Pazarlama

SEO’yu İlk Sıraya Koyan Bir Çevrimiçi Mağaza Nasıl Çalıştırılır?

SEO’yu İlk Sıraya Koyan Bir Çevrimiçi Mağaza Nasıl Çalıştırılır? Tarihte bir e-ticaret işini bir araya getirmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Giderek artan bir hevesli çevrimiçi müşteri kitlesi ve parmaklarınızın ucunda çeşitli faydalı araçlar varken, doğru şekilde giderseniz giderek daha kolay, uygun fiyatlı ve etkili olur.

Çevrimiçi pazar, çeşitli mallarını satan e-ticaret girişimcileriyle zaten doymuş durumda. İyi iş çıkaranlar, araştırmalarını yapacak ve aramanın gücünü kendi lehlerine kullanacak kadar bilgili olanlardır .

Potansiyel müşterilerinizin çevrimiçi olarak ne aradığını biliyorsanız, sizi bulma şanslarını artırmak için adımlar atabilirsiniz ve bu, başarınızda bir dünya fark yaratacaktır.

Bir çevrimiçi mağaza oluştururken ve çalıştırırken bu önemli SEO faktörlerini dikkate alın .

Anahtar kelimelerle ustalık kazanın

Web sitenizde odaklanmanız gereken ana anahtar kelimeler nelerdir? Übersuggest veya Buzzsumo gibi çevrimiçi bir anahtar kelime aracı kullanmak , potansiyel müşterilerinizin arama motorlarına ne yazdığını keşfetmenin iyi bir yoludur, böylece içeriğinizi bu taleplere daha iyi uyacak şekilde değiştirebilirsiniz.

İşte etkili bir anahtar kelime araştırma yapmak ve trafiğini artırmak için nasıl .

Çevrimiçi aramalar genellikle düşündüğünüzden daha belirgindir, özellikle müşteriler peşinde oldukları marka veya ürün modelini çoktan daraltmışsa. Bu nedenle marka isimleri ve ürün boyutları gibi özelliklerin başlıklara ve ana başlıklara dahil edilmesi yardımcı olabilir.

Özellikle ürün şu anda çevrimiçi trendliyse, belirli anahtar kelimeler çok popüler olacaktır. Yalnızca bu anahtar kelimeleri hedeflemek, diğer tüccarlar denizinde kaybolduğunuz anlamına gelebilir. Özel nişinize atıfta bulunan anahtar kelimenin uzun kuyruklu varyasyonlarını kullanarak kendinizi farklılaştırmanın yollarını bulmaya çalışın .

Kullanıcı deneyimini anlayın

Hem site sıralamanızı hem de müşteriler arasındaki popülerliğinizi etkileyecek önemli bir faktör kullanıcı deneyimidir. Google, kullanıcı davranışının bir web sitesi hakkında ne söylediğini anlamada çok ustadır.

Amacı, birisi arama yaptığında her zaman web’den en iyi seçenekleri sunmaktır ve kullanıcılar web sitenizde takılmaktan hoşlanmazsa, Google buna göre cezalandırır .

UX bahislerinde iyi performans göstermesi için web sitenizin net, hızlı, iyi düzenlenmiş ve kullanımı kolay olması gerekir. Navigasyondan ödeme sürecine kadar her şey yolculuğu kullanıcı için mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmeye yönelik olmalıdır.

Olası soruları yanıtladığınızdan emin olun ve genel deneyimi olabildiğince şeffaf kılmayı hedefleyin. Bu şekilde güven inşa edersiniz .

Göz kamaştırıcı ürün açıklamaları yazın

Ürünlerinizin her biri için bir ürün açıklaması olmadan , arama motoru sonuçlarında sıralama şansınıza veda edebilirsiniz. Ne kadar taze içerik yazarsanız, SEO puanınızın o kadar iyi olacağını unutmamak önemlidir .

Taze diyorum, çünkü içerik benzersiz olmalı – başka sitelerden kopyalanmamalı veya doğrudan üreticinin açıklamasından alınmamalıdır. Bu seçeneklerin her ikisi de önemli değil.

Birçok web sitesi sahibi, kendilerininkini oluşturmak için zaman harcamak yerine üreticinin ürün açıklamasını kullanacak ve kullanacaktır. Ancak bu, herkesle aynı içeriğe sahip olmanın kesin bir yoludur – muhtemelen bu üreticinin dağıtımını yaptığı tek kişinin siz olmadığını unutmayın.

Arama motorları yinelenen kopyayı tespit edecek ve sitenizi buna göre cezalandıracaktır. Ayrıca, bu açıklamalar genellikle ikna edici değildir veya ilk etapta iyi yazılmış değildir.

Ürününüzün faydalarını vurgulayan benzersiz, açıklayıcı ürün açıklamaları çok önemlidir. Müşterilerinizin aradığı terimleri optimize ettiğinizden emin olmak için anahtar kelimelerinizi, özellikle başlık ve başlıklara eklemeyi unutmayın.

Doğru CMS’yi seçin

İlk etapta güçlü bir SEO dostu CMS ile başlayarak SEO’da çok fazla zahmetten tasarruf edilebilir – size rehberlik edecek ve başka türlü düşünmemiş olabileceğiniz iyileştirme önerileri sunacak.

Bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza olanak tanıyan birçok barındırılan e-ticaret platformu, tüm süreci çok daha kolaylaştıran ve sizi erken dönemde iyi alışkanlıklara sokan entegre analitik ve SEO yeteneklerine sahiptir – böylece geri gelip sonsuz yapmak zorunda kalmazsınız. daha sonra değişir.

Ayrıca mevcut bir CMS’de e-ticaret eklentilerini kullanabilir veya tamamen özel bir e-ticaret CMS’sine gidebilirsiniz.

Sizin için çalışan ve sizi pahalı başlangıç ​​maliyetleri ve sürekli geliştirici müdahalesi gerektiren bir CMS ile sakat bırakmayacak bir seçenek seçtiğinizden emin olun.

Yerinde öğeleri optimize edin

Sitenizde SEO sıralamanızı artırma yeteneğine sahip birçok başka küçük olasılık ve sonuç vardır . Çok fazla görünmeyebilirler, ancak en iyi sıralama şansı için onları doğru yapmak önemlidir.

  • SEO dostu URL’ler – En iyi URL’ler kısa, ilgili, açıklayıcıdır ve sayfanın sıralanmasını istediğiniz anahtar kelimeyi içerir. En iyi sonuçlar için kelimeleri “_” yerine “-” ile ayırın
  • Görsel alt-metin – E-ticaret web sitenizde görselleri kullanmak, müşterilerinizin ne elde ettiklerini görmeleri için çok önemlidir ve gereklidir. Ancak, arama motorları bunları göremez. Bunun yerine, görüntünün alt metninden ne gösterdiğine dair bir izlenim oluştururlar, bu nedenle görsel alt metninizi anahtar kelimelerinizle optimize etmek iyi bir fikirdir
  • Başlık etiketleri – Bir başlık etiketinin görevi, sitenin neyle ilgili olduğunu kısa ve öz bir şekilde tanımlamaktır. Tüm arama motoru sonuç sayfalarında görüneceği için müşterileriniz göz önünde bulundurularak yazılmalıdır. İyi bir başlık etiketi yaklaşık 60 karakter olmalı ve marka adınızın yanı sıra en iyi anahtar kelimelerinizden ikisi veya daha fazlasını içermelidir
  • Meta-açıklama – Bu, SERP’lerde başlık etiketinizin altında görünür ve sayfanızın neyle ilgili olduğunu açıklamanıza ve insanları çekmenize yardımcı olur. Sayfanızın mümkün olduğunca çekici ve alakalı olmasını sağlamak için 160 karakteriniz var, bu nedenle onu hafif ve ilginç tutun ve ekleyin yapabileceğiniz anahtar kelimeler. Bir meta açıklama olmadan, arama motorları web sayfasından kopyanın ilk 160 karakterini çekecektir.
  • Dahili bağlantılar – Sitenizdeki bir sayfadan diğerine bağlantı vermek, arama motorunun web sitenizde gezinmesini ve sayfaları indekslemesini kolaylaştırır. Bu sürece yardımcı olmak için yapabileceğiniz her şey, iyi sıralama şansınızı artırır. Dahili bağlantılar da kullanıcılar için faydalıdır ve müşteri yolculuklarının bir sonraki adımında onlara kolayca rehberlik etmenize olanak tanır. Unutmayın – kullanıcıları için çalışan siteler, arama motorlarının tercih ettiği sitelerdir

Başarılı bir e-ticaret SEO stratejisi uygulamak uzun vadeli bir süreçtir – bir gecede olmaz. Temel anahtar kelimeleriniz için iyi sıralama yapmak, işi yönlendirmenin en iyi yollarından biridir ve sonunda buna değer.

Çevrimiçi varlığınızı oluşturmaya devam ederken, çevrimiçi pazarlar, sosyal medya ve Google Adwords gibi diğer kısa vadeli çevrimiçi görünürlük yöntemlerini de değerlendirmek isteyebilirsiniz .

Kombinasyon halinde kullanıldığında, çevrimiçi mağazanızı başarıya dönüştürmek için en iyi şansa sahip olacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir