Pazarlama

Google Adsense Alternatifleri – Web sitenizden Adsense olmadan nasıl para kazanılır?

Google Adsense Alternatifleri. Google Adsense’e herhangi bir iyi alternatif var mı? Google Adsense bir seçenek değilse blogunuzdan nasıl para kazanabilirsiniz?

Google Adsense’i birçok nedenden dolayı seviyorum; Kurulumu kolaydır, güvenilirdir, hem masaüstü hem de mobil sitelerde çalışabilir, zamanında ödeme yapar ve diğer ağlardan daha iyi ödeme yapar.

Neden Adsense’e bir alternatife ihtiyacınız var?

Adsense ile birlikte veya bağımsız bir sistem olarak çalışabilecek alternatif bir çözüme ihtiyaç duyduğunuz durumlar da vardır.

Çoğu durumda, şu durumlarda başka bir şey düşünebilirsiniz:

Adsense’den yasaklandınız – Özellikle adsense’in nasıl çalıştığını bilmiyorsanız, Google Adsense hesabınızı kaybetmeniz mümkündür .

Katı kurallar vardır ve herhangi bir nedenle bunlara uymazsanız, kesin olarak sistemden çıkarsınız.

Google’dan nefret ediyorsunuz – Bazı insanlar yanlış bir şekilde Google’ın her şeyin kötü olduğuna inanıyor ve bir ürün onlara para kazandıracak olsa bile Google ürünlerini kullanmak istemiyorlar.

Daha fazla reklam göstermek istiyorsunuz  – Büyük bir kayan sayfanız varsa, başka bir ağdan birkaç reklam daha göstermeniz gerekebilir.

Kazançlarınızı çeşitlendirmek istiyorsunuz – Bu kötü bir yaklaşım değil. Tüm yumurtalarınızı tek bir sepette tutmak iyi bir iş kararı değildir.

Adsense iyi ödeme yapsa da , AdSense Hesabınızda bir şeyler ters giderse diye alternatif bir çözüme sahip olmak isteyebilirsiniz.

En İyi Adsense Alternatifleri

Google’da “en iyi adsense alternatifleri” için arama yaparsanız, TBM’den (tıklama başı maliyet) BGBM’ye (bin gösterim başına maliyet), pop-up, açılır afişler ve daha pek çok reklam sunan reklam ağlarının bir listesini alırsınız. Daha.

Bu Reklam ağlarının çoğuyla ilgili sorun, nasıl çalıştıklarını bilmemeniz, web sitenizde ne tür reklamlar göstereceklerini bilmemeniz ve en önemlisi alacağınız paranın ne olduğundan emin olamamanızdır. en azından adsense ile karşılaştırılabilir.

Birkaç yıl önce, adsense benzer bir reklam ağı aramaya karar verdim (her ihtimale karşı yedek olarak kullanmak için) ve birkaçını denedikten sonra, bir ağın Adsense’in sahip olduğu işlevlerin çoğuna sahip olduğunu ve aynı zamanda Google’ın ana rakipleri Yahoo ve Bing tarafından desteklenmektedir.

Media.net – Google Adsense’e en iyi alternatif

Media.net (onlarla herhangi bir bağlantısı olmadığım) Yahoo! ve Bing Bağlamsal reklamlar. Şirketin 500’den fazla çalışanı vardır ve yalnızca Yahoo! ile olan ilişkileri nedeniyle yıllar içinde istikrarlı bir şekilde büyümektedir. ve Bing ama aynı zamanda gerçekten büyük web siteleri ve reklamverenlerle ortaklıkları olduğu için.

Sisteme erişim sağlamak için bir onay sürecinden geçmeniz gerekir, çünkü media.net ile ilgili en güzel şeylerden biri, yalnızca yüksek kaliteli içeriğe sahip İngilizce web sitelerini kabul etmeleridir ve ABD, Kanada veya İngiltere trafiği için makul miktarda.

İçeri girdiğinizde, özellikler açısından Adsense’e benzediğini fark edeceksiniz. Özellikle:

 • Esnek bir fiyatlandırma modeline sahiptir. TBM’den hoşlanan kişiler, birisi reklamlarını tıkladığında ödeme almayı seçerken, diğerleri BGBM başına ödeme almayı seçebilir.
 • Boyut, tür ve renk için özelleştirilebilen farklı reklam türleri.
 • Kolay uygulama.
 • Hem masaüstü hem de mobil reklamlar için destek.
 • Son derece bağlamsal reklamlar. Bu, web sitenizde gösterilecek reklamların web sitesi içeriğiyle alakalı olacağı anlamına gelir.
 • Google Adsense ile çalışabilir – Aynı web sitesinde media.net reklamları ve adsense reklamları çalıştırabilirsiniz.
 • Kullanımı kolay kontrol paneli.
 • Güzel haberler.

En önemli olan ödeme açısından:

 • Aylık olarak ödeme alacaksınız.
 • Doğrudan PayPal ile ödeme alabilirsiniz.

Media.net VS Adsense – RPM (Bin gösterim başına gelir)

Reklamlardan elde edilen kazancı hesaplamak söz konusu olduğunda, BGBG’yi karşılaştırmalı bir metrik olarak kullanmak yaygındır. Media.net’in Adsense ile karşılaştırıldığında nasıl olduğunu test etmek için yaptığım şey, adsense ve media.net’i aynı web sitesine yerleştirmek ve sonuçları karşılaştırmaktı.

Adsense reklamları media.net reklamlarından daha belirgin bir konuma yerleştirilse de performansları fena değildi.

Aşağıdaki ekran görüntüleri, aynı dönem için adsense ve media.net’in aynı web sitesinden ne kadar gelir elde ettiğini göstermektedir. Fark ederseniz, adsense’in daha fazla isteği ve geliri vardı, ancak yukarıda bahsettiğim gibi adsense reklamları daha iyi konumlara yerleştirildiği için bu normaldir.

Media.net dışında Adsense’e diğer alternatifler

Media.net’in yanı sıra, adsense alternatifleri olarak iyi bir üne sahip olan (veya Adsense ile birlikte çalışabilen) diğer ağlar chitika.com , adversal ve . Bazılarını kullandım ama bence Adsense’e en yakın olanı media.net

Yorum(1)

 1. battal merk
  13 Ekim 2020 Cevapla

  aüperdi ilgi için tsk ederim adsense

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir