır ve kaliteye evet deyin.

Okuyucularınızın içeriğinizden gerçek bir değer elde etmesi gerektiğini unutmayın, bu ancak kaliteyi ön planda tutarsanız mümkün olabilir. Yayınlama sıklığınız yüksek olmasa bile sorun değil. Verilen sözü yerine getiren uzun form içeriği oluşturabildiğiniz sürece, SEO trafiğinizde bir gelişme görmelisiniz.

Ucuz SEO Taktiği 2: Eski İçeriğinizi Güncelleyin

Ucuz SEO taktikleri söz konusu olduğunda, eski içeriğinizi güncellemek kolay ve ücretsizdir. Sıralamalarınızı iyileştirmenize yardımcı olması açısından harika sonuçlar verebilir . Bunu yapmanın en iyi yanı, sıralamanızı korumak için içeriğinizi yıllar içinde güncellemeye devam edebilmenizdir.

Orijinal içerik oluşturmak ve yayınlamak gerekliyken, “eski içeriğinizi güncelleme” taktiğinin önemini göz ardı etmemelisiniz. Çünkü orijinal içeriğin zamanla daha az taze hale geldiği bilinen bir gerçektir ve tazelik, Google’ın web sitenizin alakalı ve yüksek kaliteli olup olmadığını belirlemek için kullandığı bir faktördür.

Google, sitenizde yeni içeriğin güncellendiğini öğrendiğinde, yolunuza çıkan daha fazla organik arama trafiği göreceksiniz. Bu da bu basit ve ucuz SEO taktiğini tamamen buna değer kılıyor.

Hangi İçeriği Güncellemelisiniz?

Web sitenizde çok fazla içerik olabilir, ancak zaten yüksek trafik alan makaleler ile başlamalısınız. Bu, uzun zaman önce oluşturduğunuz eski ve bilgilendirici blog gönderilerinin bir altın madeni olduğunu kanıtlayabileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, web siteniz yeniyse ve çok fazla içeriğe sahip değilse, bu taktiği atlayarak daha orijinal içerik oluşturma ve geri bağlantı oluşturma gibi diğer önemli şeylere odaklanmak isteyebilirsiniz. İlerledikçe ve web siteniz olgunlaştıkça, bundan gelecekte yararlanabilirsiniz.

İçeriğinizi Doğru Şekilde Güncellemek İçin İpuçları

Güncellemek istediğiniz sayfaların bir listesine sahip olduğunuzda, başlamak için aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz:

Son Güncelleme Zaman Damgasına Geç

Blog yayınlarınız, içerikte belirli değişiklikler yapıldıktan sonra “yayınlandı” dan “son güncellenen” e değiştirilebilen bir zaman damgasına sahiptir. Bu küçük hareket, içeriğinizin güncel ve daha taze olduğunu gösterir. Ancak, bu adımı atmadan önce içerikte gerçekten önemli değişiklikler yaptığınızdan emin olun. Okuyucularınız bundan daha fazla değer elde edebilmeli ve onu dolgu içeriği olarak görmemelidir.

Daha Yararlı İçerik Ekleyin

Eski içeriğinize değer katmanın en etkili yollarından biri, onu daha da kullanışlı içerikle kalınlaştırmaktır. Bu sadece içeriğinizi okuyucularınızın gözünde daha güvenilir kılmakla kalmaz, aynı zamanda uzun kuyruk arama trafiği alma şansını da artırır.

Peki içeriğinize ne tür ek alt bölümler ekleyebilirsiniz? Başlangıç ​​olarak, fikir edinmek için diğer yeni, daha kısa içerik parçalarınıza bakabilirsiniz. Veya Google’ın “insanlar da soruyor” özelliğinden fikir alabilirsiniz:

Tek yapmanız gereken sorgunuzu girmektir ve Google size konunuzla son derece alakalı olan bu terimleri gösterecektir. Yalnızca bu özelliğe sahip bazı altın külçeleri bulabilirsiniz. İçeriğinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak fikirler.

Başlık Etiketini Güncelleyin

Gönderinizin başlığını güncellemek büyük bir sorun gibi görünmeyebilir, ancak kesinlikle daha fazla trafik almanıza yardımcı olabilir. Başlığınızı çok daha tıklanabilir olacak şekilde değiştirmek bir fark yaratabilir. Ancak, mevcut sıralamanızın pahasına gelmediğini görün. Anahtar kelime yerleşimini değiştirmeden başlığınız üzerinde çalışabilir ve daha dikkat çekici hale getirebilirseniz, bunun için gidin.

Başlık etiketinizi en iyi şekilde ayarlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, size en çok gösterimi sağlayan anahtar kelimeler hakkında bir fikir edinmek için Google Arama Konsolunuza bakmak isteyebilirsiniz . Neden bahsettiğimizden emin değil misiniz? Yorumlarda bize nerede takıldığınızla ilgili bir soru sorun, biz de yardımcı olalım.

Meta Açıklamayı Güncelleyin ve Doldurun

Çoğu pazarlamacı, makalenin ilk birkaç satırıyla doldurulacağını düşünerek bu alanı gözden kaçırıyor. Pek akıllıca bir hareket değil. Meta açıklamanızı, sıralamak istediğiniz anahtar kelimelerle güncellemek ve doldurmak, SEO’nuzu kesinlikle iyileştirecektir. Ziyaretçilere makalenizi okurken beklemeleri gerekenleri kısa ama öz bir şekilde anlatın. Makalenizin özetini açıklarken yalnızca sınırlı sayıda karaktere sahip olduğunuzu unutmayın.

Ucuz SEO Taktiği # 3: Dahili Bağlantının Gücünden Yararlanın

Düzenli olarak kaliteli içerik yayınlamanın , arama motoru sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabileceğine ve yardımcı olacağına dair hiç şüphemiz yok . Alakalı bağlantıları çekmenize ve Google’dan size daha fazla kek puanı almanıza yardımcı olabilir.

Ancak, çoğu kişinin görmezden geldiği ucuz bir SEO taktiği, uygun bir iç bağlantıdır. İçeriğiniz ve harici bağlantılarınız SEO’nuza yardımcı olabilir, ancak dikkatlice yapıldığında dahili bağlantılarınız da yardımcı olacaktır.

Dış bağlantı oluşturma çabalarınızın sayfa dışı SEO kapsamında olduğunu ve dahili bağlantı oluşturma sürecinizin bir sayfa içi SEO öğesi olduğunu ve bu nedenle önce odaklanılması gerektiğini unutmayın.

Evet, dış bağlantılar büyük ölçüde önemlidir, ancak bu sitenizdeki iç bağlantıların önemini görmezden geldiğiniz anlamına gelmez. Neden iç bağlantıya odaklanmanız gerektiğine dair birkaç neden:

Tarayıcıları Aramaya Yardım Edin

Artık dahili bağlantıların okuyucuların daha alakalı içerik bulmasına, sitenizde kaliteli zaman geçirmesine ve temelde hemen çıkma oranınızı düşürmesine yardımcı olduğu biliniyor. Ancak, dikkatlice yapılan iç bağlantının arama motorlarına web sitenizin daha iyi bir resmini verebileceğini biliyor muydunuz? Doğru, dahili bağlantılar Google gibi arama motorlarının sitenizin neyi temsil ettiğini ve tam olarak neyle ilgili olduğunu bilmelerine yardımcı olur.

Örneğin, yayınladığınız, diğer küçük blog yazılarınızdan bağlantı vermeye çalıştığınız süper bilgilendirici bir rehberiniz olduğunu varsayalım. Google, bu sayfanızın, ona yönlendiren birçok dahili bağlantı nedeniyle önemli olduğunu anlıyor. Bu, hedeflenen anahtar kelimeleriniz için “rehber” sıralamanızın şansını artırır.

Doğrudan bağlantı eşitliği

Eskiden “bağlantı suyu” olarak adlandırılan bağlantı değeri, göz ardı edilmemesi gereken bir arama motoru sıralama faktörüdür . Bağlantı eşitliğinin arkasındaki fikir, sitenizdeki belirli bağlantıların yetkilerini / değerlerini diğer sayfalara aktarmasıdır.

Şimdi, web sitenizin genel bağlantı yapısı, bağlantı eşitliğinin web sitenize nasıl dağıtılacağı konusunda önemli bir rol oynamaktadır. Sitenize koyabileceğiniz herhangi bir sayfa dışı SEO çabası, uygun dahili bağlantıya odaklandığınızda size daha da iyi sonuçlar getirecektir.

Her dijital pazarlamacı, bir sayfaya kaliteli dış bağlantılar oluşturmanın parkta bir yürüyüş olmadığını bilir. Bu, çoğu kişinin doğru anlamadığı SEO’nun zorlu bir parçasıdır. Bu, bir şekilde geri bağlantıları güçlü bir sıralama faktörü yapar.

Köşe taşı içeriğiniz gibi değerli sayfalarınıza bağlantılar çekerek kazandığınız öz sermaye, iç bağlantılar yardımıyla diğer sayfalara etkili bir şekilde dağıtılabilir.

Ayrıca, belirli sayfalara harici geri bağlantılar sağlamayı zor bulacağınız zamanlar da vardır çünkü bunlar bağlantıya değer değildir. Örneğin, blog arşivlerine veya kategori sayfalarına bağlanan web siteleri bulamazsınız. Neden? Çünkü bağlantı kurmak için çok az ödül / teşvik var veya hiç yok. İnsanlara bir sayfa aracılığıyla satılan ürünler için bir komisyon vermediğiniz sürece, çok fazla para ödemeden başkalarının ürün sayfalarınıza bağlanmasını sağlamak kolay olmayacaktır.

Bununla birlikte, ucuz SEO taktikleri rotasına bağlı kalmak istiyorsanız, dahili bağlantıların gücünü kullanabilir ve bu tür sayfalara bağlantı eşitliği dağıtabilir ve daha iyi sıralanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Düzenli Denetimler Yapın

Dahili bağlantılar eklediğinizde, bunların düzenli bakım gerektirdiğini göreceksiniz. Ve tutarlı bir şekilde korunmalarını sağlamanın tek yolu, zaman zaman yapılan saha denetimleridir.

Sitenize sürekli olarak değer kattığınız düşünüldüğünde, sayfalar değişmeye devam edecektir. Yeni sayfalar eklendikçe ve eskiler kaldırıldıkça, ara sıra bozuk dahili bağlantılar bulacaksınız. Bunların SEO’nuz ve web sitenizin kullanıcı deneyimi üzerinde doğrudan bir etkisi olabilir. İstemediğin.

Bu nedenle, bir sayfayı sildiğinizde veya taşıdığınızda, ona işaret eden bağlantıları da güncellemeniz gerekir. Bunları yeni bir sayfaya veya amaca hizmet edebilecek başka bir mevcut sayfaya yönlendirin.

Unutmayın, bağlantı eşitliğinin sitenizde ilgili harici bağlantılardan düzgün bir şekilde akmasını istiyorsanız, o zaman kırık dahili bağlantılara hemen bakmanız önemlidir. Sonuçta, size çok pahalı olmayan, ancak size çok yardımcı olabilecek ucuz bir SEO taktiği.

Ucuz SEO Taktiği 4: Site Sayfa Hızını Artırın

V yavaş bir web sitesi isiting herkes için iyi bir deneyim değil. İnternet eskiden yavaştı ve web siteleri ağırdı, ama artık değil. Bugün, geniş bant çağında, web siteniz zamanında yüklenmezse, ziyaretçilerden daha fazlasını kaybediyorsunuz. İş kaybediyorsun.

Ayrıca, insanların, özellikle ilk kez ziyaret ediyorlarsa, bir sayfanın tamamen yüklenmesini bekleyecek sabrı yoktur. Web kullanıcılarının% 55’e yakınının, 3 saniye veya daha kısa sürede yüklenmezse bir sayfayı terk edeceği tespit edilmiştir. Dahası, yapılan anketlere göre tüketicilerin% 47’si sayfanın 2 saniyede yüklenmesini istiyor.

Yani fikir ziyaretçiyi bekletmemek. Çünkü daha uzun sayfa bekleme süreleri, sitenizden daha fazla kişinin çıkması demektir. Sayfa hızının neden bu kadar önemli olduğunu ve SEO çabalarınıza nasıl yardımcı olabileceğini daha iyi anlamak için üç ana nedene bakalım:

1. Kullanıcı Deneyimi Göz Ardı Edilemez

SEO ve kullanıcı deneyimi el ele gider. Arama motorlarının ilk günlerinde durum böyle değildi, ancak şimdi ikisi arasında gerçek bir bağlantı var. Google’ın bir web sitesinin alaka düzeyini, çoğu bilinmeyen farklı açılardan analiz ettiği bilinmektedir. Ve zaman zaman algoritmasını güncellemeye devam ediyor. Ve ayrıca makine öğrenimi, sesli arama vb. Gibi başka şeyler de var. Bunların tümü, kullanıcıların Google’da en iyi deneyimi yaşamaları için.

Yavaş yüklenen bir web sitesi nedeniyle tarama deneyimi bile etkilenir. Sayfalarınız yıldırım hızıyla yükleniyorsa, rekabette yıllarca geride kalacaksınız. Ve bu, Google’ın sitenizi nasıl gördüğünü olumsuz yönde etkileyebilir.

Neden?

Çünkü ziyaretçilerinize kötü bir kullanıcı deneyimi sunuyorsanız, o kişi geri düğmesine basmadan ve arama sonuçlarına dönmeden önce iki kez düşünmeyecektir. Ve Google, arama sonuçlarına kaç kişinin geri döndüğünü takip ettiğinden, bu size SEO açısından olumlu veya olumsuz puanlar kazandırabilir.

2. Katılım Ölçütleri Önemlidir

Web sitenizin ziyaretçilere ne tür bir kullanıcı deneyimi sağladığını anlamanıza yardımcı olacak birçok farklı etkileşim ölçütü vardır. Tıklama oranından sitede geçirilen süreye ve ziyaret başına sayfalara kadar her şey, dikkat etmeniz gereken etkileşim ölçümlerinin kapsamına girer.

Web siteniz ilk 10 arama sonucunda görünüyorsa, sizin altınızda sıralanan diğer sitelerden daha fazla tıklama alabilir. Ve size daha fazla tıklama geldiğinde, TO da artar. Bu, Google ve diğer arama motorlarının gözünde sitenizin alaka düzeyini artırabilir. Dolayısıyla, SERP’lerde sitenize daha fazla kişinin tıklamasını sağlayarak, sonuçlarınızda bir fark yaratabilir.

Benzer şekilde, sitenizin hemen çıkma oranı oldukça yüksekse (sitenizin yalnızca bir sayfasını ziyaret edip ayrılan kişilere atıfta bulunarak), okuyucularınıza istediklerini vermiyorsunuz demektir. Veya ziyaret ettikleri sayfa yeterince alakalı değil. Siteniz gerçekten kullanıcılarının beklentilerini karşılıyorsa, arama motoru sonuç sayfalarına geri dönen ve geri dönen daha az insan olacaktır.

Sayfa yükleme sürenizdeki bir saniyelik gecikmenin verdiği zarar şu şekildedir:

  • % 11 daha az sayfa görüntülemesine yol açar (daha az trafik anlamına gelir)
  • Dönüşümlerde% 8’lik bir kayba neden olur (daha az satış anlamına gelir)
  • Müşteri memnuniyetini% 16 azaltır (daha az iş tekrarı anlamına gelir)

Siteniz ne kadar yavaşsa, o kadar fazla kayıp yaşar. Bu nedenle, hızı artırmak için biraz çaba sarf etmek, uzun vadede daha fazla iş elde etmenize yardımcı olabilir.

3. Yavaş Sayfa Hızı Tarama Bütçesini Etkiler

Google, oradaki en büyük arama motorudur ve çok büyüdü çünkü belirli ilkeleri izledi ve belirli kuralları var. Önceden tanımlanmış ve önceden tahsis edilmiş birçok şeye sahiptir ve “tarama bütçeniz” bu faktörlerden biridir.

Peki tarama bütçesi tam olarak nedir?

Google’ın, sayfaları dizine eklemeye yardımcı olan örümcekler veya tarayıcılar olarak da bilinen kendi arama botlarına sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Tarama bütçesi, Google tarafından her site için “Googlebot’un tarayabileceği ve taramak istediği URL sayısı” olarak tanımlanır.

Web siteniz taranmazsa arama motorlarında bulunabilir mi? Tabii ki değil. Tarama, dizine eklemenin ilk adımıdır. Sayfalarınız ne zaman ve yavaş yüklenirse, web sitenizin tamamı taranmadan önce tarama bütçeniz tükenebilir. Bu, sitenizdeki yeni sayfaların daha yavaş bir şekilde dizine eklenebileceği ve yaptığınız tüm değişikliklerin geç işleneceği anlamına gelir.

Başarılı SEO, ürününüz veya sektörünüzle ilgili anahtar kelimeleri ararken hedef kitleniz tarafından bulunmakla ilgilidir. Ancak, bu yalnızca sayfalarınız tarandığında ve düzenli olarak dizine eklendiğinde gerçekleşebilir.

Arama motoru devinin yavaş mobil siteleri cezalandırmasına şaşmamalı. Dolayısıyla, daha hafif, daha hızlı bir web sitesine ne kadar odaklanırsanız, SEO çabalarınızdan o kadar iyi sonuçlar göreceksiniz.

Unutmayın, sayfa hızı önemlidir, çünkü Google hızlı sayfaların harika olduğunu düşünmez. Hayır, sayfa hızı arama motorları için önemlidir çünkü kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmaya yardımcı olur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir