SEO

Web Sitenize Daha Fazla Ziyaretçi Çekmenin 10 Ücretsiz Yolu

Web Sitenize Daha Fazla Ziyaretçi Çekmenin 10 Ücretsiz Yolu. Web sitenize ücretsiz trafik ister misiniz? Google dışında bir web sitesine ziyaretçi getirebilecek başka kaynaklar var mı? Cevap evet ve bu 9 yöntemler ise (10 inci yöntem Google’ın) Google arama trafiği hakkında tam güven olmadan daha fazla trafik almak için ne yapmaları gerektiğini açıklar.

1. Web sitenizi Google için optimize edin

Yolumuzdan çekilmesi için Google ile başlayalım. Ücretsiz trafik elde etmenin en iyi ve en zor yolunun web sitenizi Google için optimize etmek olduğu konusunda hepinizin hemfikir olduğunuza eminim .

Google, arama motoru pazar payının% 70’inden fazlasına sahiptir ve Google aramanın en üst sıralarından birinde yer almak, harika bir ücretsiz trafik kaynağıdır.

Sorun şu ki, rekabet çok büyük, bu yüzden pastanın bir parçası olmak istiyorsanız hem içerik hem de SEO açısından harika bir web sitesine sahip olmanız gerekiyor .

Ne yapabilirsin? SEO Google için iyi optimize edildiğinden emin olmak için web sitenizi denetleyin ve düzenli olarak kaliteli içerik yayınlayın .

Tamam, artık Google resmin dışında olduğuna göre, başka hangi kaynaklardan ücretsiz trafik alabileceğinizi görelim.

2. Yahoo ve Bing’i unutmayın

Yahoo ve Bing, Google’ın pazar payına sahip olmayabilir, ancak Bing veya Yahoo’daki en üst konum, çok sayıda ziyaretçi çekebilir.

Hem Google hem de Bing’de popüler anahtar kelimeler için ilk sıralarda yer alan web sitelerim var ve Bing’den aldığım trafik Google’dan aldığımın ¼’ü olsa da, yine de iyi bir ücretsiz trafik kaynağı.

Ne yapabilirsin? Yapmanız gereken ilk işlem, Bing Web Yöneticisi araçlarına kaydolmak ve web sitenizi göndermektir. Süreç, Google web yöneticisi araçlarına benzer; Ne yapacağınızdan emin değilseniz, bu öğreticiyi okuyabilirsiniz .

İkincisi, Facebook ve Twitter’da aktif olmanız gerekir. Bing ve Yahoo, Facebook beğeni ve Tweet sayısını hesaba katar (sıralama algoritmalarında), böylece sayfalarınız ne kadar çok beğeni ve tweet’e sahipse, Bing ve Yahoo’da daha yüksek sıralama şansı o kadar artar.

3. Web sitenizi Chrome web mağazasına ekleyin

Chrome web mağazası harika bir ücretsiz trafik kaynağıdır ve yine de birçok web yöneticisi bundan yararlanmamaktadır. Web sitenizi Chrome Store’a eklemek çok kolaydır ve alabileceğiniz trafik ücretsiz ve süreklidir. Eğer krom web mağazasının sahibi değilseniz önceki okumak yazı da trafik kazançları konuda bir örnek çalışma içerir.

Ne yapabilirsin? Sadece 10 dakikanızı harcayın , bu eğiticideki talimatları izleyin ve web sitenizi Chrome web mağazasına kaydedin. Kolaydır ve ziyaretçiler açısından sonuçlar anında alınır.

4. Web sitenizin mobil bir sürümünü oluşturun

Giderek daha fazla kullanıcı cep telefonlarını kullanarak web’de arama yapıyor. Mobil aramaların sayısı önemli ölçüde artıyor ve onları görmezden gelemezsiniz.

Son araştırmalar , mobil aramaların% 28’inin bir saat içinde dönüştüğünü gösteriyor, bu nedenle mobil cihazlar için optimize edilmiş bir sürüm sağlamak da çok önemli.

Ne yapabilirsin? Web sitenizi harekete geçirin! Mobil versiyon oluşturmak çok zor değil. Bir eklenti kullanabilir (WordPress kullanıyorsanız) veya duyarlı bir tasarım benimseyebilirsiniz.

Ayrıca, arama pazarlamacılığındaki yeni trend olan Hızlandırılmış Mobil Sayfalar’ı da unutmayın. Web sitenizi nasıl daha kolay hale getireceğinizle ilgili önceki makalemi okuyun .

5. Bir Android yerel uygulaması oluşturun ve bunu Google Play Store’da yayınlayın

Günde 15 milyondan fazla yeni android kullanıcısı olduğunu biliyor musunuz? Bu trafik açısından ne anlama geliyor?

Bir android uygulaması oluşturabilir ve bunu Google Play mağazasında yayınlayabilirsiniz, kullanıcılar uygulamanızı indirecek ve bazıları web sitenizi ziyaret edecek. Ücretsiz trafik elde etmek için bu yöntemin büyük bir hayranıyım ve çok iyi çalışıyor.

Bazı gerçek vaka çalışmaları için önceki mobil web sitemi ve yerel uygulamayı okuyun .

Ne yapabilirsin? Web siteniz için bir android uygulaması oluşturması ve bunu Google Play mağazasında yayınlaması için bir geliştirici kiralayın veya bir hizmet (appyet.com gibi) bulun.

6. Bir android uygulaması oluşturun ve Amazon mağazasında yayınlayın

Amazon Kindle ile büyük bir başarı elde etti ve kendi uygulama mağazalarını (Amazon uygulama mağazası) oluşturmaya karar verdiler. Konsept, yukarıda Google Play mağazasında bir uygulama yayınlarken açıklananla aynıdır.

Ücretsiz bir uygulama oluşturup Amazon mağazasında yayınlarsınız. İnsanlar uygulamayı indirir ve bu kullanıcılardan bazıları daha fazla bilgi almak için web sitenizi ziyaret eder.

Ne yapabilirsin? Android uygulamanızı zaten oluşturduysanız, Amazon uygulama mağazasında da yayınlayabilirsiniz.

7. Yüksek trafikli web sitelerinde konuk gönderisi

Pek çok insan, konuk göndermenin bağlantı almakla ilgili olduğuna inanıyor, ancak durum böyle olmamalı. Başka bir web sitesine konuk olarak gönderi göndermenizin ana nedeni, trafik avantajları ve web sitenizi gösteren bir bağlantı alamamanızdır.

Güvenilir bir web sitesindeki bir konuk gönderisi de üst sıralarda yer alabilir ve bu, sitenize sabit bir ücretsiz trafik akışı yaratacaktır.

Ne yapabilirsin? Bağlantılar için misafir ilanı hakkında bildiğiniz her şeyi unutun ve bunun yerine nişinizdeki yüksek trafikli web sitelerinin bir listesini yapın. Bu web sitelerinin editörlerinin kim olduğunu bulun ve onları Twitter, Facebook ve Google+ üzerinden takip edin.

Deneyin onlarla bağlantı her geçerli yapabilirsiniz şekilde ve zaman sizin misafir sonrası fikri ile sağ saha bunları olduğunda. Kolay olmadığını biliyorum ama misafir göndermenin kolay yolunun başınızı belaya sokacağını da bilmelisiniz.

8. İçeriğinizi güncel tutun

“Güncel tutun ve alakalı tutun”, bu, Google’ın web sitenizde yeni içeriğe sahip olmanın önemi konusundaki yanıtıydı.

Yeni içerik, ya daha sadık ziyaretçiler (insanlar yeni içerik yayınlayıp yayınlamadığınızı kontrol etmek için geri gelecek), daha fazla sosyal medya sözü veya daha fazla organik ziyaret (arama motorları web sitenizi daha sık tarayacaktır) aracılığıyla size daha fazla ücretsiz trafik sağlayabilir.

Ne yapabilirsin? Öncelikle bir yayın programı oluşturmanız ve ona bağlı kalmanız ve ikinci olarak okuyucularınızın tekrar tekrar gelmesini sağlayacak iyi içerik yayınlamaya çalışmanız gerekir.

9. Sosyal medyayla etkileşim kurun (Twitter, Facebook, Google+, Pinterest, Stumbleupon, YouTube, LinkedIn)

Sosyal medya platformları gün geçtikçe popüler hale geliyor ve neyi başarmak istediğinize dair net bir stratejiniz yoksa, birçoğunuz gerçek bir fayda sağlamadan zamanınızı kaybediyorsunuz.

Bana göre trafik açısından en iyi sosyal medya platformları Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, Stumbleupon, YouTube ve LinkedIn.

Ne yapabilirsin? Yukarıdaki tüm kanallarda bir varlığınız yoksa, kullanmaya başladığınızdan emin olun. Birçoğunuzun, her bir platformun nasıl çalıştığını anlamak için biraz zaman harcamanız gerekir, ancak bunlar web sitenize ücretsiz ziyaretçi çekmenin kanıtlanmış yollarıdır.

10. slideshare.net’te bir sunum yayınlayın

Slideshare.net’i duydunuz mu? Gitmezseniz ve kontrol edin. Temelde bir sunum yükleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir web sitesidir. Slideshare ile ilgili iyi haber, çok fazla trafiğe sahip olmasıdır, bu yüzden iyi bir sunum yaparsanız, binlerce kişi tarafından görülecektir ve bazıları web sitenizi de ziyaret edecektir.

Ne yapabilirsin? Slideshare ile ücretsiz bir hesap oluşturun ve ilginç ve çekici bir sunum oluşturun.

Baştan başaramazsanız hayal kırıklığına uğramayın. Pek çok görünüm alacak bir sunum oluşturmadan önce birkaç kez denemeniz gerekebilir.

Diğer ücretsiz trafik kaynakları

Gönderimde birkaç trafik kaynağı daha açıkladım, web sitesi trafiğini nasıl artıracağımı , ancak tüm yöntemlerde alt satır aynıdır. Potansiyel kullanıcılarınızın çevrimiçi nerede takıldığını bulmanız ve web sitenizi ziyaret etmeleri için onlara birkaç iyi neden vermeniz gerekir.

Kutunun dışında ve Facebook ve Twitter’ın ötesinde düşünmeye çalışın ve eminim ki web sitenize daha fazla ziyaretçi çekmenin daha da fazla ücretsiz yolunu bulabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir