Pazarlama SEO

SEO Dostu İçerik Oluşturmanın 5 Temel Kuralı

SEO Dostu İçerik Oluşturmanın 5 Temel Kuralı. Güçlü bir mesaj ileten profesyonel bir işletme web sitesine sahip olmak, harika bir potansiyel müşteri veya satış yaratma aracı olabilir. Bununla birlikte, buradaki anahtar, hedef kitlenize daha yüksek bir düzeyde bağlanmanıza yardımcı olacak doğru mesajı iletmektir. Bu nedenle, yüksek kaliteli SEO dostu içeriğe yatırım yapmak çok önemlidir.

Yüksek kaliteli içerik oluşturmanın amacı sadece iş sitenizin güzel görünmesini sağlamak değildir. Yazdıklarınızı doğru insanların okumasını istiyorsunuz. Bu, içeriğinizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha üst sıralarda yer alması gerektiği anlamına gelir . Çünkü hedef kitlenizin daha büyük bir bölümüne ulaşmanın kanıtlanmış bir yolu.

İnsanlar düzenli olarak işletmenizle ilgili konuları aradıkları için (içinde bulunduğunuz sektör ne olursa olsun), yalnızca içeriğe değil, hem okuyucuları hem de arama motorlarını etkileyen içeriğe ihtiyacınız vardır. Kısacası, ilk on arama sonucu arasında yer alan derinlemesine, SEO dostu içeriğe ihtiyacınız var.

Okuyucularınız üzerinde kaliteli bir izlenim yaratmak söz konusu olduğunda kaliteli içerik oluşturmak önemlidir. Ancak SEO yönüne odaklanmadan, içeriğinizi doğru kişilerin önüne çıkarma şansını kaçırıyorsunuz.

İyi içeriğin etik SEO stratejileriyle el ele gittiğini unutmayın, bu nedenle her işletmenin (ne kadar küçük olursa olsun) üzerinde çalışması gereken bir şeydir.

SEO dostu içerik üretmek zor mu? Tabii ki değil. Zaten içerik oluşturuyorsanız , SEO’nun avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, sadece doğru yönde bir çentik atmanız gerekir .

Harika, SEO dostu içerik üretmek için çalışmaya başladığınızda, yalnızca daha yüksek arama motoru sıralamalarına ulaşmak kolaylaşmaz, aynı zamanda arama motoru sonuç sayfalarındaki konumunuzu korumak da kolaylaşır.

Öyleyse soru şu ki, gerçekten gerçek dünya sonuçları alan SEO dostu içerik oluşturmaya gerçekten nasıl devam edersiniz? Google ve kullanıcıları tarafından tercih edilen içerik üretme konusunda rakiplerinizden daha iyi performans gösterdiğinizden emin olmak için neye ihtiyacınız var?

Aşağıdaki makalede, beyaz şapka SEO kurallarından hiçbirini ihlal etmeden içeriğinizi daha SEO dostu hale getirmek için izleyebileceğiniz 5 temel kuralı inceleyeceğiz .

SEO Dostu İçeriğin Nasıl Oluşturulacağına İlişkin 5 Temel Kural

Kural 1: Özgün Bir Yaklaşım Alın

SEO dostu içerik oluşturmak kendi başına göz korkutucu bir görev olmak zorunda değildir. Ama başkalarını kopyalamaya çalıştığınız an zorlaşır. Rakiplerinize çok fazla odaklanmadan kendi tarzınızda özgün ve farklı olmaya odaklandığınızda, gerçekten önemli olan yeni içerik oluşturma şansınız çok daha yüksektir.

Kalabalıktan sıyrılmak, web sitenizde yinelenen bir içeriğe sahip değil, özgün ve orijinal bir içeriğe sahip olduğunda çok daha kolay ulaşılabilir hale gelir. Şimdi, bu, sektörünüzdeki kaynaklardan ilham alamayacağınız anlamına gelmez. Kendi benzersiz anlayışınızı sunmadan önce her zaman başkalarından öğrenebilirsiniz.

Öyleyse durum buysa, özgün içerik oluşturma konusunda neden markaların yarısından fazlası başarısız oluyor? Cevap o kadar basit olmayabilir.

Gerçek, SEO dostu içerik oluşturmaya odaklandığınızda, zaten yapılanları yeniden düzenlemeyi unutun. Özgün olmak gerçekten önemli olan şeydir ve bu ancak paylaştığınız kavramlarda veya fikirlerde özgünlüğü ortaya çıkardığınızda olabilir. İçeriğinizle tembel rotayı kullanmaktan kaçının. Bunun yerine, onu tüketmeye ve paylaşmaya değer bir parça haline getirin. Bir nefes temiz hava verin.

Arama motoru optimizasyonu sonuçlarını iyileştirmenin en önemli yönlerinden biri, nişinizdeki diğer saygın web sitelerinin sizinkine bağlanmasını sağlamaktır. İçeriğinizi orijinal yapmak için gerçekten çaba sarf ettiğinizde, otomatik olarak daha fazla geri bağlantı oluşturmak için kapılar açarsınız . Çünkü kaliteli web siteleri, yeni ve özgün bir şey sunan yardımcı kaynaklara bağlantı vermeyi sever.

İstatistiklere bakarsanız, tüketicilerin% 90’ı özel içeriği (okuma: benzersiz) yararlı buluyor ve neredeyse% 80’i kendileriyle ilişkilerini güçlendirmeye çalışan bir şirkete inanıyor.

Ayrıca, tamamen Google’ın bakış açısından bakıldığında, Google aramalarında daha yüksek sıralama açısından orijinal içerik yayınladığınız için büyük Y tarafından ödüllendirileceksiniz. Ve başka bir yerden açıkça kopyalanan herhangi bir içerik için ceza alın.

İle içeriğinizi daha özgün ve SEO dostu hale getirebilirsiniz.

A) Okuyucunuzun Duygularına Dokunmak

Hedef kitlenizle bağlantı kurmanıza yardımcı olacak içeriğinizi orijinal hale getirmenin basit ancak kanıtlanmış bir yolu, duygularına dokunmaya odaklanmaktır.

Aslında, bir pazarlama mesajının okuyucunun duygularını etkilediğinde ve onlara paylaşmak için bir sebep verdiğinde 2 kat daha etkili hale geldiği bulunmuştur. İçeriğiniz ister komik ister tartışmalı olsun, doğru duyguları harekete geçirebilirse, kalabalığın içinde öne çıkma şansı daha yüksektir.

İşte okuyucularınızın duygularını uyandırmanın ve ürettiğiniz her içerik parçasından ilgi / ilgi kazanma şansını artırmanın üç yolu.

 1. Okuyucular üzerinde olumlu ve moral verici bir etkiye sahip olan doğru türden kelimeleri kullanın. Buradaki fikir, sözlerinizle kendilerini daha güvenli, ilham verici ve hatta zeki hissetmelerini sağlamaktır.
 2. İçeriğinizi başkalarıyla paylaşarak okuyucularınıza harekete geçmeleri için ilham verin. Başkalarıyla paylaşmaya değer ilham verici içerik oluşturmak için hikaye anlatıcılığını bir araç olarak kullanın. Örneğin, müşterinizin başarı öykülerinden birini paylaşabilir ve içeriğinizi hem otantik hem de ilham verici hale getirebilir, sonuçta daha SEO dostu hale getirebilirsiniz.
 3. Ana konuya odaklanmadan, beklenmedik kıvrımlar ve dönüşlerle onları şaşırtarak okuyucularınızın ilgisini çekin.

B) Kendi Bakış Açınızı Eklemek

İnternette bir içerik denizi var, peki insanların sizin içerik parçanızı rakiplerinize tercih etmesine neden olan şey nedir? Bunun nedeni, getirdiğiniz değer ve içeriğe kendi kıvrımınızı / açınızı nasıl eklediğinizdir. Benzersiz bakış açınız, içeriğinizi dikkate değer ve SEO dostu hale getirebilir.

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, tartıştığınız şeyle kendi deneyiminizi paylaşmaktır. Konuya ışık tutacak kişisel bir hikayeniz veya anekdotunuz var mı? Yaygın bir sorun için paylaşabileceğiniz benzersiz bir çözümünüz var mı?

Okuyucularınızla kişisel bir hikaye paylaşmak, içeriğinize bir özgünlük havası katar ve aynı zamanda onu insancıllaştırır. Her okuyucuda olumlu bir değişiklik meydana getirmeye yardımcı olur.

2. Kural: Doğru Anahtar Kelimeleri Seçin

Doğru anahtar kelimeyi seçmek, kaliteli SEO dostu içerik oluşturmanın en önemli adımlarından biri olarak görülebilir. Buradaki fikir, hedeflemeye değer bir anahtar kelime seçmek ve onu güçlü bir içerik parçası haline getirmektir, böylece rakiplerinizin üzerinde sıralanabilirsiniz. Ancak, doğru şekilde çalıştırılmadığında, anahtar kelime kullanımınız geri tepebilir. Bu nedenle, anahtar kelime doldurmadan eninde sonunda kaçınmak için dikkatli düşünmek gerekir.

Hedef anahtar kelimeniz, iki kelimeli bir anahtar kelimeden, makalenizin ana konusunu temsil eden beş kelimelik bir kelime öbeğine kadar değişebilir. Makaleniz birden fazla anahtar kelime öbeği için sıralama elde edecek olsa da, konunuzu canlı bir şekilde anlatan belirli bir anahtar kelimeyi hedeflemeye değer. Bu genellikle makalenizin üst sıralarda yer almasını istediğiniz anahtar kelimedir.

İçeriğiniz için en uygun anahtar kelimeleri seçmek ve kullanmak için atabileceğiniz adımlar aşağıda verilmiştir.

 1. Ana Konunuzu Düşünün
  Her türlü anahtar kelime araştırmasının temeli, konunuzu baştan sona bilmektir. Hedeflediğiniz konunun ayrıntılarına girmeniz ve okuyuculara neler sunabileceğini anlamanız gerekir. Ne tür bir çözüm sağlar?
 2. Tercih Edilen Anahtar Kelime Listeniz için Beyin Fırtınası Yapın Dışarıda bir dizi anahtar kelime araştırma aracı vardır, ancak başlamanız gereken şey kendi zihninizdir. Kendinizi araştıranın yerine koyun ve kendinize sorun, hedef konunuzu arıyor olsaydınız hangi arama sorgusunu kullanırdınız? Aklınıza gelen tüm anahtar kelime öbeklerinin bir listesini yapın.
 3. Anahtar Kelime Araştırma İşleminizi Başlatın Anahtar kelime listenizi aldıktan sonra, araştırmanıza başlamak için Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracına giriş yapın. Bu araç ücretsiz ve etkili olduğu için size ihtiyacınız olan avantajlı başlangıcı sağlayabilir. Google Anahtar Kelime Planlayıcı aracını açın ve anahtar kelime öbeği seçiminizi (listenizden) “Kelime veya Kelime Öbeği” kutusuna girin. Bu size aradığınız anahtar kelime öbekleri için genel aylık arama hacmini ve ilgili sözcük öbekleri verilerini vermelidir. Yalnızca “doğal dil” olan anahtar kelime öbeklerini aramaya çalışın, çünkü bunları başlıklarınıza ve içeriğinize eklemek kolay olacaktır.
 4. Yüksek Arama Hacmi Anahtar Kelimelerinden Kaçının Yüksek bir global arama hacmine sahip anahtar kelimeleri seçmek cazip gelebilir. Ancak bu ifadelerden kaçınmak iyi bir fikir çünkü popülerlikleri göz önüne alındığında, sıralanmaları zor olacak. Rakipleri yenme şansınızın olmadığı çok daha yüksek arama hacmine sahip bir anahtar kelimeye göre, aylık 1.000 arama alan bir anahtar kelime için birinci sayfaya ulaşmak daha iyidir. Arama hacmine göre anahtar kelime seçerken zor ve hızlı bir kural yoktur. Gerçekten odaklanmanız gereken şey, konunuzla son derece alakalı anahtar kelime öbekleri aramak ve ardından bunları hedeflemeye değip değmeyeceğini görmek. Yalnızca gerçekçi bir şekilde sıralayabileceğiniz anahtar kelime öbekleri için zaman harcayın.
 5. Uzun Kuyruk Anahtar Kelime Tekrar tekrar, kalite açısından en iyi performans gösteren anahtar kelimelerin bazılarının yüksek bir arama hacmine sahip olmadığı kanıtlanmıştır. Bu uzun kuyruklu anahtar kelime öbekleri , daha kısa olan benzerlerine kıyasla daha belirgindir. Ancak, tamamen hedeflemeye değer çünkü onları kullanan arama yapanlar ne istediklerinden daha eminler. Sadece odaklıdırlar ve çoğu durumda “satın alma modundadır”. Kısa ve geniş anahtar kelime öbekleri kullanan kişiler, ne istedikleri konusunda belirsiz bir fikre sahiptir. Araştırıyorlar ve öğreniyorlar, bu da onların “dönüştürme” şanslarının düşük olduğu anlamına geliyor.

Bununla birlikte, bir kişi daha uzun bir anahtar kelime kullandığında (çoğu zaman soru biçiminde), harekete geçme olasılığı daha yüksektir. Bu, makalenizi paylaşmaktan, e-posta listenize katılmaktan veya satın al düğmesine basmaktan herhangi bir şey olabilir .

Seçtiğiniz anahtar kelimeler daha sonra içeriğinizin her yerine dahil edilmelidir – anahtar kelime doldurulmadan. Dahili bağlantılarınızın bağlantı metinlerinin, meta açıklamanızın ve snippet’lerinizin yanı sıra anahtar kelimelere sahip olduğundan emin olun. Dahili bağlantı, diğer sayfalarınızın SEO’sunu artırırken içeriğinize anahtar kelimeler eklemenin harika bir yoludur.

Kural 3: Yazılarınızı Etkili Şekilde Optimize Edin

İnsanlar bir şeyi aramak için Google’a bastığında, genellikle ilk sayfada bir dizi seçenekle karşılaşırlar. İlk on sonuca hızlıca göz atarak, en cazip başlıklara sahip web sitelerini ziyaret etmeye karar verirler.

Doğru, bir arama kullanıcısının fark edeceği ilk şey başlık veya sayfa başlığıdır. Onları ikna ederse, tıklarlar ve siteyi ziyaret ederler. Değilse, devam ederler. Görmezden gelmek değil, ziyaret ettikleri site olmak istersiniz.

SEO dostu içerik oluşturmak sadece paylaştığınız bilgilerle ilgili değildir. Hayır, aynı zamanda sayfanız için insanlara sitenizi ziyaret etmeleri için bir sebep veren harika bir başlık etiketi oluşturmakla da ilgilidir. Başlığınızı tıklamaya değer hale getirmek ve böylece organik trafiğinizi artırmak için hemen yapabileceğiniz iki şey vardır:

 1. Beyin Fırtınası Varyasyonları: İlk denemede doğru anlamaya çalışıyorsanız, harika bir başlık bulmak zor olabilir. Nadiren böyle değerli bir başlık bulursunuz. Bunun yerine, yapmanız gereken, iş arkadaşlarınız veya ortaklarınızla sayfa için bir dizi başlık varyasyonu beyin fırtınası yapmaktır.
 2. Amacınız, hedef kitlenizde gerçekten yankı uyandıran birini bulmaktır. En iyisini bulmadan önce 20 hatta 30 başlık varyasyonundan geçmek alışılmadık bir durum değildir.
 3. Anahtar Kelimeleri Doğal Olarak Kullanın: Odak anahtar kelimenizi başlığınızda, özellikle de başlangıcında kullanmak, sayfa içi optimizasyon için harikadır. Ancak, yapmak isteyeceğiniz son şey zorlamadır. Anahtar kelimenizi robotik görünmek yerine, başlığa anlam verecek şekilde eklemeye çalışın. Aynı şey URL yapısı için de geçerlidir, sayfa başlığına yakın olduğundan ve içinde odak anahtar kelimesi bulunduğundan emin olun . Daha doğal ve çekici görünmesi için odak anahtar kelimenizi güçlü kelimelerle birleştirebilirsiniz – büyük, en iyi, iyileştirme vb. Kısa tutun (60 karakterden az) ve sıfır fazlalık olduğunu görün. Başlığınız bir yumruk atmalı ve aynı zamanda anlamlı olmalıdır.

Kural 4: Daha İyi İçerik Okunabilirliği Hedefleyin

İçeriğin okunabilirliği, belirli bir yazılı metni anlamanın ne kadar kolay olduğundan başka bir şey değildir. SEO dostu içerik oluştururken, okunabilirlik faktörünü kaçırmamak önemlidir. İçeriğinizi doğru anahtar kelimeler için optimize etmekle meşgulken , okunabilirliği kesinlikle hayır-hayır olan bir fırsata gidebilir.

İçerik okunabilirliği doğrudan bir Google sıralama faktörü olarak görülmese de , kesinlikle dolaylı bir faktördür ve SEO girişiminizi etkileyebilir.

Arama motorlarının kullanabileceği bir içerik parçasının ne kadar okunabilir olduğunu anlamak için özel olarak oluşturulmuş birçok farklı algoritma olduğunu da unutmamak gerekir. Popüler ve etkili bir içerik okunabilirlik hesaplama algoritması, Flesch-Kincaid okunabilirlik puanıdır.

 1. Basit Kelime Dağarcığı Kullanın

İçerik okunabilirlik puanınızı artırmanın ve SEO dostu hale getirmenin en kolay yollarından biri, okuyucularınızın bağlantı kurabileceği basit kelimeleri kullanmaktır. Uzun, karmaşık kelimeler kullanmak zorunda olduğunuz her tür jargona veda edin. İçeriğinize anlam katan ancak okuyucuların kafasını karıştırmayan daha kısa kelimeler kullanın. Onlara istedikleri bilgileri anlaşılması en kolay şekilde verin. Dönem.

 1. Cümlelerinizi Kısa Hale Getirin

Daha uzun cümleler anlaşılması zor ve kafa karıştırıcı olmakla kalmaz, aynı zamanda mantıklı bir şekilde yazmaları da zordur. Mümkün olan her yerde cümlelerinizi kısaltın. Uzun bir cümleyi birkaç kısa, sindirimi kolay cümleye ayırın. Kullanıcılar, özellikle web sitenize erişmek için mobil cihazlarını kullananlar, büyük metin bloklarıyla karşılandıklarında genellikle etkileşimlerini kaybederler. Geri düğmesine basarlarsa, hemen çıkma oranınız da artacaktır. Ünlü yazar Ernest Hemingway’in kısa cümlelerin hayranı olmasına şaşmamalı.

 1. Konuştuğun Gibi Yaz

Anlaşılması kolay, SEO dostu içerik oluşturmak söz konusu olduğunda üslubunuz çok önemlidir. Konuşma tonunda yazabiliyorsanız, genel içeriğinizi otomatik olarak basit ve isabetli hale getireceksiniz. Bu, değiştirilmiş bir kural olmasa da, içeriğinizi daha okuyucu dostu hale getirmenize yardımcı olur. Ayrıca, bir arkadaşla konuşuyormuş gibi yazmak çok daha kolay ve daha doğal.

 1. Doğru Biçimlendirin

İnsanların büyük metin bloklarını sevmediği web sayfaları için yazarken daha kısa paragraflar çok daha anlamlı hale gelir. Bu, özellikle web sitenizin ana sayfası için geçerlidir. Doğru biçimlendirme söz konusu olduğunda, daha fazla beyaz alan kullanmak, içeriğinizi yalnızca çekici ve SEO dostu hale getirecektir. Cümlelerinizi ne sıklıkla paragraflara ayırmalısınız? Cevap, ne zaman yapabileceğinizdir.

Ayrıca, madde işaretleri ve tablolarla birlikte alt başlıkları kullanarak metninizi parçalara ayırın. Buradaki fikir, içeriğinizi daha okunabilir veya sindirilebilir bir şekilde sunmaktır. Unutmayın, gözü yormayan içerik okunur ve yayılır.

 1. Düzeltme anahtardır

Makaleniz ne kadar harika, ne kadar bilgilendirici veya ne kadar iyi araştırılmış olursa olsun, içerik yanlış yazılmış kelimeler ve gramer hatalarıyla doluysa, kimse kesinlikle okumaz. Yayınınızı yeniden okuyamazsanız, yukarıdaki tüm unsurlar anlamsız olacaktır. 

Bu nedenle, bir editörünüz varsa, yayınlamadan önce makaleyi kontrol etmelerine izin verdiğinizden emin olun. Ancak bir tane yoksa, bu görevde size yardımcı olabilecek Hemingway Editor ve Grammarly gibi birkaç çevrimiçi araç var.

5. Alakalı Resimleri Ekleyin

İyi içerik okunabilirliği ve iyi bir görsel seçimi, her ikisi de el ele gider. Çünkü resimler temelde sıkıcı ve monoton görünebilen “yalnızca metne” heyecan katmanıza yardımcı olur. Daha iyi bölümlere ayırmak için içeriğinizde uygulanabilir olduğunu düşündüğünüz her yerde alakalı görselleri kullanmaya çalışın.

İçeriğinize olabildiğince sık bir resim eklemeniz teşvik edilirken, araştırmalar en iyi resim / metin oranının her yüz kelime için bir resim olduğunu söylüyor. 

İçeriğinize sadece onları eklemek için resim eklemeyin. Okuyucularınız onlardan bir miktar değer çıkarabilmelidir. Bir görsel içerikle ne kadar alakalı olursa, izleyicileriniz ona o kadar iyi bağlanabilir.

Ayrıca, yalnızca optimize edilmiş bir içeriğe değil, aynı zamanda SEO dostu bir web sitesine sahip olmanıza yardımcı olabileceğinden, resimlerinize alt etiketler veya alt metinler eklediğinizden emin olun. Odak anahtar kelimenizi resimlerinizin dosya adlarına da koymayı unutmayın.

Kural 5: Kullanıcı Deneyimini İyileştirmeye Odaklanın

Kullanıcı deneyimi veya UX, bir web sitesinin başarısı ve kişinin arama trafiğini iyileştirme söz konusu olduğunda temel faktörlerden biridir. Bu nedenle kullanıcı deneyimi odaklı pazarlama önemlidir. Ve genel web sitesi tasarımı ile sınırlı değildir. Bunun ötesine geçer ve sitenizdeki içeriği nasıl kullandığınıza ve deneyimini nasıl etkilediğine kadar uzanır.

Web sitenizde sadece alanı dolduran içerik oluşturmak sizi uzağa götürmez. Oluşturduğunuz her içerik parçası, hedef kullanıcınızla ön planda başlamalıdır. Sitenizin SEO’sunu iyileştirmeye çalışırken bile okuyucularınızı aklınızda tutun.

Hedef kitlenizi anlamadan veya bilmeden içerik yazabilir veya hatta anahtar kelimeleri araştırabilir misiniz? Tabii ki değil. Çünkü bu başarısızlığın reçetesidir.

“İçerik oluşturma” görevlerinize başlamadan önce kendinize şunu sorun…

 • Okurlarım benden ne istiyor? İzleyicilerimin beklentisi nedir?
 • Web sitesinin genel kullanıcı deneyimine katkıda bulunan ve onu geliştiren içeriği nasıl oluşturabilirim?
 • Web sitemin temel değerleri içerik pazarlama stratejime yardımcı oluyor mu yoksa zarar veriyor mu?

Web sitenize ve yayınladığınız içeriğin türüne ne kadar yakından bakarsanız, kullanıcı dostu içerik sunmanız sizin için o kadar kolay olacaktır. Ve Google bunu biliyor, bu yüzden mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunan web sitelerinin neredeyse her zaman arama motoru devi tarafından ödüllendirildiğini göreceksiniz.

Bilgi mimariniz şöyle olmalı…

Dolayısıyla, içeriğinizi SEO dostu hale getirme şansınızı artırmak için, şuna bakın…

 1. Kullanıcıları Ön Planda Tutun SEO dostu ürünler oluşturmak istiyorsanız önce kullanıcıları düşünmeniz gerekir. İçerik stratejiniz, tam tersi değil, kullanıcı etrafında tasarlanmalıdır. Kullanıcılar, bağlam ve içerikle birlikte sitenizin temel bilgi mimarisini oluşturmalıdır. Öyleyse, bir dahaki sefere, blog gönderinizde veya e-Kitabınızda neyi ele almak istediğinizi düşünerek başlamayın. Bunun yerine, kullanıcılarınızın sizinki gibi bir işletmeden ne tür fikirlere veya çözümlere ihtiyaç duyduklarına odaklanın. Okuyucularınıza mümkün olan her şekilde değer katan gerçek SEO dostu içerik üretin.
 2. Erken Başlarda Dikkatlerini Çekin Okuyucularınızın dikkatini çekmek ve bu şekilde kalmasını sağlamak için, merkezi bir tema olmadan içerik oluşturmayın. SEO dostu içeriğin her parçası, etrafına yazılan belirli bir temaya sahiptir. Neden? Çünkü okuyucuların en baştan ne bekleyeceklerini bilmesini istiyorsunuz. Net olmalarını istiyorsun. İçeriğiniz en iyi ve en alakalı bilgilere sahip olsa bile, ilk birkaç dakikada teslim edilmezse sonuç vermeyecektir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir