SEO

Garantili Başarı için 5 Modern SEO Uygulaması

Garantili Başarı için 5 Modern SEO Uygulaması. Modern SEO, harika bir kullanıcı deneyiminin eşanlamlısıdır. Artık web sitenizi arama motorları için optimize etmiyorsunuz, ancak kullanıcıların sayfalarınıza geldiklerinde sahip olacakları deneyim için optimize ediyorsunuz. Geçmişte işe yarayan uygulamalar artık etkili değil ve şimdiye kadar göz ardı etmiş olabileceğiniz şeyler daha fazla önem kazandı.

SEO her zaman değişiyor. Google ara sıra arama sonuçlarının kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan yeni kurallar ortaya çıkarır ve sizin bir SEO, küçük işletme sahibi, blog yazarı veya Dijital Pazarlamacı olarak işiniz bu değişikliklerle uyumlu kalmaktır.

Sürekli değişen bu ortama, SEO uygulamalarınızı geliştirmek ve web sitenizi daha kullanışlı ve kullanıcı dostu yapmak için harika bir fırsat olarak yaklaşmalısınız ve çevrimiçi pazarlama çabalarınız için bir tehdit olarak değil.

Başarınızı (neredeyse) garanti edebilecek en verimli modern SEO uygulamalarının 5’ini daha ayrıntılı olarak görelim.

# 1 – Mobil uyumlu, duyarlı bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir

Son 6 ayda herkes mobilden bahsediyor. Google eklendi mobil dostu onların algoritma ve istatistikte bir sıralama faktör olarak bir sonraki diğer kullanıcıları artık odaklı mobil olduklarını göstermek.

Cep telefonlarını Google’da arama yapmak, çevrimiçi alışveriş yapmak, sosyal ağlara girmek ve tipik olarak 5 yıl önce masaüstünde gerçekleştirilen diğer görevleri yapmak için kullanıyorlar.

Bu çarpıcı değişiklik, kolayca mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmanız gerektiği sonucuna götürür ve aklınıza gelen ilk şey duyarlı bir web sitesidir. Bu iyi bir başlangıç ​​olsa da yeterli değil.

Duyarlı bir web sitesi, kullanıcı arayüzünü cihazın çözünürlüğüne göre uyarlayan bir web sitesidir, ancak sorun şu ki, aynı masaüstü içeriğinin mobil cihazlarda gösterilmesi (kaydırma çubukları olmadan veya yakınlaştırma ve uzaklaştırma ihtiyacı olsa bile) gerçekten en iyi çözüm değildir. harika bir kullanıcı deneyimi.

Çoğu duyarlı yapılmış tema, mobil için optimize edilmemiştir, sadece tüm masaüstü içeriğini bir mobil ekranda göstermeye çalışırlar. Çözüm nedir ve bunun modern SEO ile ilişkisi nedir?

Çoğu kişi tarafından önerilen alternatif bir çözüm, mobil kullanıcılar için tamamen farklı bir sayfa kümesi kullanmaktır (m.domain.com gibi bir şey), ancak bu en iyi uygulama değildir.

Duyarlı tasarımın görmezden gelemeyeceğiniz birçok avantajı vardır , bu nedenle duyarlı bir tasarım hala en iyi çözümdür, ancak mobil cihazlarda kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çeşitli değişiklikler vardır.

Örneğin:

Mobil cihazlardaki düğmelerin ve etiketlerin daha büyük ve tıklaması daha kolay olması için stil değişiklikleri yapabilirsiniz.

Gereksiz masaüstü öğelerini (büyük altbilgiler gibi) veya mobil cihazda gösterilmesi gerekmeyen resimleri gizleyin

Videoları boyut ve uzunluk olarak küçültün (hatta gizleyin)

Mobil ekranda çok fazla yer kaplayan pop-up’ları ve diğer öğeleri (yan kutular) devre dışı bırakın

Ürün satıyorsanız tek sayfalık bir ödeme uygulayın

İnsanların sizi aramasını kolaylaştırın (tıklama ve ara düğmeleri ekleyin)

Bunun SEO ile ilişkisi nedir?

Yukarıdakilerin tümü, mobil web sitenizi daha hızlı ve daha kullanıcı dostu hale getirecek ve bu, SEO’nuz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır. Google şu anda algoritmalarındaki tüm bu öğeleri kontrol etmiyor, ancak yakında yapacaklar ve hazır olmalısınız. Google’ı mobil cihazlardan kullanan kişi sayısı o kadar fazla ki, kullanılabilirlik sorunları nedeniyle sıralama kaybetmeyi göze alamazsınız.

2 – Yerel SEO optimizasyonu artık her zamankinden daha önemli

“Yakınımdaki” aramaları son birkaç ayda ikiye katlandı . Kullanıcılar, hareket halindeyken satın alacakları ürünleri ve gidecekleri yerleri bulmak için cep telefonlarını kullanıyor.

Bu, çevrimiçi olarak hiçbir şey satmıyor olsanız bile, yine de yerel aramalarda bulunmanız gerektiği anlamına gelir. İnsanların iletişim bilgilerinizi, çalışma saatlerinizi ve tuğla ve harç mağazanızın yol tariflerini bulması gerekir.

Tamamen çevrimiçi bir işletme olarak, sorgularında konumu olan aramaları da karşılamanız gerekir. Çevrimiçi hizmet satıyorsanız, birileri ‘Toronto’da SEO hizmetleri’ aradığında hala bulunmak istersiniz, bu nedenle yerel SEO’nun herkese sunabileceği bir şey olabilir.

Modern SEO stratejinizin, kullanıcı davranışındaki bu yeni gelişmeleri hesaba katması gerekir ve bunu yapmamak genel sıralamalarınız üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmayabilir, ancak müşterileri rekabette kaybedebilirsiniz, bu daha da kötüdür.

3 – Yapılandırılmış Veri, gitmenin yoludur

Arama motorları, çeşitli formatlarda bir ton bilgi ile uğraşmak zorundadır. Web’i taradıklarında, ziyaret ettikleri her web sayfasından ‘anlayacakları’ çok fazla veriye sahip olurlar ve işlerini kolaylaştırmak için, bir dizi şemayı kabul etmişlerdir .

Şema, bir sayfada bulunan içeriği daha yapısal bir şekilde tanımlamanın bir yoludur. Bir sayfanın html’sine kod parçaları eklemeyi içerdiği için teknik bir görevdir, ancak genel sonuç, sayfayı arama motorları için daha okunabilir hale getirmesidir.

Makalelerden incelemelere, satılık ürünler, ekmek kırıntı menüleri ve çok daha fazlasına kadar her tür içerik için şemalar vardır. Google, bilgi grafikleri için şemalar, arama sonuçlarında zengin snippet’ler, adwords alışveriş kampanyaları ve adwords uzantıları kullanıyor.

Şu anda Google tarafından desteklenen şemaların listesini burada görüntüleyebilirsiniz .

Modern bir SEO stratejisinin, arama motorlarına daha fazla maruz kalması için belirli web sitesine uygun tüm mevcut şemaları kullanması gerekir.

Kendi web sitenizi gözden geçirin, html kodunuzu inceleyin, Google test aracı ile sayfalarınızı test edin ve şema temsilinizin doğru olmadığını fark ederseniz, bu daha iyi SEO için ele almanız gereken ilk alanlardan biridir.

# 4 – Her şeyi tek başınıza yapamazsınız, iyi SEO araçlarına ihtiyacınız var

Arama motorları gibi, biz de SEO’lar veya dijital pazarlamacılar olarak analiz edilecek çok fazla bilgiye sahibiz. Stratejimizde önemli bir rol oynayan trafik seviyelerini, sıralama pozisyonlarını, gelen bağlantıları, sosyal medya sonuçlarını ve diğer birçok ölçümü kontrol etmemiz gerekiyor.

Küçük bir web siteniz varsa, bunu yapmak kolay olabilir, ancak büyük web siteleriniz varsa (veya birden fazla web sitesini yönetiyorsanız), bu tür izlemeyi manuel olarak yapmaya çalışmak çok zor olacaktır.

Endüstri bu ihtiyacı fark etti ve bu yüzden piyasada durumun kontrolünü elinizde tutmanıza yardımcı olmayı amaçlayan bir dizi SEO aracı var.

Bunu söylemiş olmak, iyi araçların sadece ücretli olanlar olduğu anlamına gelmez. Modern SEO uzmanları için ücretsiz ancak gerekli olan bir dizi yararlı araç vardır. İşte hızlı bir liste:

Google Arama Konsolu (eski adıyla Google Web Yöneticisi Araçları) – web sitenizin Google aramadaki performansını izleyin

Bing Web Yöneticisi araçları – web sitenizin Bing’deki performansını izleyin

Google Analytics – Trafik istatistikleri ve daha fazlası

Google anahtar kelime aracı – Anahtar kelime araştırması

Feedly – popüler SEO bloglarınıza abone olarak SEO’daki yeni gelişmelerden haberdar olmak için.

Tabii ki aşağıdaki gibi ücretli araçlar da var:

SEM RUSH – rekabet analizi, anahtar kelime araştırması, anahtar kelime sıralaması, sayfa sıralaması, PPC yönetimi , sosyal medya takibi ve çok daha fazlası için harika.

Müşterilerimin (ve kendimin) web sitelerini yönetmek için günlük olarak kullandığım bir araçtır ve şu ana kadar test ettiğim tüm araçlardan uzak, en iyi özellik ve fiyat kombinasyonuna sahiptir. Daha fazla ayrıntı istiyorsanız, diğer blogumda da semrush hakkında uygulamalı bir inceleme yazdım .

Her zaman eklenen yeni özelliklere sahip dinamik bir araçtır ve bu da onu daha da kullanışlı hale getirir.

Long Tail Pro – Anahtar kelime araştırması söz konusu olduğunda, Google anahtar kelime aracını, google trendlerini, google ve bing önerilerini vb. Kullanarak manuel olarak yapabilirsiniz ancak zamandan tasarruf etmek ve her şeyin bir yerde olmasını istiyorsanız uzun kuyruk gibi araçları kullanabilirsiniz. pro.

Ücretsiz değil, ancak pro sürümün bir defaya mahsus bir kapalı maliyeti var, bu da onu her tür kullanıcı için uygun hale getiriyor.

Sonuç olarak, modern bir SEO uzmanının günlük olarak yapması gereken çok şey var ve zamanınızı kurtaracak ve işinizde sizi verimli kılacak yollar veya araçlar varsa, bunları kullanmak zorundasınız. Değerli zamanınızı, araçlar tarafından gerçekleştirilebilecek görevlere değil, genel stratejinizle ilgili ve önemli olan şeylere harcamak istiyorsunuz.

# 5 – Modern SEO, modern bağlantı kurma uygulamalarına da yol açmıştır

Yakın geçmişte SEO bağlantı kurma ile güçlü bir şekilde ilişkiliydi. Artık hepimiz biliyoruz ki, modern SEO sadece bağlantı almakla ilgili değil, bundan çok daha fazlası, bağlantılar hala Google sıralama algoritmasının bir parçası ve hala yüksek sıralamalar için gerekli.

Ne değişti?

Pek çok şey, her şeyden önce ‘bağlantı kurma’ terimi yavaş yavaş ‘ilişki kurma’ ile değiştiriliyor. Artık web sitenize yönlendiren bir bağlantı almak için başkalarıyla bağlantı kurmuyorsunuz, ancak onlarla bir iş ilişkisi kurmak için diğer web siteleri veya blog yazarlarıyla bağlantı kuruyorsunuz.

Diğer insanlara e-posta veya sosyal medya pazarlaması yoluyla ulaştığınızda, bunu bir bağlantı elde etmek için yapmıyorsunuz, ancak durumunuzu sunmak ve onlara içeriğinizin, kullanıcılarının deneyimlerini geliştirmelerine nasıl yardımcı olabileceğini açıklamak istiyorsunuz.

Web sitenizde yazdığınız veya sahip olduğunuz bir şey okuyucularına yardımcı olacaksa, sizinle bağlantı kurmaktan çok mutlu olacaklardır ve faydalar karşılıklı olacaktır. Dürüst bir ‘güven oyu’ alırsınız ve kullanıcılarının deneyimini daha iyi ve daha kaliteli hale getirir.

Doğal bağlantı kurma fikri budur ve bu sınırların ötesine geçen her şey sizi ciddi bir belaya sokabilir.

Benim görüşüme ve deneyimlerime göre, bağlantılar için yalvaran kişilere ulaşmak tam bir zaman kaybıdır, ancak bunun yerine yapmanız gereken, sosyal medya ve web sitenizin içeriği aracılığıyla itibarınızı oluşturmak ve ardından uzmanlığınızı web sitelerine katkıda bulunarak sergilemektir. sizinkinden daha büyük ve daha güvenilir.

Bu, elde etmesi çok daha zor olan ancak hem SEO hem de itibar oluşturma açısından çok daha fazla fayda sağlayan modern bir misafir blog tanımıdır.

Bu nedenle, modern bir SEO olarak, stratejinize bu avantajları sağlayabilecek web sitelerinin bir listesini eklemelisiniz. Kolay değil, büyük sitelere katkıda bulunmak için kabul edilmeden önce zemini hazırlamanız gerekecek. Gerek:

  • Kendi web sitenizin veya blogunuzun hem miktar hem de kalite olarak iyi içeriğe sahip olduğundan emin olun.
  • Bir yazar veya katkıda bulunan olarak deneyiminizi gösteren örneklere sahip olun. İçeriğinizi yayınlamaya başlamak için iyi yerler: linkedin posts, inbound.org, medium.com. Bunları daha sonra yayınlanmış çalışmanızın örnekleri olarak kullanabilirsiniz.
  • Sosyal medyanızda çalışın – popüler ağlardan en az birinde (FB, Twitter, LinkedIn, Google Plus) iyi bir varlık oluşturun. Başvurunuzu kabul edip etmemeye karar veren moderatörler bunu dikkate alır.
  • Listenizin en altından başlayın ve en üste doğru ilerleyin. Yazılarınızı büyük web sitelerinde yayınlamayı planlıyorsanız, zorluk derecesine göre sıralayın ve önce en kolay olanlardan başlayın. Birkaç iyi sitede yayınlandıktan sonra, daha büyük web sitelerine kabul edilmek daha kolay olacaktır.

Yukarıdakilere ek olarak, modern bağlantı kurma için dikkate almanız gereken başka birçok şey var, ancak kesin olan bir şey var: elde edilmesi kolay bağlantılardan uzak durun. Kolay bağlantıların, er ya da geç sıralamalarınıza zarar verecek negatif bir değeri varken, bağlantıların elde edilmesi sıralamanız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Bunlar, her modern SEO’nun dikkate alması gereken 5 SEO uygulamasıdır. Diğer standart SEO ipuçları hala geçerlidir ancak bunlar şu anda gerçekten bir fark yaratabilir ve önümüzdeki yıllarda daha da önem kazanacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir