Pazarlama

Kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak için 10 AdSense İpucu

Kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmak için 10 AdSense İpucu. Aşağıda sunulan 10 AdSense ipucunu izleyin ve herhangi bir risk almadan veya herhangi bir AdSense yönergesini ihlal etmeden kazancınızın arttığını görün.

AdSense, çevrimiçi para kazanmanın en popüler yollarından biridir ve işleri doğru yapmanın belki de en kolay yollarından biridir.

İşleri doğru yapmakla, AdSense yönergelerine uygun, ancak aynı zamanda gelirinizi ve kazançlarınızı en üst düzeye çıkarmaya katkıda bulunabilecek standartları ve uygulamaları takip etmeyi kastediyorum.

Öyleyse, bunu başarmanıza yardımcı olacak en önemli AdSense ipuçlarını aşağıda görelim.

# 1 Herhangi bir AdSense Yönergesini ihlal etmeyin

Makalede şimdiye kadar 3 kez bundan bahsetmiştim ve biz sadece ilk AdSense ipucundayız ama kazancınızı artırmak için yaptığınız her şeyin bu kurallara aykırı olmaması çok önemli. Tüm yönergeleri buradan okuyabilirsiniz, ancak genel olarak şunlardan kaçının:

Herhangi bir nedenle kendi reklamlarınızı tıklamak (hatta onları test etmek)

  • Trafik veya tıklama satın almak
  • Reklamların reklam gibi görünmemesini sağlamak
  • Yalnızca reklamları kullanıcıya gösterme ve içerik göstermeme
  • Arkadaşlarınızdan reklamları tıklamalarını istemek
  • Uygunsuz içeriğe sahip reklamları web sitesine eklemek (yetişkin, alkol, kumar vb.)

# 2 Duyarlı AdSense Birimlerini Kullanın

Birkaç test yaptık ve tüm testler, duyarlı AdSense birimlerine sahip duyarlı web sitelerinin, yanıt vermeyen web sitelerinden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor

Duyarlı bir web siteniz varsa, reklamlarınızı Duyarlı AdSense Birimleriyle değiştirebilirsiniz. Bu, mevcut reklam alanına bağlı olarak AdSense’in en uygun reklamı (hem boyut hem de tür olarak) göstereceği anlamına gelir.

Özellikle mobil web siteleri için, mobil cihazlarda 300 × 250’nin standart 320 × 50’ye kıyasla çok daha iyi performans gösterdiğini yakında anlayacaksınız.

# 3 Reklamlarınızı kullanıcıların görebileceği bir yere yerleştirin

Reklamların konumu çok önemlidir ve tıklamalarda ve kazançlarda büyük bir fark yaratabilir.

Reklamların ekranın üst kısmında olması her zaman daha iyidir (bu, kullanıcıların kaydırmadan gördükleri alandır), ancak bu mümkün değilse, reklamları kenar çubuğu yerine sayfanın ana içeriğinde bulundurmaya çalışın.

Dikkat: Google, ekranın üst kısmında çok fazla reklam bulunan web sitelerini cezalandırır, bu nedenle reklamları ana içeriğe girmeyi seçerseniz, bunu makalenin sonunda yapın.

# 4 İçeriği daha sık yayınlayın

Web sitesinin türüne bağlı olarak, içeriği daha sık yayınlamayı seçebilirsiniz.

Buradaki fikir, sık yayın yapmanın web sitenize daha fazla ziyaret getireceği ve daha fazla ziyaretin doğal olarak daha fazla AdSense tıklaması ve geliri oluşturacağıdır.

# 5 Web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlayın

Daha hızlı web sitelerinin daha fazla reklam tıklamasına yol açtığı kanıtlanmıştır, bu nedenle web sitenizin hızını optimize ederseniz bu, sonunda kazancınızı da artıracaktır.

Çok fazla grafik kullanmaktan kaçının ve kullanıcı deneyimine değer katmayan ancak siteyi yavaşlatan resimleri kaldırın.

# 6 Diğer reklam ağlarını kaldırın

AdSense’ten daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, diğer tüm reklam ağlarını kaldırabilir ve yalnızca AdSense’i çalıştırabilirsiniz.

Bu, yalnızca web sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda daha fazla tıklama ve gelir sağlayacak AdSense reklamlarına daha fazla görünürlük sağlayacaktır.

Kuşkusuz birçok reklam daha fazla gelir anlamına gelmez, bu nedenle sayfa başına 3 reklama bağlı kalmak her zaman daha iyidir (AdSense kullanmıyor olsanız bile).

# 7 Adsense Yönlendiricilerinizi bulun ve geliştirin

Google Analytics hesabınızı Google Adsense ile bağladığınızda, Analytics’e gidebilir ve hangi yönlendiricilerin AdSense gelirinizi oluşturduğunu görebilirsiniz. Bunu Davranış -> AdSense -> AdSense Yönlendirenler altında görebilirsiniz.

Belki Facebook veya diğer sosyal medya ağlarından gelen ziyaretler, web sitenizi ziyaret ettiklerinde AdSense geliri oluşturur, bu nedenle bunlar üzerinde çalışmak ve daha fazla trafik ve gelir elde etmek için varlığınızı geliştirmek iyi bir fikirdir.

# 8 Standart reklam boyutlarını kullanın (hem metin hem de resim)

Reklamlarınızı oluştururken, AdSense tarafından en popüler olarak önerilen boyutları kullanın. Bunlar genellikle 728 × 90, 336 × 280, 300 × 250 ve 300 × 600’dür. Diğer boyutlar, reklamverenlerden daha az talep alabilir ve bu, daha düşük kazançlara yol açar.

Ayrıca, reklamlarınızın hem metin hem de resim gösterecek şekilde ayarlandığından emin olun çünkü bu, reklam alanlarınız için rekabet eden reklamverenlerin sayısını artıracak ve tıklama başına daha fazla kazanç sağlayacaktır.

# 9 Farklı reklam varyasyonlarını test etmek için AdSense denemelerini kullanın

AdSense’in kullanıcılar tarafından iyi bilinmeyen özelliklerinden biri, AdSense Denemeleridir (AdSense hesabınızda Reklamlarım altında bulunur). Deneylerle, aynı reklam spotu için farklı varyasyonları test edebilir ve hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görebilirsiniz.

Örneğin, farklı bağlantı renklerini, kenarlığı olan veya olmayanları test edebilirsiniz. Bu özelliğin kullanımı çok kolaydır ve birkaç gün içinde hangi reklamlarınızın daha iyi performans gösterdiğini anlayabilirsiniz.

# 10 Web sitenizi AdSense için Yapılmış (MFA) gibi göstermeyin

AdSense’in, kullanıcının ilgisini çekebilecek alakalı reklamlar göstererek kullanıcı deneyimini geliştirmesi beklenir (ve çoğu durumda gerçekten yapar).

Bu, web sitenizin reklamlara odaklanması gerektiği anlamına gelmez, ancak yine de odağınızın kullanıcı deneyimi ve yüksek kaliteli içerik üzerinde olması gerekir.

AdSense, web sitenizin var olma nedeni değil, içeriğinizden para kazanmanın bir yoludur.

Yorum(1)

  1. battal merk
    12 Ekim 2020 Cevapla

    süperdi hoçam adsense bilgi için teşekür ederim

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir