Pazarlama

Küçük İşletme Reklamcılığı: Dijital Reklamlarla Nasıl Büyüyebiliriz?

Küçük İşletme Reklamcılığı: Dijital Reklamlarla Nasıl Büyüyebiliriz? Markanızın küçük işletme reklamcılığını denemesinin zamanı geldi mi?

Yeni müşterilerin yaklaşık% 75’i artık yerel işletmelerle önce çevrimiçi olarak tanışıyor, TV reklamları, radyoda veya diğer yollarla değil.

Bu, muazzam bir kültürel değişimi göstermektedir. Hedef kitleniz sizinki gibi işletmeleri buluyor ve bugün satın alma kararları veriyor?

Küçük işletme reklamcılık çabalarınızda dijitale geçmenin büyüyen işletmeler için neden en akıllıca seçim olduğuna bir örnek teşkil eder.  İnternette reklam veren küçük işletme olmadığınız için potansiyel müşterilerinizin% 75’ini mi kaçırıyorsunuz  ?

Büyük olasılıkla.

 Dijital olarak küçük işletme reklamcılığı yapmanız için 15 zorlayıcı neden daha inceleyelim  .

Küçük İşletme Reklamcılığına Gitmeniz İçin En Önemli 15 Neden

1. Gelenekselden Daha Uygun Maliyetlidir

İle geleneksel pazarlama , genellikle klasik masal başvurmak için bir sepet içinde yumurta tüm koymak zorunda konum.

TV, doğrudan posta, popüler dergiler, radyo istasyonları, yerel gazeteler ve reklam panoları gibi geleneksel reklam kanalları, tek bir stratejiye çok fazla yatırım yapmanızı gerektirir.

Genelde bir yer için ödeme yaparsınız. Sözleşmenin süresi dolana kadar taşınamayan tek bir ilan panosu.

Veya tek bir platformla bir paket anlaşması alıyorsunuz. Örneğin, popüler bir gündüz sabunu üzerinde 15 saniyelik birkaç leke.

Her iki durumda da, yerel reklamcılık söz konusu olduğunda, hiçbir şekilde çeşitlendirilmezsiniz. Ve bu bir problem.

O kitle için ideal mesajı yanlış değerlendirdiyseniz veya bir şekilde zamanlama yanlışsa, o yatırımda iyi bir yatırım getirisi göremeyebilirsiniz.

Çevrimiçi reklam stratejinizi, küçük bir işletme olarak 10 sosyal medya platformunda olmaya çalışmak gibi çok fazla platforma yaymanız gerektiğini söylemiyoruz. Hiçbirinde iyi bir takipçi kitlesi oluşturamazsınız.

Ancak   dijital pazardaki küçük işletme reklamcılığı , reklamları, zamanlamayı, mesajları, platformları ve çok daha fazlasını çok daha ucuza test etmenize olanak tanır.

Bu, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını hızla belirlemenize yardımcı olur. Stratejilerinizi optimize etmek için öğrendiklerinizi uygulayın. Ve küçük işletme reklamcılığında ne kadar uzun süre çalışırsanız, reklam maliyetlerinin artmadığını, azaldığını görmeye devam edeceksiniz  .

Bu yıl, ortalama olarak, küçük bir işletme brüt satışlarının% 1-10’unu reklam ve pazarlamaya yatıracak. Bu% 1-10, dijital olduğunda çok daha ileri gidiyor.

Bu makaleye devam ettikçe, durumun neden böyle olduğu giderek daha açık hale gelecektir.

2. Çok Ölçeklenebilir

Gerçekten kötü bir fikir için 1000 $ veya daha fazlasını harcamayın.

İnterneti küçük işletme reklamcılığınız için kullandığınızda,  daha düşük bir maksimum reklam harcamasıyla küçük başlarsınız. Biraz A / B testi yapın. Performansı izleyin. Ardından, daha iyi reklam için reklam harcamanızı artırın.

Ve dijital reklamcılık kısa bir süre içinde çok sayıda müşteri tabanınıza ulaştığı için, bu geri bildirimi hızlı bir şekilde alırsınız. Böylece reklam kampanyalarınızı aynı gün ölçeklendirebilirsiniz.

Gelenekselde olduğu gibi reklamları aylarca test etmiyorsunuz.

SEO (arama motoru optimizasyonu) gibi sonuçları alması daha uzun süren dijital pazarlamanın kesinlikle bazı bölümleri vardır. SEO, zaman içinde reklam maliyetlerini düşürmeye yardımcı olduğu için şirketinizin uzun vadeli sağlığı için önemlidir.

Ancak bu hızlı bir yatırım getirisi değil.

Bununla birlikte, dijital pazarlamanın reklam tarafı, doğru stratejiler uygulandığında hızla sonuç alabilir.

3. Küçük İşletmeler için Oyun Alanını Düzleştirir

Amazon, Walmart ve hatta Progressive Insurance gibi büyük şirketler, rakiplerini alt etmek için birkaç ay veya yıl içinde milyonları tek bir kampanyaya bırakabilir. Sınırlı bütçeyle birçok küçük işletmeyi bu şekilde sudan çıkarabilirler ve yaparlar. Onlarca yıldır etrafta olan birçok işletme dükkanı kapatır.

Küçük bir işletme, bu endüstri devlerine karşı çaresiz hissedebilir. Onları harcayamazlar. Ancak   İnternette küçük işletme reklamcılığı ile onları alt edebilirsiniz.

Ve sizinki gibi birçok küçük işletme tam da bunu yapıyor. Örneğin, Ties.com. Son zamanlarda büyük işletmelerin tehdidine rağmen büyüyen küçük ve yeni bir işti. Muhtemelen Amazon’da daha ucuz bir kravat alabilseniz bile başarılı oluyorlar.

Bunu birkaç önemli şekilde yapıyorlar.

 1. Çok çekici ve kullanımı kolay bir SEO web tasarımına sahipler . Hızlı yüklenir ve mobil cihazlarda harika görünür. Navigasyon çok sezgisel ve kullanıcı dostudur. Dönüşümler için optimize edilmiştir. Ama satış gibi gelmiyor.
 2. Nasıl yapılır videoları, düzenli blog gönderileri  ve infografikler gibi yararlı, müşteri odaklı içeriklere yatırım yapıyorlar  .
 3. Google Ads aracılığıyla stratejik olarak PPC (tıklama başına ödeme) reklamlarını kullanıyorlar. İnsanların tıklamak isteyeceği çekici reklamlar oluştururlar. Büyük rakiplerini çeken sayfalarda görünürler. Bunun yerine, alıcıyı kendi ürününe yöneltme fırsatı verir. Bu reklamlar, insanları satışı yapan, dönüşüm için optimize edilmiş bir açılış sayfasına götürür.
 4. Resmi giyinmekle ilgili ipuçları ve püf noktaları paylaşan “The Man Academy” adlı bir blogları var.

Ayrıca Instagram’da yaklaşık 20.000 takipçisi var. Sadece ürünlerini sergilemek yerine güzel görüntülere ve yaşam tarzı seçimlerine odaklandılar. Sadece satışı yapmaya değil , marka farkındalıklarını oluşturmaya odaklandılar .

Bu öğelerin her biri, tek bir dinamik ve etkili küçük işletme reklam  stratejisi için sorunsuz bir şekilde birlikte çalışır  .

4. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair anında geri bildirim alırsınız

Küçük bir işletme sahibi olarak, yerel bölgenizdeki bir dergiye ilan verdiğinizde, performansı telefonların ne kadar çaldığını ölçebilirsiniz. Reklamın işe yaradığını söyleyen önemli bir artış görebilirsiniz.

Ancak farklı yerlerde reklam yayınlıyorsanız, hangisinin aramaya yol açtığını sormanız gerekir. Ve reklamı kaç kişinin gördüğünü gerçekten bilmiyorsun. Kaç kişi telefon numaranızı yazdı ve neredeyse sizi aradı? Kaç kişi onu kesip sonrasına sakladı ama sizi 2-3 ay daha aramayacak?

Bunların hiçbirinin önemi olmadığını söyleyebilirsin. Satışların artmasını önemsiyorum. Sonuç bu.

Ancak anında ve tekrar eden geri bildirimler olmadan, bir şeyin neden işe yaradığını bilmek zor. Doğru verilere sahip olmadığınız için “neredeyse” harika olan iyi bir fikirden vazgeçebilirsiniz.

Çevrimiçi küçük işletme reklamcılığınızla  aldığınız anında geri bildirim  sayesinde, onu olabilecek en iyi hale nasıl getireceğinizi tam olarak bilirsiniz.

5. Çevrimiçi Küçük İşletme Reklamcılığı ile Doğru Müşterilere Ulaşmak Daha Kolay

Girişimcileri ve diğer küçük işletmeleri hedefleyen bir ticari hizmet şirketiyseniz, SharkTank, The Profit veya bu grup arasında popüler olan başka bir şovda bir reklam göstermeniz tavsiye edilebilir.

Ancak bu platformda ne kadar iyi hedefleyebileceğiniz konusunda sınırlısınız. Birincisi, herkes aynı reklamı izliyor.

50’den fazla kalabalığa bir reklam ve her ikisi de hedefinizse 20’den farklı bir reklam gösterirseniz, bu reklamın ne kadar alakalı olacağını düşünün. Bu iki grubun farklı bir reklam türünü takdir edebileceğini düşünüyor musunuz?

Ya kadınlar ya da erkekler? Doktora veya lise diploması? Ev sahibi mi yoksa kiralayan mı? Evdeki gençler mi yoksa yürümeye başlayan bir çocuk mu? Fitness veya yerel hastanede çalışmayı seviyor mu?

Küçük işletme reklamcılığı biçiminiz olarak Facebook reklamları veya LinkedIn reklamları gibi sosyal medya kanallarında çevrimiçi reklamcılığı kullandığınızda, en alakalı reklamları oluşturmak için bu parçayı alabilirsiniz. İnsanlar alaka düzeyiyle bağlantı kurar. Ve bu bağlantı satışları artırır.

İnsanların% 82’si, kendileri için daha alakalı hale getirildiğinde pazarlama ve reklam içeriğinden gerçekten keyif aldıklarını söylüyor.

6. Kayıp Fırsatı Yakalamanın Daha İyi Bir Yolu

Büyük bir müşterinizi veya müşterinizi kaybettiğinizi fark ettiyseniz ne yapardınız? Muhtemelen onları arar ve ne olduğunu öğrenirsin. Doğru yapmaya çalışırsın.

Ancak müşterileri rakiplere veya basit dikkat dağıtıcı şeylere ne sıklıkla kaybedersiniz? Neden gittiklerine dair hiçbir fikrin yok. Bazı durumlarda, geri gelmeyeceklerinin farkına varmazsınız.

Eğer yaptığınızda  küçük işletme reklam çevrimiçi, müşteriler zamanlar insanlarla yeniden bağlantı daha kolaydır. Neredeyse müşteri olan bir insanı sarmak daha kolay. Ancak satışı engelleyen bir şey oldu.

Yeniden pazarlama deniyor .

“Bu site size daha iyi hizmet verebilmek için çerezler kullanıyor, devam etmek için ‘kabul et’i tıklayın”. Web’de gezinirken muhtemelen bu ifadelerden birine rastlamışsınızdır. Bazı kullanıcılar aslında buna şüpheyle yaklaşıyor. Ancak bir pazarlamacının bakış açısına göre bu faydalıdır. Kullanıcılar “kabul et” i tıkladığında, çerezler, web sitenizden ayrıldıktan sonra bile bu kullanıcıları yeniden hedeflemenize yardımcı olacaktır. Bu stratejiyi kullanan küçük işletmeler, nispeten düşük bir parayla gelirlerini ikiye katlayabilir.

Neden? Çünkü tamamen yabancılara değil, markalarını zaten bilen insanlara reklam veriyorlar. Onları satın alma işlemini tamamlamaya veya geri gelmeye ikna etmek fazla zaman almayabilir.

Dijital ile yeniden pazarlama yapmanın birkaç yolu vardır. İşte bunlardan sadece birkaçı.

 • E-posta sisteminizi, bir süredir görmediğiniz müşterilere otomatik olarak e-posta gönderecek şekilde ayarlayın. Onları geri getirmeleri için bir indirim sunun.  E-posta otomasyonu  , müşterilerle etkileşim kurmanın ve yeniden etkileşim kurmanın en iyi yollarından biridir.
 • E-postanızı, alışveriş sepetini terk eden birine otomatik olarak e-posta gönderecek şekilde ayarlayın. Web sitenizdeki bir satış videosunun ortasında dururlarsa, onlara bir hatırlatıcı gönderin. Genellikle insanlar arabaları terk eder çünkü nakliye beklediklerinden daha fazladır. Onları geri almak için onlara bir nakliye indirimi sunmayı deneyin. Tekrar eden bir müşteri kazanabilirseniz, buna değer.
 •  Son zamanlarda web sitenizi ziyaret eden kişilere satın alma yapmadan özelleştirilmiş reklamlar göndermek için Facebook reklamcılığını kullanın  . Facebook, Instagram ve ortak web sitelerinde reklamları görecekler. Bu, yeniden hedefleme adı verilen bir yeniden pazarlama biçimidir. Bunu Google Ads ile de yapabilirsiniz.
 • Sizi Facebook veya Instagram’da zaten ziyaret etmiş müşterileri hedefleyen reklamlar oluşturmak için Facebook Reklam Yöneticisi’ni kullanın.

Bir Adobe araştırması, yeniden hedefleme reklamlarının yabancılara gönderilen reklamlardan% 400 daha fazla tıklama aldığını buldu. Sitenize ulaştıklarında bu tıklamaları dönüştürecek sistemleriniz varsa, bunun gelirler üzerinde büyük bir etkisi vardır.

7. Potansiyel Müşterileri Teşvik Etmenin En Yüksek Yatırım Getirisi Yolu

E-postadan bahsetmişken, e-posta, küçük işletme reklam  stratejinizin çok önemli bir parçasıdır  . Ilık müşterileri sadık müşterilere dönüştürmek için en yüksek yatırım getirisi yöntemi.

Sadık müşteriler yalnızca diğer müşterilerden daha fazlasını satın almazlar. Başkalarına sizden bahsederler. Çok iyi bir ücretsiz reklam stratejisi olarak yaygın olarak ağızdan ağza bilinen şeydir. Sosyal medya günlerinde, bu aslında birçok potansiyel müşteri olabilir.

E-posta Pazarlama 44: 1 ROI sağlayabilir. En düşük maliyetli reklam fikirlerinden biri olarak kabul edilir. Bu, e-postaya harcadığınız her 1 ABD doları için 44 ABD doları gelir elde edebileceğiniz anlamına gelir. Geleneksel reklamcılığın genellikle 2: 1 YG’si vardır.

E-posta pazarlamasının olağanüstü bir YG’si olsa da, e-postanın tek başına olmadığını anlamak önemlidir. En etkili e-posta stratejileri, potansiyel müşteriler oluşturmak için blog yazmayı veya sosyal medyayı (veya her ikisini de!) Kullanır. Ardından, bu potansiyel müşterileri düzenli, alakalı içerik ve ara sıra reklamlarla beslemek için e-posta kullanın.

E-posta, bu tür bir ROI’yi iki çok önemli özellik aracılığıyla elde eder: otomasyon ve segmentasyon.

Otomasyon

Otomasyon, mükemmel zamanda e-posta göndermenizi sağlar. Karşılama e-postaları ve terk edilmiş alışveriş sepeti e-postaları bir otomasyon biçimidir.

Otomasyon ayrıca bir e-postayı yalnızca onu açmayan alıcılara yeniden gönderebilir. Analitik verilerin e-postayı açma olasılıklarının en yüksek olduğu zamana bağlı olarak günün belirli saatlerinde farklı gruplara veya kişilere e-posta gönderebilir.

Segmentasyon

Segmentasyon, alıcıları daha küçük gruplara ayırmayı içerir. Ardından, içeriğinizi her grup için çok alakalı olacak şekilde değiştirin. Yalnızca en alakalı içeriği gönderin.

Bu, paylaşımları, tıklamaları ve satışları artırırken abonelik iptallerini önemli ölçüde azaltır.

Örneğin, 1000 e-posta aboneniz olduğunu varsayalım. Doğru kurşun yakalama stratejileriyle bunu başarmak zor değil.

Anketleri veya diğer veri toplamayı kullanarak, paylaştıkları ortak noktaları arayın. Sonra onları 3 veya daha fazla gruba ayırın.

Bunu yaşa, mesleğe, yönetim seviyesine, konuma, favori bir eğlenceye veya diğer birçok özelliğe dayandırabilirsiniz. Ardından, içerik gönderirken, her bir kişiyi daha kişisel bir düzeyde tanıdığınızı gösteren dil, örnekler, resimler vb. Kullanın.

Bir sonraki bölüme geçmeden önce, çoğu bölümleme ve otomasyon yazılımının maliyeti engelleyici ve bazen öğrenmesi karmaşık olduğunu belirtmek önemlidir.

Bankayı bozmadan faydaları elde etmenin en iyi yolu , maliyetleri birçok müşteriye yayabilecek bir e-posta pazarlama ajansı ile çalışmaktır . Bu tür yazılımlar aracılığıyla işletmeler için en yüksek yatırım getirisini elde etme konusunda uzmandırlar.

8. CLV’yi Artırmanın En İyi Yolu (Müşteri Yaşam Boyu Değeri)

Size hayatın rahatsız edici olduğunu söylememize gerek yok. İnsanlar sosyal medya hesaplarında veya e-postalarında gün boyu çevrimiçi olarak, kahvaltıda, boş zamanlarında, arkadaşlarıyla konuşurken marka mesajları alıyorlar.

İnsanların% 79’u bir kupon, ücretsiz podcast veya hediye için uzun süreli bir markayı değiştireceklerini söylüyor. Müşteri sadakati oluşturmaya çalışan işletmeler için bu üzücü.

Ancak müşterilerinizi tutmanın ve onlara arada bir geri gelip satın almalarını hatırlatmanın bir yolu var. Bu, markanızı onlara görünür kılar. Rakip mesajlar ve teklifler alırken markanızı görürler. Markanızla yaşadıkları tüm güzel deneyimleri hatırlarlar.

Rakip teklifleri karşısında size sadık kalmalarını sağlar.

E-posta, birisi listenize abone olduysa etkilidir. Ancak sosyal medya, akılda kalmanın, satın alma döngüsünü hızlandırmanın ve gelirleri artırmanın harika bir yoludur.

Geri dönen müşteriler, yeni müşterilerden% 67 daha fazla harcıyor. En yeni ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ilk deneyenler onlar. Ayrıca, bu müşterileri yeni müşteriler kazanmak için yaptığı sosyal medya gibi dijital bir kanal aracılığıyla elde tutmanın maliyeti de yaklaşık 7 kat daha düşük.

Müşteri getirisini yalnızca% 5 artırmak, gelirleri% 95’e kadar artırabilir.

Sizi takip etmeleri için onları teşvik ederek mevcut müşterilerinizle etkileşim kurun. Sosyal medya aracılığıyla düzenli, paylaşılabilir içerik sunabilirsiniz. Ayrıca, sosyal medya reklamcılığını da düşünün . Yeniden pazarlama sayesinde, reklamlarınızı mağazaya geri götürmek için mevcut müşterilere göstermeyi seçebileceğinizi unutmayın.

Onlara “Seni özledik” gibi reklamlar gösterin. Seni bir süredir görmüyorum. İşte bir sonraki siparişinizde% 20 indirim. ” Ya da mevcut müşteriler olduklarını kabul eden bunun gibi bir şey.

9. Bir Müşterinin Yolculuğunu Takip Etmenize İzin Verir

Analiz yoluyla, insanların web sitenizde nasıl gezindiğini görün. En çok hangi sayfaları seviyorlar? Ne sıklıkla geri geliyorlar ve ne kadar kalıyorlar?

Sitenize ne tür insanları çekiyorsunuz? Erkek kadın? İlgi alanları mı?

Bir kişinin iletişim sayfasını tıklayıp ardından web sitesinden ayrılıp ayrılmadığını görün. En çok dikkat çeken eylem çağrılarına dikkat edin. Ve bu sadece başlangıç.

Bunların hepsini geleneksel reklamcılık ile bilemezsiniz. Yalnızca son sonuçları görürsünüz. İle  küçük işletme reklam yapabilirsiniz.

Burada tuzağa düşmenin çok kolay olduğunu belirtmeliyiz. Toplayıp öğrenebileceğiniz çok fazla veri var. Çok zorlaşıyor. Her şeyi aynı anda izlemeye çalışmayın.

Bunun yerine, anormallikleri aramak için verilere üst düzey bir genel bakış tutmayı düşünün. Ve stratejileri daha iyi oluşturmak ve uygulamak için kullanabileceğiniz verilere odaklanın.

Daha yetkin hale geldikçe, daha fazla içgörü elde etmek, hatalardan ders almak ve her şeyi optimize etmek için analitik verileri hızla sıralamak ve önceliklendirmek daha kolay hale gelir.

10. İnsanlara Mükemmel Zamanda Ulaşır

Yerel bir işletme misiniz? O zaman bu iyi araştırılmış istatistik dikkatinizi çekmelidir. Yerel aramaların% 75’i mağazanızda gerçek yaya trafiğine yol açar. Veya bir hizmet şirketiyseniz randevular.

Web sitenizi bir mobil cihaz üzerinden ziyaret edenlerin% 50’si 24 saat içinde fiziksel olarak mağazanızda olacak.

Bugün, bir müşterinin işletmenizle olan yolculuğu çevrimiçi olarak başlıyor. Ve Google ve Bing gibi bir arama motorunda başladığı zamanın% 50’sinden fazlası. Ve giderek bir mobil cihazda başlıyor.

Web sitenizi Google arama sonuçlarında görünür hale getirin. Kullanıcı dostu hale getirin.

Bu, SEO’ya (arama motoru optimizasyonu) yatırım gerektirir.

İlk SEO web tasarımı ve devam eden  aylık SEO bakımı ile bir web sitesi, sektördeki birçok yüksek karlı anahtar kelime için birinci sayfaya ulaşmak için arama sonuçlarını ölçeklendirebilir. Biri sizinki gibi bir şirketi aradığında sizi bulacaktır.

SEO zaman alır. İnternette küçük işletme reklamcılığının uzun vadeli, sürdürülebilir bir parçasıdır   . Görünürlük kazanmak biraz zaman alabilir. Ancak zamanla, SEO’nuzu sürdürdükçe daha fazla trafik almaya devam edeceksiniz.

11. Satışları Belirli Bir Kampanyaya / Kampanyalara Özelleştirmek Kolaydır

Bunun hakkında biraz konuştuk. Ama kendi bölümünü hak ediyor. Geleneksel reklamcılıkta, hangi kampanyanın satışa yol açtığını her zaman söyleyemezsiniz. Yoksa birlikte çalışan birden çok kampanya veya strateji miydi?

Eğer atıfta bulunamazsanız, paranın nerede iyi harcandığını bilemezsiniz. Etkileri geciktiği için işe yaramayan bir kampanyayı kesebilirsiniz.

O zaman bir sonraki kampanyanız gerçekten o kadar da iyi olmadığında tüm övgüyü alır.

Google AdWords ve Bing Ads gibi dijital reklamcılık platformlarını kullandığınızda, her şey masanın üzerinde. Analiz hesaplarınızın ve kampanyalarınızın doğru şekilde kurulmasıyla, bilinen ilk temas noktasını öğrenebilirsiniz.

Ardından, bir satışa başka hangi içerik veya reklamların katkıda bulunduğunu görün. Ortalama olarak bir kişi, satın almadan önce markanıza çevrimiçi olarak 7-13 kez dokunacaktır.

Her dokunuş onları yaklaştırır. Bu nedenle, bir satışı kısmen hangi temas noktalarına atfedeceğinizi bilmek önemlidir.

Doğru şekilde ilişkilendirerek sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

12. Sadece Satmayı Değil, Konuşmayı Kolaylaştırır

“Eski günlerde” medya alanı sınırlıydı. Bir gazetede ancak bu kadar çok ilan olabilirdi. Sadece çok fazla yer kaplayabilirlerdi. TV reklam süresi sınırlıydı ve reklam bütçenizin büyük bir kısmına ihtiyaç duyacaktı. Bir kitabı kendi kendine yayınlamak bir seçenek değildi.

Bir konuşma başlatmak, insanlara ürününüz hakkında daha fazla bilgi vermek veya markanızın arkasında gerçek bir kişi olduğunu göstermek için yer yoktu.

Satılan her şeyi almak için sloganlara, radyo jingle’larına ve zor satış taktiklerine güvenmek zorunda kaldık. Daha da kötüsü, satış görevlileri kapıdan kapıya bir valizi taşımak zorunda kaldı. Veya sabit hatlarından insanları arayın.

Neyse ki o günler geride kaldı. Ancak birçok küçük işletme hala bu modası geçmiş taktikleri kullanıyor. Mecbur değiller.

İle  küçük işletme reklam  internette, uzay neredeyse sınırsızdır. 500 veya daha fazla sayfayı işleyebilen bir web siteniz var.

Markanızla ilgili olduğu için aşağıdakiler hakkında konuşarak konuşmak için yeterli alan:

 • İnsanların zorlukları
 • İnsanların hedefleri
 • Nasıl yardım edebilirsin
 • Ürünlerinizi en iyi şekilde nasıl kullanabilirsiniz?
 • Ürünler nasıl seçilir
 • Çalışanlarınıza ne kadar değer veriyorsunuz
 • Sektörünüzdeki yaygın sorunları nasıl çözebilirsiniz?
 • Müşteriniz hizmetlerinizden nasıl yararlanır?

Kişiler, kendilerine otantik, konuşma düzeyinde yaklaşan markalar tarafından tehdit edilmiyor veya onlardan şüphelenmiyor. Ancak çoğu insan, saldırgan satıcılar tarafından çok tehdit edildiğini hissediyor.

Web sitenizi Google My Business, Yelp ve Yellow Pages gibi işletme listesi sitelerine göndererek erişiminizi genişletin.

Faydalı bir blog oluşturarak sohbet edin. Bazı Nasıl Yapılır YouTube Videoları yükleyin. Ardından, web sitesi trafiğini artırmak için makalelerinizi sosyal medyada paylaşın.

Blog makaleleri potansiyel müşteri oluşturmak için harikadır. Makalelerinizi beğenen kişileri e-postaları karşılığında ücretsiz bir e-Kitap indirmeye davet edin.

Tüm bunların birlikte nasıl çalıştığını görün.

Dijital yerine geleneksel pazarlama kanallarını kullandığınızda, platformlar arasında birbirine bağlı stratejiler geliştirmek daha zordur.

13. İşletmenizi Geleceğe Hazırlar

Geçen yılın sonunda ABD’de 22 milyon insan kablolarını iptal etti. Artık sadece yerel kanalları izledikleri için değil. Çünkü eğlencelerini İnternet üzerinden alıyorlar.

Hulu veya Netflix için takas ettiklerini düşünebilirsiniz. Ama bu hikayenin sadece bir kısmı. Bugün insanlar milyarlarca saatini YouTube videolarını izleyerek geçiriyor. Bu, Netflix’te geçirdikleri zamandan daha fazlası.

İnsanların% 57’si kendilerini eğlendirmek için blog okumayı sevdiklerini söylüyor. Ortalama bir yetişkin sosyal medyada 2-4 saat geçiriyor. Çoğu CNN hayranı haberlerini TV kanalında değil CNN.com’da alır.

Bir zamanlar reklamını yaptığımız kanalların çoğu, yeni medya biçimleri için ölüyor. Bu yeni medyayı bir an önce kullanmayı öğrenmek, işletmenizin bir sonraki adım için daha iyi hazırlanmasına yardımcı olacaktır.

14. Sizi Rekabette Öne Çıkarır

Küçük işletmelerin% 71’i artık dijital bir varlığa sahip olmanın önemli olduğunu anlıyor. Küçük işletmelerin% 29’unun bir web sitesi bile yok. % 31’i sosyal medyada. Ancak insanları yönlendirecek bir web siteleri yok.

Küçük işletmelerin yaklaşık% 86’sı Facebook’ta. Ancak küçük işletmelerin yalnızca% 52’si her gün sosyal medyada bir şeyler paylaşıyor. % 79’u haftada en az bir kez gönderi paylaşıyor.

Pazarlamada tutarlılığın ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, burası kesinlikle rakiplerinizi alt etmek için daha iyi yapabileceğiniz bir yer.

Küçük işletmelerin yaklaşık yarısı web sitelerini korumaya ve sosyal medya pazarlamalarını şirket içinde yapmaya çalışıyor. Yarı zamanlı yapmak için genellikle bir resepsiyonist, sunucu, kasiyer veya başka bir personel üyesine başvururlar. Bu, tutarsızlığa ve çekiş eksikliğine yol açabilir. Küçük işletmeniz, küçük işletme reklamcılığında daha iyisini yapabilir  .

15. Daha Harika İncelemeler ve Tavsiyeler Almanıza Yardımcı Olur

Birçok küçük işletme bununla mücadele ediyor. Yorum istemek istemiyorlar . Ancak çoğu mutlu müşteri otomatik olarak yorum yazmaz. Bu, dijital dünyada sizinle zaten etkileşime girmedikleri sürece. Burada iş yerinde çeşitli etkiler var.

 1. Yorum yazma kolaylığı. Bir ile güçlü bir dijital varlığı , bitti tıklayın ve bir inceleme yazmak için bir dakikadan az sürer. Bu en önemlisidir.
 2. Sosyal akran baskısı. Bir kişi başkalarının iyi eleştiriler yazdığını ve güzel şeyler söylediğini görürse, o da ister.
 3. Savunma mekanizması. Sadık bir müşteri markanız hakkında olumsuz bir şey görürse ve bu onların deneyimi değilse, size harika bir yorum yazmak için uğramak isteyecektir. Bunlar, etkili dijital pazarlama stratejileriyle oluşturabileceğiniz müşteri türleridir.

Hepsinden öte, doğrudan satış yapmak yerine müşterilerinizle dijital bir konuşma başlattığınız için, yalvarmak gibi hissetmeden doğrudan yorum istemek daha kolaydır. Ve evet, her zaman inceleme isteyebileceğiniz bir sisteme sahip olmalısınız. E-posta otomasyonu, daha önce tartıştığımız gibi, bunu yapmanın harika bir yoludur.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir