Pazarlama

Büyümek için İnternet Pazarlama Stratejileri Nasıl Kullanılır!

Büyümek için İnternet Pazarlama Stratejileri Nasıl Kullanılır! Bugün, internet pazarlama stratejilerine derinlemesine dalıyoruz.

Bu makaleyi size aşağıdakileriniz için zamansız stratejiler sunmaya adadık:

 1. İnternet sitesi
 2. Sosyal medya yönetimi
 3. Reklâm
 4. SEO
 5. Eposta pazarlama
 6. Blogging

Biliyorsunuz, aslında kullandığımız stratejiler, sadece okumakla kalmıyor. Bugün, işimizi çok yıllı bir Inc. 5000 şirketine dönüştürmek için kullandığımız internet pazarlama stratejilerini tam olarak ele alıyoruz. Ve uzmanlık seviyeniz ne olursa olsun, bunu kendiniz takip etmek ve uygulamak kolay olacaktır. 

Bu internet pazarlama stratejilerinin her birini ele alırken okumaya devam edin.

İnternet Pazarlama Stratejisi # 1: Web Sitesi

Öyleyse neden bir web sitesine ihtiyacınız var?

Tek bir nedeni var ama bu büyük bir sebep. Cevap kontroldür. Bir web siteniz olduğunda, işletmenizin iki yönü üzerinde kontrol sahibi olursunuz. 

İlk olarak, insanların sizi nasıl bulacağını kontrol edersiniz.

Web sitenizi bir havaalanı gibi düşünün. Dünyanın her yerindeki internet kullanıcılarının işletmenize ulaşması için merkezi bir konum görevi gören bir havaalanı. Bir web sitesine sahip olmak, insanları işletmenize çekmek etrafında dönen neredeyse diğer tüm internet pazarlama stratejilerine ve fırsatlarına kapı açar.

Reklam mı vermek istiyorsunuz? İnsanları göndermek için bir web sitesine ihtiyacınız var.

Blog yazmak ister misin? İçerik oluşturmak için bir web sitesine ihtiyacınız var.

Arama motorlarında görünmek ister misiniz? Optimize etmek için bir web sitesine ihtiyacınız var.

Ve benzeri vb.

İkinci olarak, size ait bir web sitesi ile verileri kontrol edersiniz.

Buna güzel bir örnek, sahip oldukları ve kontrol ettikleri bir web sitesine sahip olmadan tüm işlerini yalnızca Amazon, Etsy veya Ebay üzerinde kuranlardır. Görüyorsunuz, işinizi başka birinin web sitesinde kurduğunuzda, temelde aşağıdaki şeyleri yapma yeteneğinizden vazgeçersiniz:

 1. Siteyi istediğiniz ve müşterilerinizin tercih ettiği şekilde tasarlayın ve güncelleyin. Ödeme sürecini iyileştirmek için resim eklemek ister misiniz? Hayır, yapamam. 
 2. Müşteri bilgilerini toplama ve kullanma fırsatını kaçırırsınız. Tekrarlanan satın alma işlemlerinizi artırmak için önceki müşterilere e-posta göndermek ister misiniz? Afedersiniz.
 3. Ödediğiniz ücretleri kontrol etme olanağından vazgeçersiniz. İşletme giderlerini azaltmaya yardımcı olmak için toptancıları değiştirmek ister misiniz? Bir seçenek değil.

Burada tehlikeyi görüyor musun? Temel olarak, gelirinizi veya karınızı artırabilecek üç ana faaliyet üzerindeki kontrolünüzü kaybetme riskiyle karşı karşıyasınız.

Kontrol mü istiyorsunuz? Size ait bir site oluşturun.

Web Sitesi Pazarlama Stratejisi # 1: SEO

Dolayısıyla, sahip web sitenizi edindikten sonra, web siteniz için ilk strateji, mümkün olan en kısa sürede SEO’ya başlamaktır. Dün, yapabilirsen. 

SEO veya arama motoru optimizasyonu, web sitenizi Google ve Bing gibi arama motorlarında alakalı arama terimlerini göstermeniz için optimize etme işlemidir.

Ancak sitenizin otoritesine bağlı olarak, optimize ettiğiniz arama terimleri için sıralamaya başlamak 6-12 ay sürebilir. Etki alanınız yepyeni ise daha da uzun. Bu nedenle, anahtar SEO sürecine mümkün olan en kısa sürede başlamaktır, böylece saati başlatabilirsiniz – sonuç zamanı.

Aşağıdaki bölümde daha sonra kendi pazarlama stratejisi olduğu için SEO’nun daha fazlasını ele alacağız, bu yüzden okumaya devam edin.

Web Sitesi Pazarlama Stratejisi # 2: Potansiyel Müşterileri Yakalamak için Potansiyel Müşteri Mıknatısları Geliştirin

Bir kurşun mıknatıs, iletişim bilgilerini toplamak amacıyla verilen ücretsiz bir ürün veya hizmettir. Popüler kurşun mıknatıs örnekleri şunları içerir:

 • E-kitaplar
 • Kontrol listesi
 • Hesap makineleri
 • Deneme indirimleri
 • Ücretsiz danışmanlık

Kurşun mıknatıslar, satın alma sürecinin araştırma aşamasındakiler için mükemmel bir stratejidir. Potansiyel müşteriler satın alma kararlarında onlara yardımcı olabilecek değerli bilgiler elde ettikçe ve potansiyel müşteriyi takip etmek için kullanılabilecek marka bilinirliği, güven ve iletişim bilgileri elde ettiğinden, siz ve potansiyel müşteriler için bir kazan-kazan senaryosu oluşturur. .

Nakit kral ise, iletişim bilgileri kraliçedir. 

Web Sitesi Pazarlama Stratejisi # 3: Takip Sıranızı Optimize Edin

Satışta, “Servet takipte” diye bir söz vardır.

Ve biz buna inanıyoruz. 

Hemen hemen her durumda, daha fazla kişinin size bilgilerini vermesini, web sitenizde lider olmasını ve bir takip planı ile web sitenizden ürününüzü veya hizmetinizi satın almasını sağlayacaksınız. Aslında ortalama olarak, potansiyel müşterilerin% 90’ından daha azı ilk etkileşimden satın alacak.

Takip sıranızı iyileştirerek, bir müşteri adayı ile atılan adımlar, potansiyel müşterileri satışa dönüştürme olasılığınızı artıracaktır. Takip sıranızı iyileştirmenin en iyi iki yolu, hızınızı ve tutarlılığınızı artırmaktır.

Takip sıranızı hız ve tutarlılıkla nasıl optimize edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Daha hızlı ve daha sık e-posta gönderin
 2. Stratejik olarak yeniden hedefleyin

Neyse ki, bu yazının ilerleyen bölümlerinde e-posta pazarlamasını ve yeniden hedeflemeyi ele alacağız. Yani okumaya devam etmeniz için iki neden daha var.

İnternet Pazarlama Stratejisi # 2: Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, tutarlı bir şekilde içerik oluşturma ve ilgili bir topluluk oluşturmak için bu içeriği Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarına gönderme ve ardından bu topluluktan gelen yorumları izleme ve yanıtlama eylemidir.

Sosyal medyada olmanız gerekiyor çünkü dikkatleri üzerine çeken işletmeler daha büyük işler kuruyor ve tüketicinizin ilgisi sosyal medyada.

Aslında HubSpot’a göre, dijital tüketicilerin% 97’si geçtiğimiz ay sosyal medyayı kullandı ve insanlar cihazlarında her gün ortalama 2 saat 24 dakika sosyal medyada harcıyor. Bu, internette geçirilen her 3 saatten 1’inin sosyal medya platformlarında olduğu anlamına gelir.

Sosyal medya yönetimi için ilk stratejimiz, sosyal medyada harika içerik oluşturmanın da sırrıdır. 

Sosyal Medya Yönetim Stratejisi # 1: G&P

Bu gizli yöntemde, G Hedefler ve P Sıkıntı Noktaları anlamına gelir. Hedef kitlenizin hedeflerine ve acı noktalarına konuşmaktan daha ilişkilendirilebilir ve değerli hiçbir şey yoktur.

İşte sosyal medya içeriği oluştururken G&P yöntemini kullanmak için 2 adımlı basit bir süreç. İlk adım, hedef kitlenizin tüm hedeflerinin ve acı noktalarının bir listesini yazmaktır. İkincisi, içeriğinizi yalnızca bu hedeflere ve acı noktalarına odaklayın.

Bunu aşağıdaki gönderi türleriyle yapabilirsiniz:

 • Alıntılar
 • Ipuçları ve Püf noktaları
 • Haberler
 • Seçilmiş içerik
 • Ürün Özellikleri

… Ve çok daha fazlası. Unutmayın, değer sağlamak bir marka oluşturur.

Sosyal Medya Yönetim Stratejisi # 2: Postanızı Güçlendirin 

Boosting, sosyal medyadaki gönderilerinizin arkasına reklam parası koymak için kullanılan bir terimdir, böylece daha fazla insana ulaşabilirler, bu da sonuçta sizin için artan takipçi ve katılım sağlamalıdır.

Bu gereklidir çünkü gönderilerinizi reklamsız gören organik erişim, son derece düşüktür. Aslında HootSuite’e göre, Facebook’ta organik gönderilerin ortalama erişimi% 5-6 civarında değişiyor. Bu, her 19 hayranın yaklaşık 1’inin içeriği tanıtmayan sayfaları gördüğü anlamına gelir. Şimdi bu, bir sonraki internet pazarlama stratejisi için harika bir yol.

İnternet Pazarlama Stratejisi # 3: Sosyal Medya ve PPC Reklamcılığı

Sosyal medya reklamcılığı, hedef kitlenize ulaşmak için sosyal medya kanallarına ödeme yapma eylemidir. Tıklama Başına Ödeme reklamcılığı veya Arama Motoru Pazarlaması olarak da bilinen PPC, Google gibi arama motorlarına alakalı arama terimlerini göstermeleri için ödeme yapma eylemidir. 

Şimdi, sosyal medya reklamcılığını ve PPC reklamcılığını bu kadar çekici kılan şey, basitçe lazerle hedefleme yeteneğinizdir. PPC reklamcılığı için anahtar kelime öbeği hedeflemenin ve sosyal medya reklamcılığı için ilgi ve davranış hedeflemenin ötesinde, aşağıdakileri temel alarak da hedefleyebilirsiniz:

 • Günün zamanı
 • Haftanın günü
 • Coğrafi konum
 • Dil
 • cihaz

…ve dahası. 

Sosyal Medya ve PPC Reklam Stratejisi # 1: Huni Reklamcılığı

Öyleyse, üç parçalı bir huniniz olduğunu hayal edin: İlk kısım, huninin tepesidir. İzleyici, markanızı duymamış yeni insanlardır. Ve amaç problemi ve çözümü tanıtmaktır. 

Dönüşüm hunisinin ikinci kısmı, huninin ortasıdır. Bu kitle, markanızla bir şekilde etkileşimde bulunan ancak örneğin sosyal medya etkileşimi gibi yüksek düzeyde bir satın alma niyeti satın almış veya gösteren kişileri içerir. Dönüşüm hunisinin orta kısmının amacı, eğitim yoluyla fayda ve arzuya odaklanarak bu kullanıcıları siteye ulaştırmaktır. 

Şimdi huninin üçüncü kısmı, huninin alt kısmıdır. Bu kitle, yüksek düzeyde etkileşim yani satın alma amacı gösterenleri içerir. Yaygın örnekler arasında alışveriş sepetine ekleme, sitede yüksek süre veya video görüntülemeleri sayılabilir. Amaç, kullanıcıları satın almaya yönlendirmek için soruları ve itirazları yanıtlamaktır. 

Reklamlarınızı bir huni açısından görüntülemenin sihri, satın alma sürecinde bulundukları yere bağlı olarak doğru içeriği doğru kişilere gösterebilmenizdir. 

Sosyal Medya ve PPC Reklam Stratejisi # 2: Yeniden Hedeflemeyi Kullanın

Size şunu soralım, hiç çevrimiçi alışveriş yapmaya başladınız ancak satın almadınız mı? Ardından, sosyal medyada ve diğer rastgele web sitelerinde tam olarak bu ürün veya hizmet için reklamlar görürsünüz. Bunun için yeniden hedeflemeye teşekkür edebilirsiniz. Yeniden hedefleme, sitenizi daha önce ziyaret etmiş olan kullanıcılara reklam gösterme eylemidir. Son derece etkili bir reklamcılık biçimidir çünkü ortalama olarak, alışveriş yapanların yalnızca% 2’si ilk ziyarette dönüşüm sağlar. Yeniden hedefleme, diğer% 98’i geri getirmeye yardımcı olur. 

Reklamları yeniden hedeflemenin amacı, satın almaya yönelik itirazları ortadan kaldırmaktır. Yeniden pazarlama reklamınızla yanıtlayabileceğiniz birkaç itiraz var.

 1. Ürün kaliteli mi?
 2. Ürün gerçekten çalışıyor mu?
 3. Neden senden satın almalıyım?
 4. Ürününüzü herkesten daha iyi yapan nedir?
 5. Ürün ne kadar dayanır?
 6. Üründe hangi maddeler var?
 7. Nakliye süresi ne kadardır?
 8. Markanıza neden güvenmeliyim?
 9. Tadı / neye benziyor?
 10. Uygun mu?
 11. İyi bir ambalajla mı geliyor?

İnternet Pazarlama Stratejisi # 4: SEO

Belirtildiği gibi, SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizi Google ve Bing gibi arama motorlarında alakalı arama terimlerini göstermeniz için optimize etme işlemidir. 

SEO, çok yüksek bir satın alma niyetiyle kaliteli trafik için birçok kapı açmaya yardımcı olur. Perspektif açısından, Google’da her gün 5,8 milyardan fazla arama yapılıyor ve ortalama bir kişi her gün üç ila dört arama yapıyor. 

İyi haber şu ki, biri Google’da arama yaptığında, sorularına cevaplar veya sorunlarına çözüm arıyorlar. Buradaki en önemli anahtar, Google’daki kullanıcıların aktif olarak bir çözüm araması veya “pazarda” olmasıdır. Sadece bu değil, uzun vadede SEO ücretli reklamlardan daha ucuzdur, çünkü sıralama elde etme maliyetleri zamanla azalır. SEO’ya hakim olmanıza yardımcı olacak birkaç strateji vardır.

SEO Stratejisi # 1: Rakiplerinize Göz Atın

SEMrush ve Ahrefs gibi araçlar, sıralama puanlarının yanı sıra her bir anahtar kelimeyi görmenizi sağlar. Artık sadece anahtar kelimeleri görmekle kalmayacak, konumlarını ve ilişkili sayfaları da görebilirsiniz. 

Cidden, dene.

Bu, rekabetinizin SEO ve sıralama faktörlerini anlamak için harika bir stratejidir. 

SEO Stratejisi # 2: Gökdelen Tekniği

Brian Dean tarafından popüler hale getirilen bu strateji ile aşağıdaki şeyleri yapmanız gerekir:

 1. Çok sayıda geri bağlantı içeren rekabetçi bir blog bulun. 
 2. Daha uzun ve daha derinlemesine bir blog oluşturun.
 3. Orijinal parçaya bağlananlardan içeriğinize bağlantı vermelerini isteyin.

Bu strateji, aşağıdakiler gibi çeşitli sıralama faktörlerinden yararlanır: 

 • İçerik Uzunluğu
 • Geri bağlantı sayısı
 • Amaç
 • Kullanıcı deneyimi

Bunlar, rakiplerinizi geçmenize ve rakiplerinizden çalmanıza yardımcı olur. 

SEO Stratejisi # 3: Sitenizi Hız ve Katılım İçin Optimize Edin

Yıllar içinde daha önemli bir sıralama faktörü haline gelen bir şey, kullanıcıların ulaştıkları web sayfasıyla nasıl etkileşime girdikleridir. Kullanıcılar Google’ın sıralamasını gösterir ve aşağıdakileri içerir:

 • Tıklama oranı: Sitenizi arama sonuçlarında gördükten sonra ziyaret eden kişilerin yüzdesi.
 • Hemen Çıkma oranı: Sayfanızı tıklayıp arama sonuçlarına geri dönen kişi sayısı.
 • Sitede geçirilen süre : Ziyaretçilerin sitenizde ne kadar kaldıkları.

Bu nedenle, en iyi kullanıcı sinyallerine sahip site genellikle en üst sırada yer alır. Öyleyse, her sinyali nasıl geliştirebileceğinizi tartışalım. 

Sayfalarınız için daha cazip başlıklar ve açıklamalar oluşturarak organik tıklama oranınızı artırabilirsiniz. Güçlü kelimeler, soru işaretleri ve sayılar kullanın. Bunların tümü, tıklama oranını artırmaya yardımcı olduğu bilinen şeylerdir.

Sitenizin hızını artırarak ve daha fazla ilişkilendirilebilir içerik sağlayarak hemen çıkma oranınızı artırabilirsiniz. Sitenizin hızını artırarak, daha uzun içerik biçimleri oluşturarak ve sayfalarınıza videolar, resimler ve ses dökümleri gibi ortamlar ekleyerek ziyaretçilerin sitede geçirdiği zamanı da artırabilirsiniz. 

İnternet Pazarlama Stratejisi # 5: E-posta Pazarlama

HubSpot’a göre, günde 3,9 milyar e-posta kullanıcısı var ve insanların% 59’u pazarlama e-postalarının satın alma kararlarını etkilediğini söylüyor. Aslında, e-posta ile pazarlama, daha fazla müşterimizin tonlarca gelir elde etmesine yardımcı olur. 

E-posta pazarlamasının ölmediğini ve hala işletmelerin internet pazarlama stratejisinin uygulanabilir bir parçası olduğunu söylemenin güvenli olduğunu düşünüyoruz.

İşte e-posta pazarlamasına hakim olmanıza yardımcı olacak birkaç strateji.

E-posta Pazarlama Stratejisi # 1: E-posta Otomasyonu veya Damla Kampanyaları

İlk strateji aynı zamanda daha hızlı ve daha sık e-posta göndererek takip sıranızı hızlı ve tutarlı bir şekilde optimize etmenin yanıtıdır; e-posta otomasyonu, damla kampanyaları olarak da bilinir. 

Drip kampanyaları, pazarlama dönüşüm hunisinde ilerlemelerine yardımcı olmak için belirli bir süre ve sıklıkta otomatik e-postalar göndererek potansiyel müşterileri ve müşterileri beslemenize yardımcı olur.

Başarılı bir damla kampanyasının ilk adımı, kitlelerinizi bölümlere ayırmaktır. Onlara kendi damla kampanyalarını gönderin. İşletmenize bağlı olarak aşağıdaki segmentlere sahip olabilirsiniz:

 • Etkinleştirmeler / Potansiyel Müşteriler
 • Arabaları terk et
 • Toplantı hatırlatıcıları
 • Müşteriler
 • Etkileşimde bulunmayanlar

…ve daha fazlası. 

Bir sonraki adım, her hedef kitle için belirli e-posta dizileri veya damlalar oluşturmaktır. 

Örneğin, bir kurşun mıknatıs indiren biri için damla kampanyanız aşağıdaki gibi görünecektir:

E-posta # 1, etkinleştirildikten hemen sonra gelir. Şirketinize kurşun mıknatısı ve tanıtımı sağlayın.

E-posta 2, 1. e-postadan iki gün sonra gönderildi. Ürün veya hizmetinizin çok yönlülüğünü gösteren bir e-posta sağlayın.

E-posta 3, e-postadan iki gün sonra gönderildi. Örnek olay incelemeleri ve incelemeler yoluyla sosyal kanıtı gösterin. 

E-posta 4, 3 numaralı e-postadan 3 gün sonra gönderildi. Bu zor bir satış olacak.

Gördüğünüz gibi, bu tür bir sekans hızlı ve tutarlı bir şekilde iletişim kurmanıza olanak tanır.

E-posta Pazarlama Stratejisi # 2: E-posta Listeleri Satın Almama Durumu

Bu ikinci e-posta pazarlama stratejisi daha çok bir anti-stratejidir. 

Bir e-posta listesi satın aldığınızda, işletmenize birden fazla şekilde zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. İlk olarak, e-postanızın teslim edilebilirliğine ve nihayetinde IP adresinize zarar vereceksiniz. E-postaları geri dönen veya sizi spam olarak işaretleyen kişilerin bir listesini sürekli olarak e-postayla gönderdiğinizde, yalnızca gönderme puanınızı düşürme riskiyle kalmazsınız, bu, giden her posta sunucusu IP adresinde 0’dan 100’e kadar bir ölçekte itibarınıza zarar verebilir. Sonunda e-postalarınız spam’e gönderilecek veya daha da kötüsü, hiç teslim edilmeyecek. Aslında, e-postaların gelen kutusuna teslim edilmemesinin% 83’ü, zayıf bir gönderen itibarından kaynaklanmaktadır. 

İkincisi, e-posta sağlayıcınızın sizi yasaklamasını riske atarsınız. Çoğu e-posta servis sağlayıcısı satın alınan listelere izin vermez ve öğrendiklerinde hesabınız devre dışı bırakılır. Artık onların hizmetini kullanamayacaksınız. 

Üçüncüsü, kötü sonuç alma riskiyle karşı karşıyasınız. Muhtemelen işinize en büyük zarar, zaman ve para israfıdır. Satın alınan e-posta listelerine zaman ayırdığınızda, bu listenin işletmenizle hiçbir bağlantısı olmaz ve muhtemelen bir müşteri olma olasılığı düşüktür. 

Kısacası, e-posta listeleri satın almayın.

İnternet Pazarlama Stratejisi # 6: Blog Yazma

Neden bloglama? İşte bazı hızlı istatistikler:

 • Normal içerik yayınlayan işletmeler 8 kat daha fazla trafik alır.
 • Blog oluşturma, genel pazarlama harcamasını% 60’tan fazla azaltmaya yardımcı olur.
 • Blog oluşturma, 3 kat daha fazla potansiyel müşteri elde etmeye yardımcı olur.

Ve nedenini görebiliriz.

Blog oluşturma, eğitim yoluyla değer sağlayarak potansiyel müşterileriniz ve mevcut müşterileriniz için değer yaratmaya yardımcı olur ve SEO ile eşleştirildiğinde, web sitenizi blog oluşturma yoluyla bir trafik makinesine dönüştürebilirsiniz. 

İşte blog yazarken hakim olan iki strateji.

Blog Oluşturma Stratejisi # 1: Liderleri Yakalamak için Blogunuzu Optimize Edin

Bir düşünün, bloglar trafik getiriyorsa, sonraki adım bu trafiğin nasıl potansiyel müşteriye dönüştürüleceğini bulmaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu kurşun mıknatıslardır. Unutmayın, bir kurşun mıknatıs, iletişim bilgilerini toplamak amacıyla verilen ücretsiz bir ürün veya hizmettir. Kurşun mıknatısların popüler örnekleri arasında e-kitaplar, kontrol listeleri, hesap makineleri, deneme indirimleri ve ücretsiz danışmanlık yer alır.

Kurşun mıknatıslar genellikle blogunuzun kenar çubuğunda veya blog içinde bir açılır pencere olarak gösterilebilir.

Blog Oluşturma Stratejisi # 2: Daha Uzun Gönderiler Yazın

En az 750 kelimeyi hedefleyin ancak 1000 ve üstü idealdir. Daha uzun blog yazıları iki önemli hedefi gerçekleştirir.

 1. Daha uzun blog yazıları, daha kısa gönderileri geride bırakma eğilimindedir.
 2. Bir konuda daha derinlemesine giderek müşterinize daha fazla değer sağlayabilirsiniz.

İşletmeniz için blog yazmaya başlamadıysanız, işte bir ipucu: şimdi başlayın.

İşte temel çıkarımlarımız:

 1. Web siteleri, tasarımınız ve verileriniz üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar ve SEO aracılığıyla trafik kazanabilir ve bu trafiği kurşun mıknatıslar kullanarak potansiyel müşterilere dönüştürebilirsiniz.
 2. Sosyal medya yönetimi için metin oluştururken hedeflere ve acı noktalara odaklanın.
 3. Hedef kitlenizi dönüşüm hunisinin üst, orta ve alt kısmına ayırarak reklamlarınıza bir huni yaklaşımı uygulayın.
 4. Sitenize alakalı trafik almak ve TO, hemen çıkma oranı ve sitede geçirilen süre gibi kullanıcı sinyallerini optimize etmek için SEO kullanın.
 5. E-posta ile pazarlama, takip sıranızı hız ve tutarlılıkla optimize etmenin harika bir yoludur.
 6. Daha uzun blog gönderileri oluşturun ve potansiyel müşterileri kurşun mıknatıslarla yakalamak için blogunuzu optimize edin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir