SEO

Uzun Vadeli SEO Trafiği Oluşturmak için 4 Temel Adım

Uzun Vadeli SEO Trafiği Oluşturmak için 4 Temel Adım. Çevrimiçi arama alanını yöneten arama motoru devi Google sürekli gelişiyor. Her geçen gün gelişmekte ve daha iyi, daha rafine bir arama motoruna dönüşmektedir. Algoritmalarını sürekli değiştirerek, kullanıcılarına en iyi kullanıcı deneyimini yaşatmak istiyor. Ve bunun için onu suçlayamazsın. Böyle bir senaryoda sitenize daha fazla SEO trafiği çekmeye çalışmak çok büyük bir görev gibi görünebilir.

İşte tam da bu yüzden Google’ın gücünden yararlanmak ve hedeflenen SEO trafiğini çekmek isteyen her işletmenin, sitesini her zaman optimize etmek için gerekli adımları atması gerekir. Böylece hem Google hem de ziyaretçileriniz mutlu olur.

Pek çok işletme, SEO’yu kısa vadeli bir oyun olarak görme hatasını yapar, burada rakiplerini hızla geride bırakabilir ve SEO trafiği almaya başlayabilirler. Kağıt üzerinde harika bir taktik gibi görünebilir, ancak pratik değildir.

Her işletme sitesinin anlaması gereken şey şudur: uzun ömürlü SEO, geçici bir destek sağlayan birkaç hızlı düzeltmeye bağlı olmak yerine uzun vadeye odaklanmakla ilgilidir. Çünkü sonuçta, uzun vadeli SEO’nun YG’si çok daha yüksektir.

Güçlü bir temel oluşturmaya odaklanmaya devam ettiğinizde ve kanıtlanmış SEO en iyi uygulamaları yardımıyla stratejinizi tutarlı bir şekilde yeniden tanımladığınızda, algoritma güncellemeleriyle sarsılmayan sonuçlar göreceksiniz. Uzun vadede ziyaretçilerinize değer sunmaya odaklandığınızda, Google’ın sitenize zarar vermediğini, aksine onu güçlendirdiğini öğreneceksiniz.

SEO Trafiğini Nasıl Alabilirim?

Aşağıdaki makalede, Google’ın algoritmasında ne tür değişiklikler yaparsa yapsın, web sitenizi gelmeye devam eden hedeflenen SEO trafiğine göre ayarlamak için atmanız gereken dört temel adımı inceleyeceğiz.

Uzun Vadeli SEO Trafiği Oluşturmak için 4 Temel Adım

Adım # 1: Web Sitenizde SEO Denetimi Yapın

Web sitenizin içeriğini iyileştirmeye ve daha fazlasını eklemeye başlamadan önce, web sitenizin zayıf alanlarını SEO açısından anlamak önemlidir. Bizimki gibi bir SEO ajansı ile çalışmak, sitenizin nerede çalışması gerektiğini belirlemek için en iyisidir. İyileştirilmesi gereken alanları belirlemek için kapsamlı bir saha denetimi gerçekleştirecek araçlara sahibiz.

Sitenize doğru miktarda SEO trafiği çekmiyorsanız, bunun arkasındaki sebep ne olabilir? Her şeyi doğru yapıyorsanız, neden satışa dönüşen SEO trafiği almıyorsunuz? Rakipleriniz neden sizi bu kadar kolay geçebiliyor?

Web sitenizi etkili bir şekilde denetlediğinizde ve nerede yanlış yaptığınızı öğrendiğinizde bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. İşi karmaşıklaştırmadan, denetim aşağıdakilerden birinin dikkatli ve sistematik bir incelemesi olarak görülebilir:

 • Sonuç
 • Bir konsept
 • Bir etkinlik

Bu yakından inceleme, sitenizin mevcut konumunu anlamanıza yardımcı olabilir, böylece onu iyileştirebilir ve gelecekte aynı hataları tekrarlamamanızı sağlayabilir. SEO söz konusu olduğunda, denetim, yalnızca doğru hedeflenen müşterileri çekmenize değil, aynı zamanda onları gelecekte elde tutmanıza da yardımcı olabilir.

Web sitenizde bir SEO denetimi yaptığınızda, aslında aşağıdakileri yaparak daha fazla SEO trafiği alacak şekilde konumlandırıyorsunuz:

 • Sitenizin genel olarak nasıl performans gösterdiğini yakından incelemek.
 • Bulgularınıza göre yeni ve daha rafine hedefler dikkatlice belirleyin.
 • Hedeflerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak doğru taktikleri planlamak ve uygulamak.

Tüm SEO denetim süreci, işletmenizin alt satırına eklemek için sahip olduğunuz mevcut içerik varlıklarından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Birçok işletme için SEO denetimi, atlanabilecek bir ön adım gibi görünür. Bununla birlikte, bu düşünce, bugün birçok iş web sitesinin geride kaldığını görmenizin kesin sebebidir. Çünkü, sayfa içi temel SEO öğelerine bile sahip değiller . Kısacası, daha önce gözden kaçan veya göz ardı edilen şeyler, uygun bir SEO denetimi yardımıyla düzeltilebilir.

Bir denetim yaparken analiz etmeniz gereken birkaç önemli nokta şunlardır:

 1. SEO meta başlıkları ve açıklamaları tüm sayfalarınızda ayarlanmışsa.
 2. Sitenizin her önemli sayfası, hedeflenen anahtar kelimeleriniz için etkili (ve etik olarak) optimize edilmişse.
 3. URL’leriniz kısa / açıklayıcıysa ve Google ve diğer arama motorları için optimize edilmişse.
 4. Sayfalarınızdaki içerik bol miktarda beyaz alanla okunabiliyorsa ve doğru biçimlendirilmişse.
 5. Diğer ilgili, yetkili sitelere verimli bir şekilde bağlanıyorsanız ve kendi içeriğinize geri dönüyorsanız.

Henüz web siteniz için bir SEO denetimi yapmadıysanız, bunu yapma zamanınızdır. Veya web sitenize hedeflenen SEO trafiğini çekme potansiyeline sahip birçok alakalı anahtar kelime için sıralama fırsatını kaçırıyor olabilirsiniz.

Adım # 2: Hedef Kitlenizi İnceleyin

Yüksek kaliteli içerik oluşturmak , özellikle 2018 yılı ve sonrasında da geçerli olan SEO’nun ayrılmaz bir parçası haline geldi . Ancak, hedef kitlenizi net bir şekilde tanımlamazsanız, gerçekten harika içerik üretemezsiniz.

Bir olan yaygın hata gerçekten onunla hedefliyoruz kim olduğunu bilmeden siteniz için bir içerik stratejisi oluşturun. Büyük çaba sarf etseniz bile, doğru yönde çalışmıyorsanız, bu size uygulanabilir bir sonuç vermeyecektir.

Uzun vadeli SEO trafiği oluşturmak, hedef kitlenizin sağlam ve gerçek bir şekilde anlaşılmasıyla başlar. Ve pazarlamanızın doğru öğelerine odaklanarak.

Tüm “kitle araştırma” sürecini kolaylaştırmak için neler yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

A) Kim olduklarını Tanımlayın

Hedef kitlenizin kim olduğunu anlamak ve tanımlamak roket bilimi değildir, ancak yine de birçok kişi tarafından görmezden gelinmektedir. Ancak, kitlenizi gerçekten tanımadan güçlü bir kitle profili oluşturmanın mümkün olmadığını unutmayın. Net bir seyirci profili olmadan, sadece karanlıkta nişan alıyorsunuz. Elinizdeki demografik verilerin yardımıyla hedef kitle profilleri oluşturarak işe başladığınızdan emin olun.

Bu demografik profiller kimi hedeflediğiniz hakkında çok fazla bilgi sunmasa da (satın alma modellerine veya motivasyonlarına bir bakış gibi) yine de uygulanabilir bir başlangıç ​​noktasıdır. Başka bir deyişle, derinlemesine bir resim elde edemeyebilirsiniz, ancak izleyicilerinizin tam olarak kim olduğuna dair geniş bir fikir edinebilirsiniz.

B) Temel Sorunlarını Belirleyin

E-posta listenizde farklı problem grupları olan farklı türde insanlar vardır. Karşılaştıkları sorunlardan bazıları onlar için çok önemli olmayabilir, ancak birkaçı kesinlikle önemli olacaktır. Buradaki fikir, küçük ya da büyük olabildiğince çok sorunu belirlemektir. Bu, nereden geldiklerini ve nereye gitmek istediklerini bilmenizi sağlar.

Sorunları veya istekleri ne kadar ciddi olursa olsun, sorunlarına / endişelerine dokunabilir ve bunlarla daha derin bir düzeyde bağlantı kurabilirsiniz. Kısa vadeli olsalar bile, hedef kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilirler. Bu da harika içerik oluşturmanızı kolaylaştıracaktır.

) İçeriği ‘Nasıl’ Tükettiğine Bakın

Hedef kitlenizin içerik tüketim alışkanlıkları size onlar hakkında çok şey söyleyebilir. Bakın, yüksek kaliteli içerik oluşturmanın amacı, markanızın doğru hedef kitleyi bulma ve onlarla bağlantı kurma iş hedefine ulaşmasına yardımcı olmaktır. İnsanların zaman alan içeriği nerede ve nasıl harcadıklarını bilmek size onlar hakkında çok şey söyleyebilir. Kendi içerik oluşturma ve dağıtma çabalarınız üzerinde doğrudan etkisi olabilir.

Kendinize sorun, kitleniz… blog okumayı mı tercih ediyor ? Yoksa daha gelenekseller mi ve e-posta haber bültenleriyle işleri takip etmeyi mi seviyorlar ?

YouTube videolarını izlemeyi severler mi? Veya bilgilendirici podcast’leri dinlemeyi seviyor musunuz?

Sosyal medya içeriğini aktif olarak okuyor ve paylaşıyorlar mı?

Kitlenizin çoğunun blog içeriğini okumaktan hoşlandığını öğrenirseniz, çoğu zaman hangi bloglarda olduklarını görmek için daha fazla detaya gitmeniz gerekir. İlerledikçe, daha fazla netlik kazanacaksınız ve hedef kitlenizi anlama hedefinize yaklaşmanıza yardımcı olacak daha fazla soru ortaya çıkacaktır.

İnsanların içerik tüketim alışkanlıkları hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, uzun vadede onlara o kadar iyi hizmet verebilirsiniz. Bu, şüphesiz Google’ın gözünde daha fazla kek puanı kazanmanıza yardımcı olacaktır.

D) Onları Neyin Şüpheci Yaptığını Bilin

Hedef kitlenizi anlamanın önemli bir yönü kime güvendiklerini bilmektir. Yoğun satış sahaları, gölgeli reklamlar ve istilacı pazarlamayla çevrili olan insanlar, her zamankinden daha şüpheci hale geldi. Bir markaya ve mesajına güvenmeden önce iki kez düşünüyorlar. Çünkü yapmak istedikleri son şey, doğrulanması kolay olmayan iddialara güvenmektir.

Otantik içerik oluşturmak ve ziyaretçilere daha iyi bir deneyim sunmak isteyen bir işletme web sitesi olarak, izleyicilerinizi neyin şüpheci kıldığını ve güvenlerini daha iyi kazanmak için neler yapabileceğinizi anlamanız gerekir.

İşte bunu yapmanın iki yolu:

 1.  Dürüstlük Uygulaması: İçeriğinizi özgün kılan birçok faktör olsa da hiçbir şey bütünlüğe yaklaşmaz. İçerik oluşturma çabalarınızın merkezinde olmalıdır. Etik ve dürüst olmaya odaklanarak markanız daha güvenilir hale gelebilir. Hedef kitlenizin çıkarlarına uygun tutarlı bir değer sunarak işletmeniz daha gerçek görünebilir. Unutmayın, güven inşa etmek yavaş bir süreçtir, ancak birkaç yanlış eylemle birkaç dakika içinde yok edilebilir.
 2. İspatın Gücünden Yararlanın: İçeriğinizin öne sürdüğü tüm iddialar, farklı biçimlerde olabilen gerçek kanıtlarla desteklenmedikçe reddedilebilir. İddialarınızı ilgili istatistikler, gerçekler ve rakamlarla destekleyebilirseniz, içeriğinizi daha inandırıcı hale getireceksiniz. Eğer kullanabiliyorsa değerlendirmeleri insanlar güvenebilirsiniz kaynaklardan, onay referansları ve vaka çalışmaları, içeriğinizin daha fazla özgünlük ekleyin.

Doğru ispatın nasıl kullanılacağını anlamak biraz zaman alabilir, ancak çabalar buna değer olacaktır. Kanıtlarınız ne kadar gerçek olursa ve içeriğinizi destekleyen “güven kaynakları” ne kadar fazla olursa, o kadar çok kişi içeriğinize güvenecek ve sizden satın alacak.

3. Adım: Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimelere Odaklanın

Uzun kuyruklu anahtar kelimelere odaklanmak, sitenize gelen SEO trafiğini artırmanıza yardımcı olur mu? Cevap yankılanan bir evet. Uzun kuyruklu anahtar kelimelere aşina değilseniz, bunlar insanların aradığı normal anahtar kelimelerdir, ancak yalnızca daha uzun ve daha spesifiktir. Yaygın olarak aranan veya popüler küçük anahtar kelimelerle karşılaştırıldığında, uzun kuyruk anahtar kelimeler daha niştir.

Uzun kuyruk anahtar kelimeleri daha spesifik olduğu için (ancak daha net bir arama amacı ile), daha az miktarda SEO trafiği alma eğilimindedirler. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedeflemenin iyi tarafı, iyi dönüşüm sağlamalarıdır. Ayrıca, yeni kullanıcılar bu anahtar kelimeleri kullanarak arama yaptıkça, sunduğunuz ürün veya hizmetle gerçekten ilgilenen daha fazla SEO trafiği elde edebileceksiniz.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerle çalışmanın işletme siteniz için neden mantıklı olduğuna dair birkaç nedene bakalım.

 • Daha Az Rekabet: Uzun kuyruklu anahtar kelime öbekleri yüksek bir arama hacmine sahip değildir ve bulmaları zordur. Bu da sizin için daha az rekabet anlamına gelir. Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin genellikle daha kolay sıralanmasının ve size daha kısa sürede en üst noktaya ulaşma şansınızın artmasının nedeni budur.
 • Toplu Trafik: ‘n’ uzun kuyruk vardır, ancak popüler meslektaşlarının aksine, kendi başlarına çok büyük miktarda SEO trafiği üretmezler. Ancak, uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedeflemeye değer kılan şey, “toplu trafik” yönüdür. Bazen bir grup uzun kuyruklu anahtar kelime, tek bir yüksek trafikli anahtar kelimeden daha fazla SEO trafiği getirebilir.
 • Daha İyi Hedeflenmiş Trafik: İşletmenizi İnternet’te pazarlamanın en önemli bölümlerinden biri, doğru kişilere ulaşmaktır. Ve uzun kuyruklu anahtar kelimeler tam da bunu yapmanıza izin verir. Uzun kuyruklu anahtar kelime öbekleri daha açıklayıcıdır, bu da tam olarak aradığınızı bulma şansınızı artırır. Uzun kuyrukları kullanarak web sitenizi ziyaret eden arama kullanıcıları, ne istedikleri konusunda daha nettir ve bu nedenle daha iyi hedeflenir.
 • Daha Fazla Dönüşüm: Potansiyel alıcıların, arama motorlarını kullanarak ödevlerini yapmak için neredeyse her zaman belirli terimler kullandığı bilinen bir gerçektir. Oysa genel bilgi arayan veya alıcı olmayan kişiler genel anahtar kelimeler kullanır. Bu, uzun kuyruklu anahtar kelime öbekleri aracılığıyla web sitenizi ziyaret eden kişilerin müşterilere dönüşme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir.
 • Daha Basit İçerik Optimizasyonu: Geniş anahtar kelime öbekleri ile karşılaştırıldığında, uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha doğal ve açıklayıcıdır, bu da onları içeriğinize yerleştirmenin daha kolay olduğu anlamına gelir. Geniş bir anahtar kelime seçerseniz, bunu içeriğiniz boyunca birçok kez tekrarlamanız gerekebilir (bu doğal görünmeyebilir). Ancak, uzun kuyruklu bir anahtar kelimeyi tutumlu bir şekilde kullanabilir ve yine de iyi sonuçlar alabilirsiniz. İçeriğinizi inceleyen insanlar, uzun kuyruklu anahtar kelimelerin, kopyaya zorlanan ifadeler yerine fikirlerinin doğal bir uzantısı olduğunu göreceklerdir. Ve arama motorları onları kullandığınız için sizi sevecek. Sonuç? Ziyaretçileriniz için daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve dönüşen daha fazla organik SEO trafiği.

Anahtar kelime araştırması yalnızca doğru SEO trafiğini elde etmek için değil, aynı zamanda genel dijital pazarlamanız için de önemlidir. Birçok pazarlamacı, bunu eksiksiz dijital pazarlama stratejinizin temeli olarak görüyor.

Ne tür bir dijital pazarlama stratejisiyle çalıştığınız veya hangi hedeflere sahip olduğunuz önemli değil, daha küçük bir maliyetle daha fazla insana ulaşmak istiyorsanız, uzun kuyruklu anahtar kelime araştırmasını ciddiye almanız gerekir.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin yalnızca yazılı sorgular için olmadığını unutmayın. Ayrıca sesli aramalarda da kullanılıyorlar. Nitekim geçen yıl yapılan bir çalışmada 5 mobil aramadan 1’i sesli arama kullanılarak yapılmıştır. Bu aramaların% 70’i konuşma veya doğal dil kullandı. Bu, kısa kuyruklu anahtar kelimeler yerine uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullandığı anlamına gelir.

4. Adım: Web Sitenizi Mobil Uyumlu Hale Getirin

Web sitenize daha fazla SEO trafiği çekmenin büyük bir kısmı, insanların davranışlarını anlamak ve onlara en iyi deneyimi verdiğinizden emin olmaktır.

Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak , ziyaretçilerinizin sitenize hoş geldiniz hissetmesini sağlamak ve sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini sağlamak için önemli bir adımdır.

Ve aynı zamanda Google’ın sahip olmanızı istediği bir şey, yani SEO trafiğiniz üzerinde olumlu bir etkisi olabilir ve olacağı anlamına gelir. İnternet sitesinin mobil uyumluluğunu ciddiye alan birçok işletme bulmana şaşmamalı .

Etrafınıza bakarsanız, giderek daha fazla insanın web’e mobil cihazları aracılığıyla eriştiğini göreceksiniz. Aslında, günlük İnternet aramalarının neredeyse% 60’ı mobil cihazlar üzerinden yapılıyor. Dolayısıyla , sitenizi mobil cihazlar için optimize etmeyerek, yalnızca ziyaretçileri kaybetmiyorsunuz, aynı zamanda işinizi de kaybediyorsunuz.

oogle, mobil uyumlu sitelere yeşil sinyal verdiğinden beri, mobil arama için optimize eden web sitelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bir kişi arama yoluyla mobil uyumlu olmayan bir siteyi ziyaret ettiğinde ne olur? Yüksek bir hemen çıkma oranına yol açar çünkü insanlar sitenin mobil uyumlu olmadığını anlar anlamaz geri düğmesine basar veya siteden çıkar.

Google, mobil cihazları ciddiye alıyor ve bunun kanıtı, mobil dostu olma özelliğini gerçek bir sıralama faktörü olarak kullanıyor olmasından kaynaklanıyor . Bir web sitesinin SEO trafiğinin düşük olmasının birçok nedeni olsa da, nedenlerinden biri, sırf bu faktör nedeniyle yeterince yüksek sıralamada olmaması olabilir.

İşte mobil için optimize edilmiş bir site ile olmayan bir site arasındaki farkı gösteren, Google’dan basitleştirilmiş bir örnek.

İlk örnekte, mobil için optimize edilmemiş bir web sitesinin tam olarak bir masaüstündeki gibi göründüğünü görebilirsiniz. İçerik aynı boyutta kalır ve bu da daha küçük, mobil bir ekranda okumayı zorlaştırır.

Ancak bir sonraki örnekte, mobil uyumlu bir sitenin gücünü görebilirsiniz. Tasarım ve içerik mobil cihazlar için optimize edilmiştir, bu nedenle otomatik olarak mobil ekrana mükemmel şekilde uyar. Okumak / gezinmek, ziyaretçiye harika bir kullanıcı deneyimi sunmak çok kolay.

Sitenizin “mobil uyumlu” durumunu manuel olarak kontrol etmenin yanı sıra , incelemek için Google Web Yöneticisi Araçlarını da kullanabilirsiniz . Web sitenizi zaten Google Web Yöneticisi Araçları’na gönderdiyseniz, sitenizi mobil olmayan hale getiren hataları düzeltmeye ilişkin ayrıntılarla birlikte görebilirsiniz.

Sitenizi mobil hale getirmek için bunları nasıl düzelteceğinizi bilmiyor musunuz? İşte burada web sitesi tasarım uzmanlarımız devreye giriyor. Sitenizi nasıl güncelleyebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin veya henüz sahip değilseniz, kendiniz bir tane oluşturun!

1. Daha İyi, Daha Kapsamlı Kullanıcı Deneyimi

İnsanlar mobil cihazlarında Google aracılığıyla iş sitenizi ziyaret ettiklerinde, iyi bir deneyim yaşamalarını ve bir potansiyel müşteriye veya satışa dönüştürmelerini istersiniz.

Ancak, şaşırmış bir düzensiz tasarım ve içerik yükü görürlerse, bu büyük bir kapanma olacaktır. Sitenize göz atmak ve okumak kolay olmadığı için potansiyel bir müşteriyi kaybedeceksiniz.

2. Sitede Harcanan Ortalama Sürenin İyileştirilmesi

Sitede geçirilen zaman konusunda endişelenmeyen tek web sitesi Google’dır. Ve Google olmadığınız için, sitenizde geçirdiğiniz ortalama sürenin yeterince iyi olduğundan emin olmanız gerekir. Birisi sitenizi ilk kez ziyaret ettiğinde, bir izlenim bırakmak için fazla zamanınız olmaz. İlk on saniyede yapmayı başaramazsanız, bir ziyaretçinizi kaybettiniz.

Zayıfsa, zamanınıza harcadığınız zamanı iyileştirmek için çalışmanız gerekir. Çünkü günümüzde, ziyaretçilerin çoğu mobil cihazlarından hareket halindeyken internete erişirken ziyaretçilerin dikkatini çekmek daha da zor. Ziyaretçiniz sitenizde olmaktan hoşlanırsa ve mobil cihazında faydalı bulursa, onları mutlu bir müşteriye dönüştürme şansınız daha yüksektir.

3. Web Sitesi Sayfalarını Daha Hızlı Yükleme

İnsanların web sitenizde harcadıkları zaman ve sayfalarınızın ne kadar hızlı yüklendiği, bu faktörlerin ikisi de birbiriyle ilişkilidir. Hız önemlidir çünkü ziyaretçileriniz beklemek istemez.

Mobil uyumlu olmayan web siteniz masaüstünde iyi açılabilir, ancak telefonunuz veya tabletiniz gibi bir mobil cihazda yavaş yüklenir. Bazı durumlarda hiç açılmayabilir bile. Yapılan araştırmalara göre mobil kullanıcılar, yüklenmesi on saniyeden uzun sürerse siteden çıkmaktan çekinmeyecekler. Bununla birlikte, mobil uyumlu bir sitenin kodu, herhangi bir mobil cihazda iyi çalışacak şekilde yazılmıştır, bu da onu açıkça daha hızlı hale getirir.

4. Daha Güçlü Mobil SEO Oyunu

Şimdi, bu söylemeye gerek yok. Mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmak, mobil SEO’nuzu geliştirmenize yardımcı olabilir ve yardımcı olacaktır. Google, ziyaretçilere harika bir deneyim sunduğu için web sitenizin mobil uyumlu olmasını önerir. Ancak, bu işe yaramazsa, işletmenizin en azından mobil kullanıcılar için ayrılmış bağımsız bir HTML sitesine sahip olması gerekir.

Bu, sitenizi SEO için optimize etmeniz gerekmediği anlamına mı geliyor? Hayır tabii değil. Ancak, Google mobil arama sonuçlarında hedef anahtar kelimeleriniz için sıralama şansınızı kesinlikle artırabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir