SEO

Google Sıralamalarınızı Yok Edecek 10 Kötü SEO Uygulaması

Google Sıralamalarınızı Yok Edecek 10 Kötü SEO Uygulaması. Kötü SEO, yeni veya alışılmadık bir şey değildir ve evet, Google sıralamanızı gerçekten yok edebilir. Bu yazıda, SEO’nun ne kötü olduğunu ve sıralamalarınızı olumsuz yönde etkileyebilecek ilk 10 uygulama olduğunu düşündüğüm konuları açıklayacağım.

Kötü SEO nedir?

Etik olmayan, güncelliğini yitirmiş veya Google web yöneticisi yönergelerinin sınırları dışında kalan uygulamalar KÖTÜ olarak kabul edilir, dolayısıyla ‘kötü SEO’ terimi. SEO, web sitenizi arama motorları için optimize etmekle ilgili olsa da, kötü SEO tam tersi sonuçlar üretebilir.

Peki, sıralamalarınıza zarar verebilecek bu teknikler ve en önemlisi bunlardan kaçınmak için yapmanız gerekenler.

# 1 Yinelenen İçerik

Geçen hafta SEO dostu içerik yazma hakkında bir yazı yazdım ve ilk ipucu içeriğinizin benzersiz ve orijinal olduğundan emin olmaktı. Kötü SEO durumunda, web sitenizde yinelenen içerik yayınlamaktan kaçınmanız gerekir.

Benzersiz olmayan içerik SEO için iyi değildir. Bunun ana nedeni, arama motorlarının dizinlerinde zaten aynı içeriğe sahip olması durumunda, sunacak yeni bir şey olmadığı için web sayfanızı dizine eklemek için kesinlikle hiçbir neden yoktur.

Okuyucularınız için yararlı olduğu veya işinizin doğası gereği web sitenizde yinelenen içeriğe ihtiyacınız varsa, SEO’nuz üzerinde olumsuz bir etkisi olmamaları için bu sayfaları “indekslememeli ve takip etmemelisiniz” .

# 2 Anahtar Kelime Doldurma

Aynı anahtar kelimeleri tekrar tekrar tekrarlamak, metinde yararlı oldukları için değil, kopyanızı optimize etmeniz gerektiği için çok kötü bir SEO uygulamasıdır.

Ziyaretçilerinizin içeriği etkileşime girmesi veya okuması konusunda cesaretini kırmakla kalmaz, aynı zamanda arama motorları için algoritmalarını manipüle etmeye (kandırmaya) çalıştığınız bir sinyaldir.

Anahtar kelimelerinizden başlıkta, açıklamada, açılış paragrafında ve metinde doğal olarak birkaç kez daha bahsetmeniz yeterlidir.

# 3 Bağlantılar için konuk gönderimi

Geçen yıl pek çok kişi, web sitenize bağlantıları geri almanın güvenli bir yolunun misafir gönderilerinden geçtiğinde ısrar etti. Misafir ilanı bunu yapmanın harika bir yolu olsa da, ucuz ve yanlış bir şekilde yapılırsa sıralamalarınıza zarar verebilir.

Nişinizle ilgili yüksek kaliteli web sitelerinde  gönderi alabilirsiniz, bir bağlantı elde etmek için değil, daha fazla teşhir ve tanınma için.

Konuk gönderilerinden iyi bir bağlantının ne olduğu hakkında daha derinlemesine bir analiz için bağlantılar için geçen yıl konuk gönderisine yazdığım bu makaleyi okuyun .

# 4 Düşük kaliteli konuk gönderilerini kabul etmek

Orijinal, alakalı ve hedef kitleniz için yararlı olması koşuluyla, web sitenizde yeni yazarlara yer verebilir ve başkaları tarafından yazılan içeriği yayınlayabilirsiniz. Yukarıdaki kurallar karşılanmazsa, hiçbir şey yayınlamamak daha iyidir.

Düzenli olarak yeni içerik yayınlamak iyi bir SEO uygulamasıdır, ancak web sitesinden üretilen içerik ile yazar biyografisindeki bir bağlantı karşılığında web sitesine sunulan içerik arasında bir denge sağlamak da önemlidir.

# 5 Gizleme / Görünmez Metin

Gizleme (bir bağlantının gerçek hedefini gizlemek) ve bir sayfanın farklı sürümlerini tarayıcılara ve kullanıcılara göstermek geçmişte yaygın bir uygulamaydı, ancak artık değil. Bu tür teknikleri şimdi kullanmak aslında çok kötü bir uygulamadır.

Hem arama motoru tarayıcıları hem de kullanıcılar için bir sayfanın yalnızca bir sürümünü tutmalı ve kullanıcıların web sitesi içeriği ile reklamları ayırt edebilmesini sağlamalısınız .

# 6 Ekranın üst kısmında çok fazla reklam var

Evet, bu kötü SEO çünkü Google, bir sayfanın kaydırmadan görünen kısmının üstünde (ekranın üst kısmında) çok sayıda reklamı olan web sitelerini cezalandırıyor.

Trafikte aniden bir azalma gördüyseniz , sayfa düzeni algoritmasından etkilenip etkilenmediğinizi kontrol etmelisiniz .

# 7 Ücretli bağlantılar (her türden)

Başarılı bir web sitesi veya blog oluşturmak zaman alır ve içeriği oluşturmak ve bu değerli doğal geri bağlantıları almak için çok fazla sabır ve sıkı çalışma gerektirir. Bunu yapmak yerine kısayolları kullanmayı tercih ederseniz, başlangıçta geçici başarı ve yakında yeterince büyük başarısızlık görebilirsiniz.

Herhangi bir tür için bağlantı satın almak kötü bir uygulamadır ve Google’ın (er ya da geç) öğreneceği bir şeydir ve büyük olasılıkla sıralamanızı kaybedersiniz ve çevrimiçi olarak iyi bir şey elde etmek için daha da çok uğraşmanız gerekecektir.

# 8 Google Web Yöneticisi Araçlarını kullanmama

Google, web yöneticileriyle daha iyi iletişim kurmak için web yöneticisi araçlarını geliştirdi . Web siteniz hakkında alabileceğiniz birçok bilgi ve SEO’nuzu ve Google’daki sıralamanızı nasıl iyileştireceğinizi anlamanıza yardımcı olacak birçok araç var.

Kötü bağlantılar, tarama hataları, yinelenen başlıklar ve açıklamalar ve çok daha fazlası gibi şeyleri kontrol edebilirsiniz.

# 9 Çok sayıda giden bağlantıya sahip olmak

Web sitenize sadece gelen bağlantılar değil, aynı zamanda giden bağlantılar da zarar verebilir. ‘Nofollow’ etiketi kullanmadan çok sayıda giden bağlantıya sahip web siteleri, bağlantı çiftlikleri veya ücretli dizinler olarak düşünülebilir.

Genel olarak, tamamen güvenmediğiniz reklamlar, yorumlar ve web sitelerindeki tüm bağlantıları ‘nofollow’ yapmalısınız.

# 10 Yavaş veya kullanılamayan web siteleri

Web siteniz 4-5 saniyeden daha kısa sürede yüklenmeli ve 7/24 her zaman erişilebilir olmalıdır. Yukarıdaki kurallara uymayan herhangi bir şey, benim tarafımdan kötü SEO uygulaması olarak görülüyor.

Bir iyi barındırma sağlayıcı hızlı web siteleri oluşturmanıza yardımcı olabilir 24/7 kullanılabilirlik ve (WordPress gibi) modern bir yazılım olması için çok önemlidir kabul aralıkta yük olduğunu.

Sonuç

Bu günlerde web sitesi başarısı için daha önemli olan, etik, Google standartlarına dayalı ve sıralama algoritmalarındaki en son gelişmelerle güncel iyi SEO uygulamalarını takip etmektir.

Anahtar kelime doldurma, gizleme, büyük bağlantı oluşturma ve afiş doldurma gibi geçmişe ait uygulamalar geçmişte kaldı ve kesinlikle kaçınılmalıdır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir