SEO

SEO, İşletmenizin Büyümesine Nasıl Yardımcı Olabilir?

SEO, İşletmenizin Büyümesine Nasıl Yardımcı Olabilir?

Her işletme, büyük ya da küçük, bugün bir tür İnternet maruziyetine ihtiyaç duyar. Çünkü dünyanın gittiği yer orası. Ve işiniz yetişmezse, geride kalmak zorunda.

Ancak, bir işletmenin küçük olsa bile yönetmesi gereken birçok hareketli parçası vardır. Müşterilerin çağrılarını almaktan siparişleri yerine getirmeye, işle ilgili diğer faaliyetlerle uğraşmaya kadar. Tüm bunların arasında, dijital pazarlamaya odaklanmak veya hatta işletmenizi çevrimiçi olarak tanıtmaya başlamak arka koltukta kalabilir.

Bunun yanı sıra, ilerledikçe, konu pazarlama olduğunda bir sürü seçenekle karşılaşırsınız. Ve dijital pazarlamanın engin gücünden yararlanmak için neler yapabileceğiniz veya yapmanız gerektiği konusunda işler kafa karıştırıcı hale geliyor.

Dijital pazarlama yolculuğunuza başlamanın veya geliştirmenin basit bir yolu, arama motoru optimizasyonu veya SEO yardımıdır. İşletmenizi web’de tanıtmanın birden fazla yolu olsa da, etkili bir şekilde uygulandığında size yüksek bir YG getirdiği bilindiği için hiçbir şey SEO’nun gücüne yaklaşamaz.

İşte SEO’nun uzun vadede size nasıl yardımcı olabileceği …

 • Sektörünüzle alakalı hedeflenmiş, organik arama trafiğini yönlendirmenize olanak tanır
 • Markanızın daha fazla görünürlük ve daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olur
 • Müşteriye / müşteriye dönüşecek insanları çekmeyi kolaylaştırır

Şimdi, birçok işletme hala SEO hakkında yanlış bir anlayışa sahip: bu, popüler pazarlama biçimiyle, yani ağızdan ağza ile karşılaştırılamıyor.

Fark edemedikleri şey, SEO’nun İnternet çağının ağızdan ağza sözleridir. Daha düşük bir maliyetle işletmeniz için daha fazla tavsiye almanın yepyeni bir yolu. Geleneksel ağızdan ağıza pazarlama kelimesine baktığınızda, SEO’yu çok daha güçlü kılan arama motoru optimizasyonu kadar ölçeklenebilir olmadığını görürsünüz.

Etrafınıza bakarsanız, büyümeye kararlı her işletmenin SEO’yu ciddiye aldığını göreceksiniz. SEO’nun sadece bir seçenek olduğu günler geride kaldı. Bugün, etkili bir dijital pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Bir işletme için yaratabileceği potansiyel, göz ardı edilecek bir şey değildir.

İşte birkaç istatistik:

 • Web’deki toplam organik trafiğin% 90’ı arama motorları tarafından oluşturulur.
 • B2B pazarlamacılarının% 57’si, SEO’nun diğer pazarlama yöntemleriyle karşılaştırıldığında en önemli müşteri oluşturucu olduğuna inanıyor.
 • İnsanların% 81’i büyük bir satın alma taahhüdünde bulunmadan önce ev ödevlerini yapmak için arama sorgularını kullanıyor.
 • Arama yapanların% 64’ü bir şey alıp almayacağına karar vermek için Google ve Bing gibi arama motorlarına güveniyor.

İyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak denklemin yalnızca bir parçasıdır. Diğer kısım, yüksek kaliteli içerikle doğru şekilde yapılandırıldığından emin olmaktır. Sadece ziyaretçilere değil arama motoru tarayıcılarına da hitap eden site içeriği. Web sayfalarınızı ve sitenizin yapısını ve içeriğini iyileştirmeye çalışırken, potansiyel satışlar ve satışlar açısından işletmenizin büyümesi üzerindeki etkisini göreceksiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olan bir dizi uygulamadır. Görünüşte SEO basit görünebilir. Ama göründüğünden çok daha fazlası. İnsanların kullandığı arama terimleri veya anahtar kelime öbekleri için optimize etmenin ötesine geçen gerçek bir SEO stratejisine sahip olabilmeniz için birden fazla faktöre odaklanmanızı gerektirir .

SEO’dan en iyi şekilde yararlanmak için arama motorlarının nasıl çalıştığını ve sizden ne istediklerini bilmeniz gerekir. Hedef kitlenizin Google gibi arama motorlarını nasıl kullandığının ve düzenli olarak aradıkları ortak şeylerin farkında olmanız gerekir.

Buradaki fikir, web sitenizi yalnızca arama motorlarının ilgi alanlarıyla değil, aynı zamanda bunları kullanan hedef kitlenizle de alakalı hale getirmektir. Web siteniz indekslendikten ve hedef anahtar kelimeleriniz için ilk sayfada sıralandığında, işinizi büyütmek için gerçek SEO yardımı almanın buna değdiğini kendiniz göreceksiniz.

Web sitenizde önemli miktarda içeriğe sahip olmak SEO için iyi olsa da, bu yeterli değildir. Ayrıca sitenizin tasarım / geliştirme açısından iyi yapılandırılmış olmasını sağlamalısınız. Ve hedeflenen ve her yönden alakalı bir içerik stratejisine sahiptir.

Bir web sitesini diğerinin üzerinde sıralamak söz konusu olduğunda, Google gibi arama motorları, bir sitenin genel yapısının yanı sıra içeriğin kalitesine odaklanmayı sever. Aslında, Google’ın birkaç algoritma güncellemesi web sitesi içeriği etrafında dönüyordu.

Ayrıca, SEO’nun tek seferlik bir şey değil, devam eden bir süreç olduğunu unutmayın. Tüm büyük arama motorları, web sitelerini sıralama biçimlerini sürekli olarak iyileştirmekte ve yükseltmektedir; bu, yüksek arama motoru sıralamanızı korumak için düzenli güncellemeleri takip etmeniz gerektiği anlamına gelir. Ancak o zaman SEO, uzun vadede daha fazla iş oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Herhangi bir arama motorunun nihai amacı, kullanıcılarına en alakalı sonuçları vermektir. Ve bir işletme olarak bunu görmezden gelemezsiniz.

SEO, İşinizi Büyütmenize Tam Olarak Nasıl Yardımcı Olabilir?

İşletmenizin hizmet ettiği bir hedef pazarı var. İşletmenizle ilgili konulara odaklanan alakalı içerikler (düzenli olarak) oluşturup yayınlayarak, arama motorları aracılığıyla hedef kitlenize ulaşma şansınız olur. İçeriğiniz buna değerse, Google gibi arama motorları sizi daha üst sıralara koymaktan çekinmeyecektir. Bu, sitenize hiçbir ek ücret ödemeden hedeflenmiş trafik oluşturmanıza yardımcı olur.

Şimdi, insanlar web sitenizi Google aracılığıyla ziyaret ettiklerinde, aradıklarını onlara vererek onlarla nasıl etkileşim kuracağınızı da bilmeniz gerekir. İçerik pazarlamanızın, ziyaretçilerinizle gerçek bir güven inşa edebilmeniz için işletme hedeflerinizle bağlantılı olarak çalışması gerekir. Başarılı SEO, yalnızca blog oluşturma ve içerik pazarlamasıyla insanların sitenizi tıklamasıyla ilgili değildir. Aynı zamanda, oraya vardıklarında doğru önlemleri almalarını sağlamakla da ilgilidir.

Hedeflenen trafik oluşturmak için gerçek SEO yardımı aradığınızda, insanların neden sitenize gelmesini istediğinizi de bilmeniz gerekir. Ziyaretçilerinizin web sitenize girdikten sonra ne tür bir eylemde bulunmasını istiyorsunuz?

 • Bir teklif mi yoksa iletişim formunuzu mı doldurmalarını istiyorsunuz?
 • Ya da e-posta listenize dahil olmalarını mı istiyorsunuz?
 • Veya ürününüzü veya hizmetinizi satın almak için satın al düğmesine mi basmanız yeterlidir?

SEO yardımı aramanızın tek nedeni, web sitenizden daha fazla iş almak istemenizdir, değil mi? Ancak bu, yalnızca oluşturduğunuz SEO trafiğini nasıl dönüştüreceğiniz konusunda en üst düzeyde netliğe sahip olduğunuzda gerçekleşecektir . Değilse, değerli zamanınızı ve paranızı SEO’ya yatırmanın ne faydası var?

Unutmayın, işletme web sitenize gelen ziyaretçiler, yalnızca içeriğinizle istediğiniz şekilde etkileşime girdiklerinde değerlidir. Doğrudan satış değilse, en azından daha sonra takip edebilmeniz için size iletişim bilgilerini vermelerini istersiniz.

İstediğiniz son şey, insanların arama motorları aracılığıyla web sitenizi ziyaret edip ayrılması, bir daha asla geri gelmemesidir. Bu size yalnızca negatif bir ROI verecektir. Hemen çıkma oranınızı da artıracağından bahsetmiyorum bile.

Pazarlama bütçenize gelince, “SEO gerekli mi?” Diye merak ediyor olabilirsiniz. Kısa cevap evet. Ancak SEO’nun neden bu kadar önemli ve iyi bir yatırım olduğunu gerçekten genişletirseniz, SEO’nun bugün işletmeleri geliştirmeye yardımcı olduğu tüm yolları fark etmeye başlayacaksınız.

Bununla birlikte, şimdi SEO’nun işletmeniz için önemli olabileceği birkaç yolu inceleyelim ve bunu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olalım.

SEO Ne Kadar Önemlidir?

SEO’nun İşletmenize Yardımcı Olmasının 9 Yolu

# 1: SEO Gelen Trafiği Artırıyor

Daha fazla iş yaratma söz konusu olduğunda, teklifinize daha fazla maruz kalmanız gerektiğine şüphe yoktur. Bu, satışa dönüştürülebilecek daha fazla web sitesi trafiği elde etmek için çeşitli pazarlama yöntemlerine odaklanmanız gerektiği anlamına gelir.

Bununla birlikte, reklam yayınlamak veya eski usul, soğuk arama gibi giden pazarlama uygulamaları, özellikle de yeni başlıyorsanız pahalı olabilir.

Amacınız sadece hedef kitlenize ulaşmak değil, aynı zamanda uygun maliyetli bir şekilde yapmak olmalıdır. Bugün birçok işletmenin işlerini pazarlamak için SEO’ya güvendiğini göreceksiniz. Temel olarak, kaliteli gelen trafiği çekmenize yardımcı olduğu için.

Bu gelen trafiğin en iyi yanı, düzenli bir çaba gösterdiğiniz veya LYFE Marketing gibi tanınmış bir ajanstan sürekli  SEO yardımı aldığınız göz önüne alındığında, hedeflenmesi ve zamanla artmasıdır. Hizmetlerimizin ne kadar etkili olduğunu görmek için sonraki vaka çalışmalarımıza göz atın.

Dahası, sayfada SEO’nuzu nasıl artırabileceğinize dair bazı ipuçları:

Her şeyden önce, kapsamlı bir anahtar kelime araştırması yapın. Bu görevde size yardımcı olması için Google Arama Konsolu, Google Anahtar Kelime Planlayıcı, Moz Anahtar Kelime Gezgini ve daha fazlası gibi çeşitli SEO araçlarını kullanabilirsiniz.

Teknik SEO için site taramanızı, site haritanızı, şema biçimlendirmenizi ve indekslemenizi kontrol edin. Bu konuda size yardımcı olacak bir web yöneticiniz yoksa, kullanabileceğiniz bir sürü WordPress eklentisi vardır.

Ayrıca, sayfalarınızın başlık etiketlerinde, meta açıklamalarında ve meta etiketlerinde anahtar kelimeler bulunduğundan emin olun. Bağlantı oluşturmayı dahil ettiğinizde, dahili bağlantılarınızın bağlantı metinleri de alakalı uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmalıdır.

Son olarak, yayınlamadan önce her içeriğin okunabilirliğini kontrol etmeyi unutmayın. Ve içeriği kopyalamaya hayır-hayır deyin. Benzersiz, yüksek kaliteli olanlara bağlı kalın.

Sonuç olarak, arama motoru optimizasyonu, cüzdanınızda çok ağır olmadan nitelikli potansiyel müşteriler toplamanıza yardımcı olabilir. Bu, giden pazarlama faaliyetlerinden tasarruf etmenizi ve neyin işe yaradığına daha fazla odaklanmanızı kolaylaştırabilir. Ancak bu, yukarıdaki ipuçlarını bugün en iyi SEO uygulamaları ile birleştirirseniz.

# 2: SEO Daha Fazla Müşteriye Yol Açıyor

Kabul edelim, iyi yapılandırılmış ve bilgilendirici bir işletme web sitesine sahip olmak, kendinizi rekabetten ayırmanın ve aynı zamanda daha fazla müşteri kazanmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, sitenizi ilgili kimse bulamazsa, ne kadar profesyonel görünürse görünsün, işini yapmayacaktır.

İşletmenizin hangi aşamada olduğuna bakılmaksızın, daha fazla satış elde etmek veya daha fazla müşteri kazanmak için tutarlı bir potansiyel müşteri akışına sahip olmanız gerekir. Ve web siteniz bunu yapmak için önemli bir araç olur.

SEO, web sitenizden daha fazla müşteri edinmenize yardımcı olabilir mi? Tabii ki yapabilir! Çünkü ürünlerinizle / hizmetlerinizle potansiyel olarak ilgilenen kişiler şu anda onları Google’da ve diğer arama motorlarında arıyor. Akıllı telefon kullanımının artmasıyla bu olasılık daha da yükseliyor.

İnsanlar bir ürün veya hizmet satın alma konusunda iki fikirde olduklarında, araştırmalarını genellikle çevrimiçi olarak yaparlar. Web siteniz doğru anahtar kelimeler için optimize edildiğinde, doğru zamanda doğru yerde olabilirsiniz.

Bir bakıma SEO, insanların satın alma kararını vermelerini kolaylaştırır ve doğru yapıldığında, potansiyel müşterilerinizi rakiplerinizin üzerinde ürün / hizmet satın almaya yaklaştırabilir. Doğru SEO yardımı aldığınızda, satın alma döngünüzden daha fazla insanın geçme şansını artırabileceksiniz.

Her işletmenin müşteriye ihtiyacı vardır ve sizinki de farklı değildir. SEO yardımı almaya odaklanarak, kullanmayan işletmelere kıyasla doğru müşterileri bulma şansınızı ikiye katlarsınız.

Müşteri tabanınızı artırmak, yalnızca daha fazla görünme elde etmenin ötesine geçer. Bulduğunuz müşterilerin yeterince nitelikli olması için hedeflenmiş bir maruz kalmaya ihtiyacınız var. Ve SEO, yalnızca doğru türden trafiği çekmenize değil, aynı zamanda “zaman kaybı” olmayan kanalları tanımlamanıza / bunlara odaklanmanıza izin verdiği için size yardımcı olur.

SEO’nun size bir gecede sonuç vermediği konusunda hemfikiriz, ancak onu tutarlı bir şekilde uygulayarak elde ettiğiniz sonuçlar kendileri için konuşacaktır.

# 3: SEO, Güven ve Güvenilirlik Oluşturmaya Yardımcı Olur

Gerçek otorite kurmak işinizi olumlu yönde etkileyebilir ve etkileyecektir, ancak bu hızlı olmayacaktır. Markanızın belirli bir süre otorite kazanmak için çalışması gerekecek.

Neyse ki, etkili arama motoru optimizasyonu, markanızın Google’ın gözünde güven ve itibar oluşturmasına yardımcı olabilir ve bu da daha fazla trafiğe yol açabilir.

Ayrıca, arama kullanıcıları arasında, güvenilir bir işletmenin her zaman Google’ın ilk sayfasında bulunabileceğine dair güçlü bir inanç vardır. Potansiyel müşterileriniz, doğru anahtar kelimeler için üst sıralarda yer aldığınızı gördüklerinde, işletme sitenizin daha yüksek yetkiye sahip olduğunu göreceklerdir. Bu da açıkça satışa dönüşen daha hedefli ziyaretçilere yol açacaktır.

# 4: Yerel SEO Daha Yüksek Dönüşüm Sağlayan Trafiğe Eşittir

Hangi alanda çalıştığınız önemli değil, yerel SEO, doğru yapıldığında işletmenizin büyümesine yardımcı olabilir ve yardımcı olacaktır. Neden? Çünkü gittikçe daha fazla insan, sizinki gibi işletmeleri yerel düzeyde aramak için mobil cihazlarını kullanıyor. Bu, yerel aramayı işletmenizin çevrimiçi pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçası haline getirir.

Yerel SEO’ya odaklandığınızda, işletme sitenizi belirli bir coğrafi konum için optimize edebilir, yakındaki insanların işletmenizi bulmasını kolaylaştırabilir ve sonuçta satış yapma şansını artırabilirsiniz.

Ayrıca yerel SEO’da alıntılar oluşturabileceksiniz. İnceleme ve çevrimiçi dizin web sitelerinde alıntılar oluşturmak, çevrimiçi görünürlüğünüzü artıracaktır. Gördüğünüz gibi, çoğu yerel arama, kullanıcılar aktif olarak bir işletmeyi veya belirli bir ürünü ararken yapılır. Dolayısıyla, işletmenizi doğru zamanda bulabilirlerse, kesinlikle dönüşümlerinizi artıracaktır.

Yerel SEO’dan en iyi şekilde yararlanmak için başvurabileceğiniz birkaç ipucu:

 1. İşletmenizin, işletmelerin Google ekosistemindeki dijital varlıklarını yönetmelerine yardımcı olan ücretsiz bir araç olan Google My Business’ta listelenmesini sağlayın .
 2. İletişim bilgilerinizi sitenizde ve sosyal medya sayfalarınız, dizin listeleriniz vb. Gibi diğer yerlerde güncel ve senkronize halde tutun.
 3. Yerel bir sıralama faktörü oldukları ve girişinizin diğerlerinden olumlu bir şekilde ayrılmasına yardımcı oldukları için daha fazla inceleme isteyin.
 4. Yerel arama sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olabileceğinden, niş pazarınızla ilgili yüksek kaliteli, yerel içerik oluşturun.
 5. Sektörünüzde faaliyet gösteren (yüksek etki alanı yetkilisi) yerel sitelerle ilişkiler kurarak hedeflenen yerel geri bağlantıları edinin.

# 5: SEO Size Daha Fazla İşletme Tavsiyesi Getiriyor

Hedeflenen anahtar kelimeler için Google’ın ilk sayfasındaki sıralamanın potansiyel müşterileri çekmenize olanak sağladığı bilinen bir gerçektir. Sıralandıkça daha fazla dikkat çekersiniz.

Ancak SEO’nun bir başka gizli yararı , tamamlayıcı işletmelerin radarına girmenize yardımcı olmasıdır. Bunlar, sizinle doğrudan rekabet etmeyen işletmelerdir ve sizinkini tamamlayan bir hedef kitleye veya müşteri tabanına sahip olabilir.

Bu, daha alakalı işletmelerin sizinle iletişime geçebileceği ve aslında size tavsiyelerde bulunabileceğiniz anlamına gelir. Ve ortalama bir işletme normal bir müşteriden daha büyük olduğu için, yönlendirmelerinin daha büyük ve daha tutarlı olması kaçınılmazdır.

Örneğin, bir web tasarım işi yürüttüğünüzü varsayalım. Bir içerik oluşturma ajansının size tavsiyelerde bulunmasını sağlayabilir veya hatta kendi hizmetlerini paketleyip satması için hizmetlerinizi beyaz etiketleyebilirsiniz. Diğer işletmelerle ortaklık söz konusu olduğunda olasılıklar sonsuzdur ve etkili SEO yardımı ile, bu tür işletmelerin sizi bulma şansı çok yönlüdür.

# 6: SEO İşletmenize Uzun Süreli Sonuçlar Sağlar

Basılı reklamlar, açık hava reklamları veya popüler bir radyo kanalında yarım dakikalık bir reklam yeri elde etme gibi geleneksel pazarlama yöntemlerinin en büyük zorluklarından biri, zaman sınırlamasıdır. Yani belli bir zaman diliminde sonuç üretmezseniz, değerli reklam dolarlarınızı kaybedersiniz.

SEO ise internetin her zaman yeşil olan doğasından yararlanmanızı sağlar ve ön planda kalmanıza yardımcı olur. Rekabette öne çıkmak için sürekli çaba sarf ettiğiniz göz önüne alındığında, size uzun süreli sonuçlar sağlar. Çünkü işle ilgili konulara olan ilgi zamanla artabilir ve bununla birlikte giderek daha fazla insan arama yoluyla işletmenizi bulacaktır.

SEO arayan birçok işletme, bunu yavaş bir süreç ve çevrimdışı reklamlar olarak anında sonuç vermeyen bir süreç olarak görmeye yardımcı oluyor. Bununla birlikte, SEO, uzun bir süre boyunca rekabette üstünlük sağlamanıza yardımcı olduğundan, sıralama almadaki gecikme önemli olmamalıdır. SEO’ya yatırım yaptıktan sonra, önümüzdeki aylar veya yıllar boyunca gerçek görünürlük elde edebileceksiniz. Bu sadece size daha iyi bir yatırım getirisi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işinizi diğer dijital pazarlama faaliyetlerine hazırlamanıza da olanak tanır.

SEO zamanla gelişiyor ve gerçekleşmeye devam eden birçok şans olsa da, bu değişikliklere uyum sağlamanız için size bolca zaman verir. Dolayısıyla, işletmeniz her bir SEO tekniğini uygulamasa bile , web sitenizin hem kullanıcıların hem de arama motorlarının beklentilerini karşıladığı göz önüne alındığında iyi bir sıralama elde edebilir.

Web sitenizin gerçekten SEO’dan faydalanmasını ve rakiplerinizi geride bırakmasını istiyorsanız, ciddi çaba ve zaman harcamanız gerekir. Çünkü uzun vadede sıralamanızı korumanın tek yolu budur. Değilse , LYFE Pazarlama’daki SEO uzmanlarımızla birlikte çalışarak bununla ilgilenmenize yardımcı olabilirsiniz.

# 7: SEO En İyi Yatırım Getirilerinden Birine Sahiptir

SEO’yu çevrimdışı reklamcılık veya diğer dijital pazarlama yöntemleriyle karşılaştırsanız da, daha düşük bir maliyetle yüksek bir yatırım getirisi elde etmenize yardımcı olabileceğini göreceksiniz . SEO’nun en yüksek YG’lerden birine sahip olmasının birçok nedeni olsa da, asıl nedeni doğru zamanda doğru kişilere bağlanmanıza izin vermesidir. Hedef kitlenize pazarlamanıza izin verme açısından işe yaradığı kanıtlanmış bir gelen pazarlama stratejisidir.

nsanlar SEO’yu önemsemiyor çünkü neredeyse fark etmiyorlar. Bir reklamı izlemeye veya okumaya zorlandığınız kesintili bir pazarlama biçimi değildir. Sizinki gibi bir işletmeyi açıkça aramadıkları sürece görünmezsiniz.

SEO yaparken potansiyel müşterilerinize çok satış yapmayı unutun çünkü odaklanmak istediğiniz son şey, onları web sitenizi ziyaret etmeye veya ürününüzü denemeye zorlamaktır. Ürün sayfalarınızın aradıkları anahtar kelimeler için sıralandığını gördüklerinde, çalışmak için doğru işletme olduğunuza ikna olacaklar. Doğru SEO yapmak, dijital pazarlama yolculuğunuzu, ilgilenen insanlar onları aramak yerine size ulaştıkça kolaylaştırır.

# 8: SEO, Sitenizi Daha Kullanıcı Dostu Hale Getirir

Kaliteli SEO sadece doğru anahtar kelimeleri eklemek veya alakalı sitelerden bağlantılar oluşturmakla ilgili değildir. SEO’nun yalnızca web sitelerini bulmakla ilgili olduğu günler geride kaldı. Bugün, en dostane kullanıcı deneyimine (UX) sahip en uygun web sitelerini bulmakla ilgilidir.

Google, kullanıcılarını kötü görünen, yavaş yüklenen ve navigasyonu kötü olan bir web sitesine göndermek istemiyor. Kullanıcılarına kullanıcı dostu bir deneyim sunmak istiyor. Ne zaman ve bir profesyonelden SEO yardımı alırsanız, işletme web sitenizin eksiksiz kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalışacaktır.

Mobil uyumluluğundan eski ve yeni sayfalarınızın ne kadar hızlı yüklendiğine kadar her şey, arama motorlarındaki sıralamanızda bir fark yaratabilir. Bu faktörler aynı zamanda sitenizin dönüşüm oranını da etkileyeceğinden, web sitenizin kullanıcı dostu olma özelliğini geliştirmek her zaman mantıklı olacaktır.

9. SEO, Marka Değerini Arttırmaya Yardımcı Oluyor

Marka değeri oluşturmak için çalıştıysanız, potansiyel müşterileriniz işletmenize daha fazla güvenecektir. Güçlü bir marka değerine sahip olmak, herhangi bir işletme, özellikle de yeni başlayanlar için ayrılmaz bir unsurdur.

SEO ile ilgili iyi olan şey, maliyetlerinizi artırmadan marka değerini artırmanıza izin vermesidir. Küçük bir yatırımla, nihayetinde daha fazla müşteri edinmenize yardımcı olacak gerçek marka değeri oluşturma yolunda ilerleyebilirsiniz .

Basılı ve medya reklam alanına bakarsanız, geleneksel pazarlama yöntemlerini kullanarak marka değerinizi artırmanın çok pahalı olduğunu göreceksiniz. Hedef endüstrinizde birincil marka değeri oluşturmak için SEO kullanmak, büyük bir yatırım yapmadan gerçek dünya sonuçları isteyen herhangi bir işletme için mantıklıdır. Bu, SEO’yu otomatik olarak pazarınızdaki görünürlüğü artırmak ve işletmenizin itibarını artırmak için en güvenilir araçlardan biri yapar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir